Knihy
E-knihy

Jak to vidí současník

Nakladatel
One Woman Press, 2000

Kniha Jak to vidí současník dává českému čtenáři vůbec poprvé příležitost seznámit se s literárně kritickou tvorbou jedné z nejvýznamnějších autorek tohoto století Virginie Woolfové. Výbor čerpá z...

Čti víc

206 Kč

Běžná cena Běžně 217 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do týdne

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha Jak to vidí současník dává českému čtenáři vůbec poprvé příležitost seznámit se s literárně kritickou tvorbou jedné z nejvýznamnějších autorek tohoto století Virginie Woolfové. Výbor čerpá z prvního svazku Čítanky pro každého a přináší jak portréty jednotlivých autorů, a to proslulých i "obskurních", tak obecnější statě včetně klíčového programového eseje Pan Bennet a paní Brownová.
Čti víc
Kupte společně
Jak to vidí současník - Virginia Woolfová
Jabloň v zime - Dežo Ursiny
680 Kč
Ušetříte 36 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Common Reader
Rozměr
140×200 mm
Rok vydání
2000
Počet stran
212
Jazyk
český
Nakladatelství
One Woman Press
Vazba
brožovaná vazba
ISBN
9788090244351
Naše katalogové číslo
225722

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Začala publikovat v roce 1905. Její ranní romány jsou ještě konvenční milostné příběhy. Později novou tvořivou technikou zachycovala vnitřní život svých postav. Experimentuje s románovou formou, rozbíjí jednotu času, používá symboly a metodu proudu vědomí. Zmenšuje funkci autora jako vypravěče a komentátora , zájem soustřeďuje na bezprostřední životní zážitky. Virginia Woolfová patřila k hlavním představitelkám expresionismu a subjektivismu v anglické literatuře. Deprese z války a duševní nemoc ji dohnaly k sebevraždě.

Čti víc
Kupte společně
Jak to vidí současník - Virginia Woolfová
Jabloň v zime - Dežo Ursiny
680 Kč
Ušetříte 36 Kč