Knihy
E-knihy

Církevní dějiny

Antika a středověk

Grada, 2013
Nakladatel
Grada, 2013

Předložit přehledný a objektivní pohled na dějiny křesťanské církve v období od jejího počátku až do konce středověku představuje obtížný úkol. Autoři se pokusili vytvořit vyvážené, věcné a konfesně nezatížené podání církevních dějin, které odráží...

Čti víc

569 Kč

Běžná cena Běžně 599 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do týdne

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Předložit přehledný a objektivní pohled na dějiny křesťanské církve v období od jejího počátku až do konce středověku představuje obtížný úkol. Autoři se pokusili vytvořit vyvážené, věcné a konfesně nezatížené podání církevních dějin, které odráží současný stav historického bádání a většinový pohled zainteresovaných odborníků. Publikace v sobě spojuje dvě hlavní ambice – přinést co nejúplnější pohled na problematiku církevních dějin a zodpovědět všechny základní otázky, včetně jinak opomíjených témat, jako je rozbor křesťanských herezí, misijní problematika či přehled církevní struktury. Současně by chtěla být kvalitní studijní pomůckou pro zájemce o církevní dějiny. Využijí ji jak studenti vysokoškolských humanitních oborů, tak studenti teologických či právnických oborů.
Čti víc
Kupte společně
Církevní dějiny - Drahomír Suchánek, Václav Drška
Slovník církevního práva - Jiří Rajmund Tretera, Záboj Horák
852 Kč
Ušetříte 45 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
432
Jazyk
český
Nakladatelství
Grada
Rozměr
170×240 mm
ISBN
9788024737195
Naše katalogové číslo
161049
Hmotnost
881 g
Rok vydání
2013

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

3,5 / 5

2 hodnocení

0
1
1
0
0

Martin
13.10.2017
Skvelé ako prehľad
Kto nemá skúsenosti s cirkevnými dejinami, toto je dobrý začiatok. Kniha zachádza často do hĺbky a zväčša vykresľuje vhodne jednotlivé cirkevné obdobia od čias Ježiša Krista až po Kostnický koncil. Čo jej možno vyčítať je, že takému okamihu, ako bola Veľká schizma, sa napríklad podľa mňa venuje dosť málo. O tomto by človek uvítal rozsiahlejšie informácie. Pokiaľ nie ste veľmi zbehlí vo všeobecnej histórii staroveku a stredoveku, tu a tam pre vás budú niektoré časti hmlisté a budete si musieť dohľadávať informácie na vlastnú päsť (napr. ako fungoval feudálny systém, človek od strednej školy zabudne), pretože autor, čo mi tiež trochu chýba, neposkytuje všeobecný úvod do jednotlivých epoch, sústreďuje sa čisto na dejinné zvraty spojené s cirkvou. Tie ale spracúva naozaj bravúrne, a preto môžem knihu len odporučiť. Pohľad je vecný, realistický, objektívny, so všetkými pozitívami aj negatívami, ktorými Katolícka cirkev prešla. Vhodné a vítané sú preklady význačných cirkevných dokumentov, dekrétov, či listov, za čo tiež autora chválim. Ako učebná pomôcka pri štúdiu teológie úplne bezchybné dielo, navyše usporiadanie textu je chronologické, ako sme zvyknutí, teda príčina plodí dôsledky.
Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Církevní dějiny - Drahomír Suchánek, Václav Drška
Slovník církevního práva - Jiří Rajmund Tretera, Záboj Horák
852 Kč
Ušetříte 45 Kč

„Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. “

Ladislav Klíma