Knihy
E-knihy

Zlodějka knih

Odvaha ukrytá mezi řádky

Argo, 2014
Na skladě
7-8 hodin čtení
Nakladatel
Argo, 2014
Překlad

Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře. Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou...

Čti víc

283 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Pouze teď: Doprava zdarma ke všem objednávkám od 300 Kč
Nepropásněte to, teď je ten nejlepší čas nakoupit knižní dárky :-)

Světový bestseller pro mladé i dospělé čtenáře

Mladý australský autor sepsal silný, jímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující.
Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem. Vyšla poprvé v roce 2006, letos její prodej dosáhl 1 000 000 výtisků po celém světě.

Čtenáři oceňují Zusakovo vypravěčské umění, originální volbu vypravěče, poetický jazyk, zejména se však vyzvedává téma knihy. Druhou světovou válku a holokaust se Zusakovi podařilo originálně a působivě zprostředkovat i těm, kteří tu dobu znají už jen z literatury, filmů či z vyprávění. Líčí ji jednak pohledem vševědoucí a všudypřítomné smrti, jednak slovy dítěte, navíc dítěte žijícího v Německu, v poražené zemi. Zaměřuje se ale spíš na všední život v zázemí, do kterého válka jen pomalu a plíživě proniká.
Podle Zusakových vlastních slov ho k napsání knihy inspirovalo vyprávění jeho matky, která prožila válku v Mnichově a zažila bombardování města, a byla i svědkem scény, která získala důležité místo ve Zlodějce knih: městem prošel průvod Židů pochodujících do koncentračního tábora; jakýsi muž prý jednomu z nich podal kousek chleba a dostal za to pár ran důtkami od vojáka z eskorty. Kolem této scény, spojující laskavost a krutost, dvě krajní polohy lidské povahy, pak vyrostl obsáhlý příběh, který dokáže podmanit.
Čti víc
Kupte společně
Zlodějka knih - Markus Zusak
Bestsellery J.K. Rowlingové (český komplet) - J.K. Rowling
856 Kč
Ušetříte 310 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Book Thief
Rozměr
125×200 mm
ISBN
9788025708637
Naše katalogové číslo
164165
Počet stran
528
Hmotnost
540 g
Rok vydání
2014
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

