Knihy
E-knihy

Tak chladná řeka

Vydavatel
Knižní klub, 2012

Nadějný, ale neúspěšný filmař Eric Shaw má natočit dokument o miliardáři Campbellu Bradfordovi, jehož dětství a mládí v zapadlém lázeňském městečku v Indianě halí tajemství. Jediným vodítkem je stará láhev místní minerálky.

Čti víc

284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Vyprodané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude tovar dostupný.

Doporučené knihy a kolekce

Popis knihy

Nadějný, ale neúspěšný filmař Eric Shaw má natočit dokument o miliardáři Campbellu Bradfordovi, jehož dětství a mládí v zapadlém lázeňském městečku v Indianě halí tajemství. Jediným vodítkem je stará láhev místní minerálky. Po příchodu do West Badenu začnou Erika pronásledovat vize minulosti, výpadky vědomí a prudká závislost na obsahu záhadné láhve, ze které se ze zvědavosti napil. Zároveň si znepřátelí posledního Bradfordova potomka Josiaha… a městečko záhy zasáhne ničivé tornádo.
Gradující psychothriller se sugestivní atmosférou, hororovými prvky a zápletkou na hraně paranormálna nezapře inspiraci klasikem žánru Stephenem Kingem – spíše než na potoky krve však sází na plíživý děs ze zla, jenž se skrývá v hlubinách lidské duše. Kniha je stejně brilantně napsaná jako dva předchozí tituly tohoto nadějného amerického autora (který má mimochodem české kořeny) - Dnes večer jsem se rozloučila a Hymna zármutku.
Ukážka z textu

Vlak se řítil neuvěřitelnou rychlostí a Eric mu stál přímo v cestě. Uskočil stranou, špičkou boty zavadil o kolej a málem upadl. Spěšně zvedl stativ a seběhl z náspu do trávy, kde leželo suché listí. Když kolem přeburácela lokomotiva, musel se odvrátit od kolejí a loktem si zaclonit obličej. Ozval se další ostrý hvizd, Eric vzhlédl a spatřil řadu projíždějících uzavřených nákladních vagonů, samé fádní odstíny černé a šedé, kromě jediného bílého vagonu s červenou firemní značkou minerálky Pluto. Z jeho otevřených posunovacích dveří se vykláněl jakýsi muž, nohy měl uvnitř vagonu, ruku zaháknutou o držadlo. Staromódní oblek s vestou, na hlavě buřinku. Když se vagon přiblížil, muž se podíval směrem k Erikovi, usmál se a zlehka ťukl do krempy klobouku. Ten drobný pohyb připomínal děkovné gesto. Tmavohnědé oči se vlhce třpytily a Eric si náhle všiml, že muž vlastně stojí ve vodě, jejíž část se vylévala z vagonu a v šeru halícím vlak šířila matný lesk.
Nákladní vlaková souprava zakončená černým brzdovým vozem zmizela, doprovodné chuchvalce dýmu se rozplynuly, na obloze po nich nezbylo nic. Silnicí projíždělo auto. Aby se vyhnulo zaparkované acuře, muselo krátce odbočit do vedlejšího pruhu. Žena za volantem vrhla na Erika tázavý pohled, ale ani nezpomalila, pokračovala dál k hotelu West Baden Springs. Uháněla v těsném závěsu za vlakem, který zjevně neviděla.

Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
So Cold The River
Rozměr
133×207 mm
ISBN
9788024235257
Naše katalogové číslo
161815
Počet stran
448
Hmotnost
420 g
Rok vydání
2012
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Knižní klub

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Čti víc