Řízení lidských zdrojů - Michael Armstrong, Stephen Taylor
Řízení lidských zdrojů
949 Kč
Knihy
E-knihy

Řízení lidských zdrojů

Moderní pojetí a postupy – 13. vydání

Grada, 2015
Na skladě
Nakladatel
Grada, 2015
Překlad

Třinácté vydání evropského i českého bestselleru představuje moderní trendy a osvědčené postupy v oblasti řízení lidských zdrojů. V porovnání s desátým vydáním, které mnozí čeští čtenáři dobře znají, je třinácté vydání knihy výrazně přepracované...

Čti víc

949 Kč

Běžná cena Běžně 999 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Třinácté vydání evropského i českého bestselleru představuje moderní trendy a osvědčené postupy v oblasti řízení lidských zdrojů. V porovnání s desátým vydáním, které mnozí čeští čtenáři dobře znají, je třinácté vydání knihy výrazně přepracované a aktualizované. Michael Armstrong, který je světově uznávanou kapacitou v oblasti řízení lidských zdrojů, připravil tuto knihu společně se Stephenem Taylorem s cílem ukázat, jak může řízení lidských zdrojů přispívat k úspěšnosti různých organizací od výrobních podniků přes obchodní společnosti až po veřejné instituce. Přitom vycházejí z výsledků mnoha výzkumných projektů, které se zabývaly dopady rozmanitých strategií, politik a postupů v řízení lidských zdrojů na jednotlivce, týmy i organizace, a tyto dopady demonstrují s využitím řady případových studií z prostředí mnoha významných a úspěšných organizací. Výhodou knihy je, že zpracovává problematiku řízení lidských zdrojů opravdu komplexně.

Zabývá se všemi činnostmi personalistů a manažerů v oblasti řízení lidských zdrojů – od vytváření a rozvoje organizace přes motivaci, oddanost a angažovanost zaměstnanců, zabezpečování lidských zdrojů, vzdělávání a rozvoj zaměstnanců, řízení pracovního výkonu a odměňování zaměstnanců, zaměstnanecké vztahy, zabezpečování pohody zaměstnanců, bezpečnost a ochranu zdraví při práci, mezinárodní řízení lidských zdrojů, personální informační systém nebo právní úpravu zaměstnávání lidí až po dovednosti personalistů a nástroje k řízení lidských zdrojů.
Vysvětluje, proč a jak je třeba lidské zdroje řídit strategicky, aby řízení lidských zdrojů podporovalo dosahování strategických cílů organizace a uspokojovalo potřeby zainteresovaných stran.
Kniha spojuje prvky odborné knihy, praktické příručky i studijního textu a bude zaručeným přínosem pro všechny, kteří se řízením lidských zdrojů nějak zabývají, od akademiků přes praktiky až po studenty vysokých škol a jiných vzdělávacích institucí.
Čti víc
Kupte společně
Řízení lidských zdrojů - Michael Armstrong, Stephen Taylor
Jak na sítě - Michelle Losekoot, Eliška Vyhnánková
1 288 Kč
Ušetříte 110 Kč

Recenze, kritiky

Armstrong každé další vydání své knihy geniálně aktualizuje s ohledem na nejnovější technologie a poznatky.
- People Management magazine

Nejkomplexnější z podobných textů zabývajících se lidskými zdroji. Michael Armstrong by mohl určovat směr v této oblasti. Skvělá kniha.
- The Times Higher Education Supplement

Pokud by nějaká kniha měla být vyhlášena standardem pro personalisty, tak právě tato. Pokrývá vše, co by se personalistům mohlo hodit.
- Personnel Today

Aktuální, ucelená, osvědčená a vhodná pro studenty.
- Dr. Izabela Robinson
docentka v oboru řízení lidských zdrojů, Northampton Business School

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?


prof. PhDr. Peter Ondrejkovič, DrSc.
16.8.2018
Řízení liídských zdroju
Obsiahla kniha, možno ju považovať skôr ako kompendium pre vyššie stredoškolské alebo bakalárske štúdium. Mnoho kľúčových pojmov zostáva bez vysvetlenia. Samotný termín řízení" by si zaslúžil väčšiu pozornosť. Okrem študentov odporúčam ako príručku všetkým, kto chcú pracovať v tejto oblasti. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Řízení lidských zdrojů - Michael Armstrong, Stephen Taylor
Jak na sítě - Michelle Losekoot, Eliška Vyhnánková
1 288 Kč
Ušetříte 110 Kč

„Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. “

Jan Amos Komenský