Knihy
E-knihy

Ready Player One - Hra začíná

Na skladě
6 hodin čtení
Nakladatel
Knižní klub, 2016

Strhující dobrodružný thriller z blízké budoucnosti, světa virtuální reality a počítačových her. Bestseller New York Times je celosvětový mezigenerační čtenářský hit. Vychází ve více než třiceti zemích, v USA prodáno přes milion výtisků...

Čti víc

359 Kč

Běžná cena Běžně 399 Kč

Ušetříte 10%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Strhující dobrodružný thriller z blízké budoucnosti, světa virtuální reality a počítačových her.
Bestseller New York Times je celosvětový mezigenerační čtenářský hit. Vychází ve více než třiceti zemích, v USA prodáno přes milion výtisků. Filmovou adaptaci připravuje režisér Steven Spielberg.
Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…
Čti víc
Kupte společně
Ready Player One - Hra začíná - Ernest Cline
Dívka ve vlaku - Paula Hawkins
673 Kč
Ušetříte 75 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Ready Player One
Rozměr
155×230 mm
ISBN
9788024251745
Naše katalogové číslo
229952
Počet stran
432
Hmotnost
720 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Knižní klub

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,7 / 5

30 hodnocení

24
3
1
1
0

16.9.2018
Zabudnutá super kniha
Trocha zabudnutá a čitateľmi dlho ignorovaná kniha, ktorá sa (asi) dostala do povedomia vďaka filmu. Lenže na rozdiel od filmu je tento román o 2 úrovne vyššie. Život vo virtuálnej realite - život, po ktorom túži už množstvo ľudí, nie je vykreslený negatívne - nie je opozitom pre skutočný svet. Dielo v seba nenesie posolstvo typu - prestaňte čumieť na mobily a monitory počítačov, nepoučuje. Iba popisuje, ako by vyzeral svet, ak by tejto závislosti ľudia definitívne prepadli.
Čti víc
Romantička
19.10.2016
Výborná kniha
Prečítala som ju v češtine, od slovenčiny ma odhovorilo niekoľko zvláštnych recenzií, a musím povedať, že hoci nemám 80-roky v malíčku, hocičo sa dá vygoogliť :-), takže človek vie, o čom je reč. Neodtrhla som sa od nej, kým som ju neprečítala a pri čítaní fór na tému tejto knihy ma naviac milo prekvapilo, že autor v knihe poskrýval indície na vlastné hľadanie pokladu, ktoré prebiehalo v roku 2013 po tom, čo kniha vyšla. :-) a tuším výhrou bol jeho Delorean :-)
Čti víc
Branislav Kunca
2.10.2016
Worth the money
Po dlhšej dobe kniha, do ktorej som sa neskutočne zažral. Jediné, čo mi prekážalo, boli niektoré pasáže, ktoré boli trochu klišé, ale nemyslím si ale, že by to nejako výrazne uškodilo. Vysoko to prevažujú referencie na hry, filmy a vôbec kultúru 80. rokov (človek neznalý všetkých referencií (ako ja) bude asi sem tam aj googliť, ale to skôr kvôli vlastnej predstavivosti, ako nutnej potrebe pochopiť dej :)), a celkový dej, ktorý čitateľa veľmi rýchlo vtiahne.
Určite odporúčam anglický originál. V kníhkupectve som mal chvíľu problém dopátrať sa posledného kusu, tak som si zbežne prelistoval slovenský preklad. Nakoniec (aj za pomoci Matrinusáčok (pozdravujem do Košíc :))) som ten anglický kus našiel, a rozdiel to bol deň a noc.
Čti víc
Jakub
9.8.2016
Naprostá paráda. Čekal jsem popravdě trochu lepší "béčko", ale byl jsem opravdu nadmíru potěšen. Děj je strhující, blízká budoucnost vypadá uvěřitelně, fantasy a sci-fi je tam tak akorát, postavy jsou konzistentní a propracované, v knize je dostatek WOW událostí a celá kniha se čte jedním dechem. Ať máte rádi tyto žánry, nebo máte rádi jen dobrý příběh a skvělé zpracování, nezáleže na tom, do jaké doby je to zasazeno, Ready player one je jedna z "must read" knih.
Začátek má doopravdy pomalý rozjezd, ale pro knihu je větší množství popisu a vysvětlování důležité.
Čti víc
Kateřina Dvořáková
4.8.2016
Páni, tak tohle byla jedna velká jízda.
Zápory - bylo tam až moc popisovacích částí. Prvních 80 stránek se jen a jen popisuje svět, ve kterém Wade žije. Vím, že je to nezbytné, abychom pochopili celý zbytek knihy, ale nedalo by se to napsat jednodušeji? Hlavní postava mi dělala strašný problém v představivosti. O Wadeovi víme jen opravdu ty nejzákladnější části. Kde bydlí, hrubý popis jeho vzhledu a že je vysoce inteligentní. Jako hlavní postava se mi moc nezalíbila.
Klad – akčních scén až požehnaně. Na knize se mi líbilo všelijaké honění kolem klíčů, otevírání bran a všelijaké cestování.
Čti víc
Petr Čapek
21.4.2014
Názor čtenáře
James Halliday, tvůrce a duchovní otec OASIS, umírá. Jelikož neměl žádného dědice zůstává otázkou kdo převezme jeho impérium. I na toto ovšem jak se zdá Halliday myslel a zanechává po sobě zprávu, kde sděluje že dědiství získá ten, který splní tři úkoly, které se skrývají někde v OASIS.

Přestože se může zdát, že příběh není nikterak originální, opak může být pravdou. Ernestovi se podařilo úžasně propojit triviální příběh s úžasnými kulisami a nádechem digitální historie, při které nejeden pamětník starých automatovek, nebo her na Commodore 64 uroní slzu. A právě v tomto tkví kouzlo celé knihy. Úžasně čtivý příběh a vzpomínky na noci prosezené u PAC-MANa a podobných potvor.
Čti víc
Alexander
2.7.2012
Názor čitateľa
Táto kniha vás teleportuje do iného sviežeho sveta kde sa kybernetický svet stáva skutočným. Je to miesto kde ožijú vaše najväčšie sny. Autor píše veľmi pútavým štýlom a kladie dôraz na rozprávanie a opis skúseností a zážitkov hlavnej postavy. Odporúčam prečítať každému kto je snílek a a nekonečný bádateľ. :)
Čti víc
Alexander
2.7.2012
Názor čitateľa
Táto kniha vás teleportuje do iného sviežeho sveta kde sa kybernetický svet stáva skutočným. Je to miesto kde ožijú vaše najväčšie sny. Autor píše veľmi pútavým štýlom a kladie dôraz na rozprávanie a opis skúseností a zážitkov hlavnej postavy. Odporúčam prečítať každému kto je snílek a a nekonečný bádateľ. :)
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Ready Player One - Hra začíná - Ernest Cline
Dívka ve vlaku - Paula Hawkins
673 Kč
Ušetříte 75 Kč

„Knihkupectví je jeden z mála důkazů, ze lidé stále myslí.“

Jerry Seinfeld