Knihy
E-knihy

Učíme děti myslet a mluvit

aneb Ví to každá kapka

Edika, 2016
Na skladě
Výprodej
Nakladatel
Edika, 2016

Kniha obsahuje 101 básniček. Žádná z nich není uzavřená konzerva, všechny přetékají do okolního světa a okolní svět se vlévá do nich. Na první pohled to ukazují ilustrace, které si svým někde barevným, někde černobílým jazykem s...

Čti víc

161 Kč

Běžná cena Běžně 269 Kč

Ušetříte 40%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha obsahuje 101 básniček. Žádná z nich není uzavřená konzerva, všechny přetékají do okolního světa a okolní svět se vlévá do nich. Na první pohled to ukazují ilustrace, které si svým někde barevným, někde černobílým jazykem s básničkami povídají. Povídat si však nemusejí jen autor veršů a malířka, ale i čtenáři.

Pro rodiče, prarodiče, starší sourozence, učitele, vedoucí kroužků, zkrátka pro všechny dospělé a dospělejší, jsou v této knize na mnoha místech za básničkami rozesety náměty, jak si s dětmi nad verši a nad obrázky pohrát, jak se přitom něco dalšího dozvědět, jak si něco ochutnat, prožít, a třeba i domyslet, napsat a nakreslit po svém. Některé aktivity se skládají z několika kroků. Vedoucí hry může buď odhadnout, anebo raději vyzkoušet, co které dítě zvládne. Zdůrazněme, že u žádné hry není na prvním místě zvítězit, nýbrž zúčastnit se – to z pohledu dítěte. Z pohledu vedoucího hry je hlavním cílem probudit zájem, zvídavost, zvědavost a spontánní pozornost. S vědomím, že co se nepodaří teď, může se podařit příště.

Celá kniha je prostoupena heslem CO NEJČASTĚJI SI ČTĚME NAHLAS, a to nejen kvůli nácviku správné výslovnosti, nejen proto, abychom si při navazujících aktivitách pěkně užili jeden druhého, ale také, a možná hlavně, proto, že každý dobře napsaný verš i každá dobře napsaná věta mají v sobě gesto. Bez něj text nežije naplno. Povšimnout bychom si měli i toho, když si najednou jeden pro druhého nad některou stránkou této knihy zahrajeme malý literárně-hudebně-výtvarně-pohybový kabaret.

Nad touto knihou by se měli setkávat lidé všech generací, tedy nejen děti od 5 do 12 let, ale všichni konzumenti poezie od 2 do 99.
Čti víc
Kupte společně
Učíme děti myslet a mluvit - Jiří Weinberger, Pavla Hovorková (ilustrácie)
Tiché roky - Alena Mornštajnová
450 Kč
Ušetříte 168 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
112
Hmotnost
360 g
Rok vydání
2016
Naše katalogové číslo
235451
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Edika
Ilustrace
Rozměr
210×297 mm
ISBN
9788026609735
Věkové doporučení
5+

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Učíme děti myslet a mluvit - Jiří Weinberger, Pavla Hovorková (ilustrácie)
Tiché roky - Alena Mornštajnová
450 Kč
Ušetříte 168 Kč

„Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila. “

Konfucius