Knihy
E-knihy

1001 myšlenek, které změnily naše uvažování

  Vydavatel
  Grada, 2014

  Přinášíme vám 1001 originálních myšlenek, které byly v našich dějinách nalezeny, formulovány a zaznamenány. Vybrali jsme to nejzajímavější, co se honilo v hlavách výjimečných lidí od Konfucia a Platóna až k dnešním myslitelům. Přečtěte si, co...

  Čti víc

  949 Kč

  Běžná cena Běžně 999 Kč

  Ušetříte 5%

  Posíláme do týdne

  Doporučené knihy a kolekce

  Popis knihy

  Přinášíme vám 1001 originálních myšlenek, které byly v našich dějinách nalezeny, formulovány a zaznamenány. Vybrali jsme to nejzajímavější, co se honilo v hlavách výjimečných lidí od Konfucia a Platóna až k dnešním myslitelům.
  Přečtěte si, co ovlivňuje naše životy – můžete tak učinit díky Johannu Gutenbergovi z patnáctého století a jeho myšlence na zlepšení knihtisku. A nečetli byste vůbec nic, kdyby staré Sumeřany před 5000 lety nenapadlo sestavit abecedu. Díky nim můžete zjistit, jak řecký filozof Zénón uvažoval o letícím šípu, jak moderní věda předpokládá vliv mávnutí motýlího křídla na bouře v Atlantiku i to, co vedlo k vytvoření „Fermiho paradoxu“.
  Existuje ještě další důvod, proč si tato obsažná kniha zaslouží vaši pozornost – je to intelektuální výzva, tedy něco, o čem je zábava přemýšlet. Jak zjistíte při čtení, velké ideje stojí za kritiku, chválu, zavržení i vylepšení – jen vy můžete rozhodnout, jaký postoj k myšlenkám uvedeným v této knize zaujmete. Užijte si to.
  Čti víc
  Kupte společně
  1001 myšlenek, které změnily naše uvažování -
  Žena z kajuty č. 10 - Ruth Ware
  Ušetříte 125 Kč

  Recenze, kritiky

  1001 MYŠLENEK, KTERÉ ZMĚNILI NAŠE UVAŽOVÁNÍ

  Existuje absolútna morálka, platná pre každého človeka v každej dobe a v každom prostredí? Keď sa dívame na umenie, čo vidíme a na čo nám to je? Kto je vlastne duševne normálny? Ako by sme mohli nastoliť v spoločnosti šťastie? Je Zem záchranný čln a keď pôjde po vyčerpaní zásob o záchranu ľudstva, bude treba obetovať chorých a slabých? Táto kniha zrozumiteľným spôsobom zhrnula tie najdôležitejšie myšlienky, ktoré boli v dejinách ľudstva formulované, od Konfucia a Platóna až k hnutiu Occupy a komerčným letom do vesmíru. Zvládnuť týchto 960 strán, to je nielen intelektuálna výzva, ale aj zábava. Veľké idey stojí za to, aby sme ich všetky poznali, či už ich prijmeme alebo skritizujeme, zavrhneme či vylepšíme. Máme veľkú šancu, že po prečítaní a pochopení odkazu najoriginálnejších mysliteľov, akých ľudstvo malo, už nebudeme takí, ako predtým, že sa zmenia naše postoje k tomu, čo je v živote dôležité, a že to niekoho z čitateľov bude inšpirovať k tomu, aby sa pokúsil prispieť svojim podielom k zmene sveta, v ktorom žijeme.

  klub50.sk

  Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
  Dejte nám o tom vědět.

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

  Počet stran
  960
  Jazyk
  český
  Nakladatelství
  Grada
  Rozměr
  177×217 mm
  ISBN
  9788024751535
  Naše katalogové číslo
  187527
  Hmotnost
  2040 g
  Rok vydání
  2014

  Recenze

  Jak se vám kniha líbila?

  Grada Publishing je největší nakladatelství odborné literatury působící v České republice, v roce 2010 bylo 2. největší mezi českými nakladateli vůbec. Působí také na Slovensku. Vzniklo roku 1991. Pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. V jeho produkci jsou tituly s právní tematikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí. Tuto škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život, např. sport a cestování.

  Čti víc
  Kupte společně
  1001 myšlenek, které změnily naše uvažování -
  Žena z kajuty č. 10 - Ruth Ware
  Ušetříte 125 Kč