Knihy
E-knihy

Vše, co jsme si nikdy neřekli

Na skladě
Nakladatel
Odeon, 2016

Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí... Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity...

Čti víc

246 Kč

Běžná cena Běžně 279 Kč

Ušetříte 12%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Lydia je mrtvá. To ale zatím nevědí...
Šestnáctiletá Lydia (prostřední a nejoblíbenější ze tří dětí) se musí vyrovnávat s tlakem rodičů, kteří si chtějí splnit vlastní nenaplněné sny a touhy o společenské kariéře. Její otec pochází z uzavřené komunity první americké generace čínských přistěhovalců, matka je obyčejná americká žena, které se nepodařilo stát se lékařkou. Když je jednoho dne Lydia nalezena utonulá uprostřed jezera, nikdo nedokáže pochopit, jak a proč se to stalo. Začíná vyšetřování, ve kterém si paradoxně nejvíce zdravého rozumu zachovává nejmladší z dětí – dcera Hannah… Znepokojující a tragický příběh čínsko-americké rodiny žijící na předměstí Ohia získal prestižní ocenění Kniha roku obchodu Amazon za rok 2014.

Z nášho blogu:
Knižné tipy: Najlepšie knihy za rok 2016

Čti víc
Kupte společně
Vše, co jsme si nikdy neřekli - Celeste Ng
Program pro přeživší - Chuck Palahniuk
502 Kč
Ušetříte 46 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Everything I Never Told You
Rozměr
135×210 mm
ISBN
9788020716811
Naše katalogové číslo
225317
Počet stran
272
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Odeon

Co si myslíme my

Jana Šlinská
Jana Šlinská
event manager
19. prosince 2016

České vydavateľstvo Odeon býva zárukou kvality a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Príbeh jednej neobyčajnej rodiny, kde sa dospievajúca dcéra Lydia vyrovnáva s tlakom rodičov, ktorí si cez ňu chcú plniť sny o kariére či spoločenskom uznaní. A keď jedného dňa nájdu Lydiu mŕtvu v jazere, nikto nechápe, čo sa stalo. Naozaj vynikajúce čítanie, ktoré je sondou do problémov jednej čínsko-americkej rodiny, príbeh o predsudkoch, nenaplnených očakávaniach a zvláštnej rodičovskej láske.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,9 / 5

11 hodnocení

10
1
0
0
0

Ali
4.2.2018
Vyborna psychologicka analyza postav, dej miestami smutno-kruty, velmi realisticky, napisane vsak stylom, ktory sa cita lahko a od prvej strany vtiahne citatela do deja.
Čti víc
Elena
31.12.2016
psychologia
Vyborna kniha, obdivujem perfektne zvladnutie psychologie vsetkych postav. Bud je autorka skvela psychologicka, alebo cerpala zo skutocneho pribehu..., alebo aj-aj. Odporucam vsetkym, ktori to v rodine nemali jednoduche... Aj motiv integracie inej rasy vo vacsinovej spolocnosti je zaujimavy /pripomenulo mi to Biele zuby od Zadie Smith/... Inak, azijski autori ma v poslednom case velmi prijemne prekvapuju.
Čti víc
Peter Lachký
Peter Lachký
28.11.2016
Fantastické!
Veľmi citlivý príbeh, ktorý, ak by sa ho chytil šikovný režisér, by som si určite rád pozrel aj ako film. Vo vnútornom svete súrodencov Lydie, Natha a Hannah som postrehol istú paralelu so skvelou Betónovou záhradou od McEwana, hoci v tomto prípade ich patologické známky vývoja nie sú katalyzované objavovaním sexuality, ale skôr (najmä) nenaplnenými ambíciami ich mamy a komplexom inakosti ich otca. Každý člen rodiny je nejakým spôsobom posadnutý únikom z tohto kruhu - James k Lousie, Marilyn k svojim snom, Nath k vytúženému štúdiu na Harvarde, jediná Hannah je akýmsi stmeľovacím prvkom, hoci autorka o nej píše skôr ako o "malom ostýchavom mesiaci, obiehajúcom okolo svojich súrodencov. Únik Lydie, ako najtragickejší, paradoxne spúšťa sériu "ozdravovacích" procesov a ona sama ostáva pre svoju rodinu neživá, ale zachytená v istom momente, podobne ako mucha v jantári, ktorú jej raz mama ukázala v múzeu.
Čti víc
Martina Čuboková
21.7.2016

