Knihy
E-knihy

Hana Hegerová

Nakladatel
Supraphon, 2016

Výtečné debutové album z roku 1966! Padesát let po původním vydání se objevuje nová CD/LP reedice nahrávek, jež patří v repertoáru Hany Hegerové mezi zásadní. V replice historicky prvního obalu (foto Josef Koudelka, grafická...

Čti víc

248 Kč

Běžná cena Běžně 261 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 10 dní

Doporučené tituly a kolekce

248 Kč

Více o titulu

Výtečné debutové album z roku 1966! Padesát let po původním vydání se objevuje nová CD/LP reedice nahrávek, jež patří v repertoáru Hany Hegerové mezi zásadní. V replice historicky prvního obalu (foto Josef Koudelka, grafická úprava Zdeněk Seydl, sleeve-note Leo Jehne) najdete dvanáct písní s oprávněným přívlastkem legendární. Osudy tohoto alba jsou vskutku pestré. Zajímavostí je už hledání jeho názvu. Titulní strana si vystačila se jménem zpěvačky. Na zadní straně obalu bylo napsáno Zpívá Hana Hegerová. Etiketa na elpíčku pak nabídla variantu Šansony s Hanou Hegerovou. Co je ale mimo všechny pochybnosti, to je kvalita písní. Kombinace hitového semaforského repertoáru, světových standardů, židovských balad, prvních slavných písní Petra Hapky či šansonu Mon Dieu ve francouzském originálu je dodnes velmi silná. Prodejní a kritický ohlas byl v době vydání rozhodně pozitivní, ale komunističtí cenzoři postupně znemožnili další dolisování. Ačkoli originální obal byl parádní, posrpnový odchod fotografa na Západ vyloučil příští využití jeho snímku - a nestalo se tak ani po roce 1989. Teprve nyní je tu tedy první album Hany Hegerové v důsledně rekonstruované podobě. Zvuku se dostalo citlivé studiové péče. Původní přebal byl vhodně doplněn kompletem textů a dobových fotografií. Byly zvoleny formáty CD i LP k tomu, aby se blížící zpěvaččino významné životní výročí dočkalo první pocty - tady je! Hana Hegerová 1966: skvělá muzika v pozoruhodné reedici! "

1. ŠŤASTNÉ SLUNCE (That Lucky Old Sun). Traditional/ J. Vomáčka
2. MADONY NA KOLOTOČI. Z. Konieczny — A. Szmit/ J. Suchý
3. BLÁZEN A DÍTĚ. J. Suchý
4. BAROVÁ LAVICE. J. Šlitr/J. Suchý
5. ŽIDOVSKÁ MÁMA (My Yiddische Momme). J. Yellen - L Pollack/Pavel Kopta
6. NOC (Schön wie die Lavone)). Židovská lidová/Pavel Kopta
7. AMFORA. J. Srnec/R. Černý
8. OBRAZ DORIANA GRAYE. P. Hapka/P. Rada
9. PÍSEŇ O MALÍŘI. P. Hapka/P. Rada
10. KÁZÁNI V KAPLI BETLÉMSKÉ. P. Hapka/P. Rada
11. PETR A LUCIE (Mon vieux Lucienne). Ch. Dumont/ M. Revgauche - Pavel Kopta
12. MON DIEU. Ch. Dumont/M. Vaucaire (fr.)
Čti víc
Kupte společně
Hana Hegerová - Hana Hegerová
Sima Martausová: Dobrý deň, to som ja. - Sima Martausová
514 Kč
Ušetříte 27 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

 
CD obal
Rok vydání
2016
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
239475
ISBN
099925632229

Recenze

Jak se vám album líbilo?

Kupte společně
Hana Hegerová - Hana Hegerová
Sima Martausová: Dobrý deň, to som ja. - Sima Martausová
514 Kč
Ušetříte 27 Kč