83 hodnocení

70
11
1
1
0

k-i-k-i
22.11.2017
tato knížka mne velice zaujala. ze začátku mi sice nepřipadala vůbec napínavá a byly i chvíle, kdy jsem něco ne úplně chápala. Ale potom se knížka začala jevit jako super napínavý příběh. Jak jste asi již četli, je to příběh o dívce v době 2. světové války. Na konci této knihy jsem neudržela slzy. Příběh končí tragicky. Ale celkově byla knížka nenahraditelná. Určitě všem doporučuji...
Čti víc
Kačka Vodičková
Kačka Vodičková
22.11.2017
Bože.. Tahle knížka byla úžasná ! Je to ten typ, který neodložíte, dokud ho nedočtete. Četla se velmi dobře. V každé části se ukrývalo tolik citů, myšlenek,... I když má kniha asi 500 stránek, při dočtení mi přišlo, že jich bylo tak 100... Příběh nás vezme do života Lisesel, která nemá úplně lehký život. Nejsilnější pro mě bylo přátelství s Maxem.
Čti víc
Eugénia Ficková
Eugénia Ficková
16.11.2016
Názor čitateľa
Je to úžasná kniha, ktorá ma donútila plakať, smiať sa, zúfať aj milovať. Právom získala miesto v mojej knižnici a rada sa k nej vraciam. Napriek tomu, že téma sa pomerne často vyskytuje v knihách, Markus Zusak dokázal vytvoriť originálne a nádhené dielo. Nezvyčajný rozprávač pre mňa znamenal precítenie smrti, pozorovanie z úplne iného uhla pohľadu. A to, že je to príbeh o Nemcoch, zasial vo mne poznanie, že nič, čo sa na tejto zemi javí jednotné, také v skutočnosti nie je. Je to príbeh o akordeonistovi, a ja som si ho zamilovala spolu s Liesel. Je to príbeh o pästiarovi, a ja som s ním precítila každý úder. A je to príbeh o zlodejke, ktorá sa naučila prežívať. Toto všetko a ešte viac som si zamilovala a nemôžem inak, ako túto knihu odporúčať úplne všetkým.
Čti víc
Paja
2.7.2016
Nejprve musím říct, že jsem přečetla spostu recenzí na tuto knihu a jsem asi jediná komu se tato kniha nelíbila.
Popsané kapitoly, i to jak je každá část knihy popsaná mě mátla. Zorientovala jsem se až po nějaké době. Ale jinak graficky to bylo hezky zpracované.
Samotný příběh mě zklamal. Čekala jsem až se něco stane, kniha se rozjede. Pořád do předu nás vypravěčka připravovala na to co se stane a nic nepřišlo. Nevím přišlo mi to zdlouhavé a bez ničeho. Čekala jsem víc. Ale jinak to bylo napsané dobře. Autor píše dobře ale nebavila mě kniha.
Omlouvám se všem kterým se kniha líbila. Ale mě neoslovila.
Čti víc
Hana Puype
Hana Puype
25.4.2016
Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na neobvyklého vypravěče. Cítila jsem, že se jakoby neprávem dovídám některé skutečnosti a o to více rostla má zvědavost...
Čti víc
Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová
24.3.2016
Tato kniha patří mezi ty, které si člověk zkrátka zamiluje. Příběh Liesel donutí čtenáře ronit slzy, smát se i zoufat nad chybami lidstva. Malá Liesel proplouvá obdobím, které si většina z nás ani nedovede pořádně představit, s odvahou a nevšední nadějí, že jednoho dne bude zase dobře.
Navíc je kniha neuvěřitelně čtivá a také originální tím, že jí vypráví Smrt. Ale tahle Smrt není ta v kapuci a s kosou. Je to Smrt, které se čtenář nebojí, jelikož se chová, jako kdyby na ní samotné nic tak hrozného nebylo. Ví, že jednoho dne si přijde pro všechny, ale nebere to jako tragédii, takže čtenáři nezbývá než přistoupit na jeji náhled na věc.
Tuhle knihu by si měli přečíst všichni, kteří milují dojemné příběhy, ale i ti kteří si neváží života nebo z něj naopak mají velký strach. Když čtete o Liesel a její rodině i zážitcích z války, velý život se člověku najednou zdá nějak snažší.
Čti víc
Dita Vrabčeková
Dita Vrabčeková
23.2.2016
Zlodějka knih pro mě patří mezi knihy, které by měl člověk přečíst, než zemře. Tato naprosto ojedinělá kniha odkrývá jedinečný příběh německé dívky, která prožívá mnohá utrpení, dobrodružství, ale i radosti ve svém těžkém životě. Tato kniha je na rozdíl od jiných titulů s válečnou tematikou více poutavá, jelikož celý příběh je vyprávěn Smrtí, která se na mnohé situace dívá zajímavým způsobem.
Knihu mohu jen doporučit, protože nikdy jsem nečetla knihu, která by byla i přes poměrně velký počet stran, tak úchvatná. Stačí jen několik málo dní a knihu slupnete jako malinu :) Marcus Zusak opět nezklamal a doufám, že se dočkáme dalších takovýchto literárních počinů, jakými jakou např. Zlodějka knih či jeho kniha Roky pod psa.
Čti víc
Jana Vážanová
Jana Vážanová
25.12.2015
Kniha s velkým K
Zlodějka knih se stala jednou z mých nejoblíbenějších knih. I přesto, že kniha má smutný nádech je velmi krásná. Vypravěčkou je smrtka, která Vás zavede do děje. Občas Vám prozradí jak příběh dopadne a Vy jen s napětím očekáváte, kdy to už příjde a přitom doufáte, že to dopadne jinak. A když příjde ten konec, o kterém víte jak dopadne, Vás zasáhne a Vy si nemůžete pomoct uroníte slzu. Ne-li celý moře slz.
Zlodějku knih sem přečetla jedním dechem a určitě se k ní budu vracet, protože mě tenhle příběh přímo zasáhl do srdíčka a bude tam mít navždy své místo.
Doporučuji.
Čti víc
anonym
28.7.2015
NEJLEPŠÍ KNIHA
Za tu dobu, co jsme si zamilovala knížky jsem jih přečetla mnoho, mnoho, mnoho. Mraky. Ale tahle byla něco tak krásného, smutného, realistického, pravdivého a dojemného, že musím říct, že z těch spoust knížek byla tahle úplně nejlepší. Skoro nikdy se mi nestalo, že by mě knížka rozplakala. No, musím říct, že u téhle jsem brečela, jako by mi někdo před očima strouhal stovky cibulí. Bomba, měl by si ji přečíst každý!!!
Čti víc
Jakub Piterka
Jakub Piterka
28.3.2015
Zlodejka kníh
Táto kniha patrí medzi moje obľúbené. Videl som najprv film a keď som sa dozvedel, že je aj kniha, hneď som si ju objednal. Musím povedať že knihe je omnoho lepšia ako film. Každému môžem len odporučiť.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Zlodějka knih - Markus Zusak
Bestsellery J.K. Rowlingové (český komplet) - J.K. Rowling
856 Kč
Ušetříte 310 Kč

„Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého. “

Čínské přísloví