Neuroanestezie a základy neurointenzivní péče -
Neuroanestezie a základy neurointenzivní péče
532 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Neuroanestezie a základy neurointenzivní péče

  Nakladatel
  Mladá fronta, 2014
  Edice
  Aeskulap

  Cílem kolektivu autorů sdružujícího odborníky z řad neurochirurgů, neurologů, radiologů, intenzivistů a anesteziologů je podat komplexní pohled na problematiku perioperační...

  Čti víc

  532 Kč

  Běžná cena Běžně 560 Kč

  Ušetříte 5%

  Posíláme do tří dní

  Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

  Doporučené tituly a kolekce

  Více o knize

  Cílem kolektivu autorů sdružujícího odborníky z řad neurochirurgů, neurologů, radiologů, intenzivistů a anesteziologů je podat komplexní pohled na problematiku perioperační péče v neurochirurgii.

  První část publikace je věnována historii neurochirurgie, neuroanestezie a perioperační péče. Navazuje část chirurgická, zabývající se jednotlivými typy operačních výkonů, ale též anesteziologickou péčí o pacienta po výkonu. Zejména mladší lékaři jistě ocení i kapitoly týkající se fyziologie a patofyziologie centrálního nervového systému. Anesteziologická část publikace popisuje farmakologii nitrožilních a inhalačních anestetik a jejich vztah k prokrvení mozku, nitrolebnímu tlaku a celkovému stavu CNS. V další stati jsou probrány jednotlivé metody monitorování – například principy měření nitrolebního tlaku, UZ vyšetření mozkových cév, mozková oxymetrie, mikrodialýza a elektrofyziologické monitorování mozku a míchy. Zařazení přehledu neuroradiologických metod je přínosné především vzhledem k trendu snižovat invazivitu operačních výkonů.

  Kapitoly věnované anestezii u neurochirurgických výkonů pojednávají o předoperační přípravě, jednotlivých druzích zákroků s anesteziologickými specifiky a nejčastějších komplikacích a odchylkách, se kterými se může anesteziolog během operačního výkonu setkat. V rozsáhlém oddíle věnovaném neurointenzivní péči je důraz kladen zvláště na péči o pacienta s kraniocerebrálním poraněním, ale též na komplexní a specializovanou péči po neurochirurgických výkonech, včetně ventilační strategie, účelné farmakoterapie, antibiotické léčby a výživy. V závěru knihy nalezne čtenář přehled potenciálních časných i pozdních komplikací souvisejících s operačními výkony na mozku a míše.
  Čti víc
  Kupte společně
  Neuroanestezie a základy neurointenzivní péče -
  Atlas of Endoscopic Neurosurgery - Zdeněk Novák, Jan Chrastina, Ivo Říha
  1 287 Kč
  Ušetříte 68 Kč
  Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
  Dejte nám o tom vědět.

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

  Počet stran
  315
  Hmotnost
  725 g
  Rok vydání
  2014
  Vazba
  pevná vazba
  Jazyk
  český
  Nakladatelství
  Mladá fronta
  Rozměr
  156×232 mm
  ISBN
  9788020431486
  Naše katalogové číslo
  178987

  Recenze

  Jak se vám kniha líbila?

  Čti víc
  Kupte společně
  Neuroanestezie a základy neurointenzivní péče -
  Atlas of Endoscopic Neurosurgery - Zdeněk Novák, Jan Chrastina, Ivo Říha
  1 287 Kč
  Ušetříte 68 Kč

  „Řekni mi, co čteš, a já ti povím, kdo jsi. “

  anglické přísloví