Knihy
E-knihy
469 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

New Yorku roku 1899 se záhadným způsobem ocitnou dvě nadpřirozené bytosti. Šava je golema, bytost z hlíny, která po smrti svého pána dorazí do Ameriky sama. Ahmad je džin, stvoření z ohně, zrozené v syrské poušti. Před staletími ho beduínský kouzelník uvěznil v měděné láhvi a klempíř v dílně na Manhattanu ho z ní náhodně vypustí.
V neznámém městě mezi přistěhovalci se golema i džin snaží přizpůsobit okolí a zatajit svou totožnost. Realistické vylíčení obyčejných lidí, onoho neopakovatelného tavicího kotle, v kterém se z různých národností stávají Američané, v kombinaci s čirou fabulací bájných postav, vytváří vynalézavý a vzrušující příběh.
V New Yorku roku 1899 se záhadnými cestami octnou dvě nadpřirozené bytosti. Šava je golema, stvoření z hlíny zhotovené starým rabínem, který se zabývá černou magií; její pán a manžel během plavby do Ameriky zemře, a ona dorazí do New Yorku sama. Ahmad je džin, stvoření z ohně, zrozený v syrské poušti. Před staletími ho beduínský kouzelník uvěznil v měděné láhvi, a klempíř v dílně na Manhattanu, kam ji osud zavedl, ho z ní náhodně vypustí.
V neznámém městě se oba snaží přizpůsobit svému okolí a zatajit svou skutečnou totožnost. Obklopuje je společenství přistěhovalců: kavárnice Mariam Faddúlová, pilíř moudrosti a opora svých syrských krajanů, osamělý zmrzlinář Sáleh, zmrzačený muž poznamenaný tragédií, laskavý rabín Meyer a jeho utrápený synovec, vedoucí Židovského útulku pro nové přistěhovalce, i záhadný Joseph Schall, nebezpečný muž poháněný úporným snem a ezoterickou moudrostí.
Po náhodném setkání se obě nadpřirozené bytosti spřátelí i přes své protikladné založení; a i když je úděsná nehoda rozdělí, musí se v kritickém okamžiku znovu sblížit, neboť oba čelí bídákovi obludných rozměrů. Realistické vylíčení obyčejných lidí, kteří se všichni odněkud přistěhovali, onoho neopakovatelného tavicího kotle, v kterém se ze Syřanů, Židů a tolika dalších stali Američané, v kombinaci s čirou fabulací bájných postav usilujících o lásku a sounáležitost vytváří vynalézavý a vzrušující příběh.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
520
Hmotnost
679 g
Rok vydání
2014
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
BETA - Dobrovský
Rozměr
140×210 mm
ISBN
9788073066161
Naše katalogové číslo
179708

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Petr Čapek
27.8.2014
Názor čtenáře
Poslední dobou je čím dál patrnější, že i angloamerická fantastika se otevírá moderním trendům a motivům. Zdá se, že pomalu ale jistě minuly doby, kdy jsme se setkávali především s draky, elfy a dalšími fantastickými tvory tolik typických pro tento žánr. Autoři hledají nové náměty a témata. I díky tomu se tak můžeme setkávat s novými a originálními příběhy, které v sobě nesou neopakovatelné kouzlo. Právě Golema a Džin v New Yorku je krásným příkladem. Helene Weckerová se nebála a sáhla po starých hebrejských a orientálních legend, které přenesla do fantastického příběhu konce 19. století. Což ocenila i odborná veřejnost stejně jako čtenáři.

Svět nadpřirozených bytostí autorka velmi poutavě zakomponovala do tehdejšího světa. Navíc odlišnost těchto bytostí krásně kontrastuje s povahou lidí kolem nich. A právě realistické vylíčení tehdejší doby a nelehké situace přistěhovalců na americkém kontinentu je skvělým kořením tohoto příběhu. Navíc podání a podoba tehdejšího New Yorku je od autorky na opravdu skvělé úrovni. Tato skutečnost spolu s velmi propracovaným dějem a vynikajícím překladem Vladimíra Medka dává dohromady celek, který pohltí a nadchne nejednoho čtenáře, který touží po skvělém příběhu, jenž se nebojí být něčím odlišný a nechá vyniknout i ty nejmenší detaily.
Čti víc

Čti víc

„Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. “

Johann Gottfried Von Herder