Knihy
E-knihy

Foucault, jeho myšlení, jeho osobnost

Filosofia, 2015
3 hodiny čtení
Nakladatel
Filosofia, 2015

Autor knihy, francouzský historik antiky, je znám českými vydáními svých knih, mezi nimiž titul Jak se píšou dějiny obsahoval část věnovanou právě Michelu Foucaultovi...

Čti víc

144 Kč

Běžná cena Běžně 160 Kč

Ušetříte 10%

Posíláme do 10 dní

Doporučené tituly a kolekce

144 Kč

Více o knize

Autor knihy, francouzský historik antiky, je znám českými vydáními svých knih, mezi nimiž titul Jak se píšou dějiny obsahoval část věnovanou právě Michelu Foucaultovi. V této nové knize se Paul Veyne k Michelu Foucaultovi vrací, aby ho představil jako originálního skeptického myslitele, jenž nepřestává zkoumat „hry pravdy“ vlastní každé historické epoše. Veynova kniha je rovněž svědectvím o blízkém přátelství, které ho k Foucaultovi, tomuto „samuraji s ostrým mečem“, poutalo, a v neposlední řadě představuje vlastní Veynovu filosofii.
Čti víc
Kupte společně
Foucault, jeho myšlení, jeho osobnost - Paul Veyne
Dozerať a trestať - Michel Foucault
465 Kč
Ušetříte 52 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
208
Hmotnost
300 g
Rok vydání
2015
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Filosofia
Rozměr
144×204 mm
ISBN
9788070074411
Naše katalogové číslo
224337

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Adam
1.2.2016
historik samuraj
Foucault ako historik? Foucault ako samuraj? Foucault ako skeptik? Konečne nie Foucault ako štrukturalista, Foucault ako postštrukturalista, Foucault ako bla bla bla-ista. Keď napíše knihu o Foucaultovi človek, ktorý ho pozná, ktorý bol jeho priateľ a ktorý bol jeho kolega, tak je veľmi pravdepodobné, že sa bude jednať o čítanie na úrovni. A tak je to pri tejto knižke. Veyne nás prevádza svetom Foucaultovho myslenia veľmi čítavým, ľahkým a zrozumiteľným štýlom. Jeho text krásne pláva medzi interpretáciami Foucaultových myšlienok, osobnými spomienkami a vlastným príspevkom myslenia samotného Veyneho, čo vytvára nádherný zážitok, ktorý musí potešiť všetkých fanúšikov Foucaultovho myslenia a zároveň poskytuje dokonalý úvod do Foucaultovho myslenia pre tých, ktorí sa s ním doposiaľ nestretli.
A čo je najlepšie: konečne pred nami stojí Foucault ako historik! Už nie filozof, už nie demagóg a kritik, ktorými ani zďaleka nebol a ktorými sa ani nepovažoval byť.
Táto knižka je naozaj excelentným úvodom Foucaulta pre historikov, ktorí sa neboja pristupovať k svojmu oboru s otvorenou mysľou a netradičnými metódami a majú záujem oboznámiť sa aj s myslením a prístupmi iných.
Pekný paperback s pekným papierom a fontom písma. Za smiešny peniaz takáto kniha, to je úplná paráda.
Čti víc

Kupte společně
Foucault, jeho myšlení, jeho osobnost - Paul Veyne
Dozerať a trestať - Michel Foucault
465 Kč
Ušetříte 52 Kč

„Jestliže nemůžeme s potěšením číst knihu zas a znovu, není třeba ji číst vůbec.“

Voltaire