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Tahle kniha je dokonalá! Když jsem se blížila ke konci, říkala jsem si, ne! Ať ještě nekončí! A po dočtení jsem cítila prázdno. Nechtěla jsem začít číst další knihu, jak mám ve zvyku. Ten proces, kdy na dočtenou knihu dám papírový obal, který sundávám, aby se neponičil, a beru další knihu s nadšením, že uvidím, jak levá strana knihy roste a pravá se zmenšuje. Chtěla jsem knihu Vše, co jsme si nikdy neřekli začít číst znovu.
Tématem tohoto románu je problém menšiny a přistěhovalců v Americe. Čínský muž, který si změní jméno na James, aby lépe zapadl, si v dětství prochází krušným obdobím, které ho poznamená na zbytek života. I přesto, že je velice inteligentní a ve škole patří mezi nejchytřejší děti, musí se potýkat s posměšky. K tomu přizpívá také fakt, že jeho rodiče jsou zaměstnáni ve škole, kde James studuje. Otec pracuje jako školník, matka jako pomocná síla v kuchyni. Finančně jsou na tom špatně, proto jeho matka bere zbytky jídla ze školní jídelny domů a ve škole je to obecně známo, což pro malého Jamese, který by si rád našel přátelé, je ponižující.
James se dostane na vysokou školu, kdy si jako hlavní obor vybere americké dějiny. Konkrétněji Indiány. Číňan aby přednášel americkým studentům o původních obyvetelech jejich země? Univerzita si z nich nejspíš dělá lagraci!
Avšak na jedné z přednášek pozná James Marilyn, do které se zamiluje. Marilyn je velmi ambiciozní dívka, která by chtěla být doktorkou. Což v té době je něco velmi neobvyklého.
Dvojice je do sebe velmi zamilovaná a když Marilyn zjistí, že je těhotná, James ji požádá o ruku.
Od této chvíle se jejich životy naprosto změní. Marilyn posouvá svou doktorskou kariéru na neurčito, James se stále víc potýká s rasovými problémy. Kdo by se neotočil a nezačal si šeptat, když vidí typickou Američanku vedle Číňana, když v té době vládne názor, že rasy by se neměli mezi sebou míchat, jelikož jejich děti budou stvůry?
Manželé mají spolu tři děti. Největší radostí je pro ně Lydia, prostřední dítě. Marylin se upnula k představě, že právě Lydia půjde v jejích šlépějích na cestě stát se lékařkou. Zahrnuje ji knihami s tímto tématem, připravuje jí úkoly, které Lydii mají připravit na cestu za diplomem. Lydia vše plní, hlavně proto, aby její matka byla spokojená a neodešla od rodiny jako tenkrát.
James se zase snaží, aby Lydia trávila hodně času s kamarádkami, aby byla společensky oblíbená, aby zapadala. Netuší však, že Lydia si prochází přesně tím, čím si procházel James v dětství.
Lydia tento tlak nevydrží a jednoho dne zmizí v noci z domu a je nalezena v nedalekém jezeře mrtvá.
Nikdo nechápe, jak se to mohlo stát. Proč Lydia šla k jezeru, když neuměla plavat a měla strach z vody? Matka si myslí, že Lydii někdo zabil. Sourozenci si myslí něco jiného. Především malá Hannah, která je přehlížená a v podstatě neviditelná pro rodinu. Ale je velmi vnímavá a pochopí, že Lydia měla spoustu důvodů a tak nešťastný mladý život, že by bylo pochopitelné, kdyby spáchala sebevraždu.
Tahle kniha je velmi silným literárním počinem. Je ukázkou toho, že rodiče si občas chtějí splnit své touhy skrz dítě, jak můžou být rodiče slepí vůči tomu, co je dobré pro dítě a ne pro ně. Také jak je těžké rozložit lásku mezi všechny děti, jak být spokojený se svým životem a přenést tuto spokojenost a pohodu mezi rodinné konstalace.
Čti víc
Soňa Janů
Soňa Janů
6.6.2016
Názor čitateľa
Psychologický román o tom, ako všetky nevypovedané veci v jednej rodine vedú k sérii nedorozumení končiacej smrťou jednej z dcér. Napriek tomu kniha vyznieva optimisticky, keď sa jednotliví členovia rodiny, každý svojim spôsobom, postupne vysporiadajú s touto tragickou udalosťou a pochopia jej príčiny. Avšak ani jeden z nich už nikdy nezabudne na "vše, co si nikdy neřekli".
Kniha je prvotinou tejto autorky, je výborná, na štýle nič netreba vylepšovať. Najviac ma zaujal spôsob, akým vykreslila jednotlivé postavy, ich pocity a rozdielny pohľad na jednotlivé udalosti. Určite si počkám aj na ďalšie jej diela.
Čti víc

Celeste Ng je americká prozaička, její rodiče pocházejí z Hong Kongu. Studovala na Harvardu a na University of Michigan. Publikovala řadu povídek časopisecky. Vše, co jsme si nikdy neřekli je její první román; získala za něj několik literárních ocenění v čele s Amazon’s #1 Best Book of 2014.

Čti víc

Současný ODEON navazuje od roku 1999 na tradici někdejšího renomovaného nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová knihovna (190 svazků), Knihovna klasiků, Česká řada. Mezi kmenové autory Odeonu patří John Irving, Haruki Murakami, Chuck Palahniuk, Michel Houellebecq, Michael Cunningham či Sofi Oksanen. V České řadě vycházejí například díla Terezy Boučkové a Marka Šindelky. Odeon patří do nakladatelského domu Euromedia Group.

Čti víc
Kupte společně
Vše, co jsme si nikdy neřekli - Celeste Ng
Program pro přeživší - Chuck Palahniuk
502 Kč
Ušetříte 46 Kč