Cold Brew Iced Tea Broskyňa & Marakuja -
Cold Brew Iced Tea Broskyňa & Marakuja
89 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Cold Brew Iced Tea Broskyňa & Marakuja

  Výrobce
  AHMAD TEA, 2016
  Série
  Ľadové čaje

  Vůně a chuť směsi pečlivě vybraných černých čajů se v dokonalé harmonii snoubí s exotickou vůní tropického ovoce i lahodnou chutí šťavnaté broskve...

  Čti víc

  89 Kč

  Běžná cena Běžně 94 Kč

  Ušetříte 5 %

  Vyprodané

  Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude produkt dostupný.

  Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

  Doporučené tituly a kolekce

  Více o produktu

  Vůně a chuť směsi pečlivě vybraných černých čajů se v dokonalé harmonii snoubí s exotickou vůní tropického ovoce i lahodnou chutí šťavnaté broskve. Absolutní letní osvěžení.

  Čaj vzniká zpracováním listů čajovníku. Z botanického hlediska je čajovník (lat. Camellia sinensis) stálezelený keř, dorůstající v přírodě do výšky 5 až 15 metrů, výjimečně až kolem třiceti metrů. Na plantážích jsou keře udržovány do výšky kolem jednoho metru . Umožňuje to pohodlnější sběr čajových lístků, mechanizaci sběru a zvyšuje úrodu.
  Divoký čajovník rostl v jihovýchodní Asii, při hranicích Číny a Indie. Jak kulturní rostlina se pěstuje na mnoha místech s vhodnými podmínkami. Mezi země známé produkcí čaje patří Čína, Indie, Pákistán, Írán, Srí Lanka, Taiwan, Japonsko, Indonésie, Nepál, Austrálie, Argentina a Keňa . Nejlépe se mu daří v monzunovém podnebí v subtropickém a tropickém pásu, roste na kyselých půdách, od hladiny moře až po nadmořské výšky okolo 2 500 m .
  Listy čajovníku jsou dlouhé od tří do pětadvaceti centimetrů a široké mezi jedním až deseti centimetry. Dospělé listy jsou tlusté, hladké a kožnaté, s krátkou stopkou. Čajové listy se většinou sbírají několikrát do roka, v některých oblastech prakticky celý rok. Lístky se sbírají podle takzvaných sběrových formulí určujících, kterou část výhonku uštípnout.
  Obvykle jsou cennější mladší a menší lístky při špičce výhonku a pupen. Kvalitnější čaje jsou vyráběny pouze z vrchních dvou lístků a pupenu.
  Další zpracování se děje různými způsoby, které vedou k různým "druhům" čaje. Základním faktorem je stupeň oxidace (často se využívá z chemického hlediska nesprávný název fermentace).

  Tradiční je dělení do čtyř základních skupin :

  Zelené čaje : listy se mechanicky naruší, ale oxidace je rychle ukončena působením tepla. V Číně se na ukončení oxidace obvykle využívá sušení na páře, v Japonsku převládá sušení na slunci, případně teplým vzduchem. Zpracování je ukončeno jeden až dva dny po sklizni.
  Oolongy (vyslov úlong, také modrozelené, polozelené čaje) - tvoří přechod mezi zelenými a černými čaji. Často jsou při přípravě navoněné květy, například orchidejí, osmanthu.
  Černé čaje (také červené čaje, tento název se pro barvu nálevu používá zejména v Číně): listy se mechanicky naruší, oxidace se nechá úplně proběhnout. Zpracování trvá týden, ale i déle. Velmi výrazný rozdíl je mezi ortodoxním ručním zpracováním a plně mechanizovanou výrobou metodou CTC (Crush, Tear, Curl), kterou vzniká drcený substrát vhodný do čajových sáčků. Ve střední Evropě (a "západní civilizaci" obecně) je historicky nejoblíbenější právě černý čaj.
  Pu-erh : je dvojnásobně oxidovaný čaj, který se nechává 'odležet' často i po dobu několika let. Čím je pu-erh starší, tím bývá více ceněný, přičemž nezřídka se prodává i 15 až 20-letý. Vyznačuje se plnou, zemitou chutí. Pravděpodobně má na organismus pozitivní a mírně léčivé účinky.
  Bílý čaj : vyrábí se pouze z pupenů a horních lístků. Ty nepřecházejí mechanickým zpracováním ani oxidací. Bílý čaj je téměř bezbarvý a pokládá se za nápoj gurmánů.