Chudáci Romové, zlí Cikáni - Norbert Mappes-Niediek
Chudáci Romové, zlí Cikáni
275 Kč
Knihy
E-knihy
275 Kč

Běžná cena Běžně 289 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 8 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máme Romy litovat, nebo se před nimi mít na pozoru? Jak je to s jejich ochotou integrovat se? Potřebujeme „dekádu romské inkluze“, nebo je to ztráta peněz? A kdo vlastně jsou ti Romové?

Tyto provokativní otázky si Norbert Mappes-Niediek, dlouholetý zpravodaj pro oblast jihovýchodní Evropy, položil v době, kdy Evropská unie kvůli „přílivu“ Romů hrozila Srbsku a Makedonii znovuzavedením vízové povinnosti a zároveň se schylovalo k slavnostnímu odhalení památníku romským obětem nacismu přímo před budovou německého parlamentu. Východiskem knihy se staly četné předsudky, které vůči Romům panují jak ve východní, tak v západní Evropě: údajná lenost, sklony ke kriminalitě či iracionální zacházení s penězi. Podrobná analýza životních poměrů východoevropských Romů, založená na autorových bohatých znalostech, přináší kompetentní, veskrze věcný a především poučný pohled na takzvanou „romskou problematiku“, který představuje zásadní změnu v dosavadních úvahách o tomto tématu.

Odvážná hlavní teze, vzbuzující četné kontroverze, zní: Evropa nepotřebuje romskou politiku podporující pozitivní identitu této menšiny, ale sociální politiku zaměřenou na potírání chudoby. Kniha, která se na první pohled jeví jako jedna z nespočtu povrchních publikací nabízejících jednoduchá černobílá vysvětlení, tak nastavuje zrcadlo západní i východní Evropě - a nabízí věru překvapivý a místy nepříjemný pohled.

Čti víc
Kupte společně
Chudáci Romové, zlí Cikáni - Norbert Mappes-Niediek
Nabarvené ptáče - Jerzy Kosinski
474 Kč
Ušetříte 53 Kč

Recenze, kritiky

"Bylo by asi nejlepší, kdyby člověk prostě zapomněl na všechno, co doposud o Romech věděl, a přečetl si tuto knihu, která nic nepřikrášluje, ale mnohé věrohodně vysvětluje — a navíc je ještě dobře napsaná." Bernolf Reis, Kölner Stadt-Anzeiger

"Lidé se nerodí, aby žebrali. Vysvětlovat analfabetismus jako „ústní slovesnost“ je cynické, vydávat ohnivou Carmen za divoký protipól našeho sešněrování civilizací je prostou pornografickou projekcí. Patos svobody prosazovaný liberály nazývá Mappes-Niediek pokrytectvím, které pouze romantizuje zaostalost, a takzvanou „gypsy industry“ provozovanou nevládními organizacemi označuje za naivní a téměř vždy kontraproduktivní." Sabine Vogel, Frankfurter Rundschau

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
300
Hmotnost
315 g
Rok vydání
2014
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Host
Rozměr
136×205 mm
ISBN
9788072948697
Naše katalogové číslo
152161

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Chudáci Romové, zlí Cikáni - Norbert Mappes-Niediek
Nabarvené ptáče - Jerzy Kosinski
474 Kč
Ušetříte 53 Kč

„Knihkupectví je jeden z mála důkazů, ze lidé stále myslí.“

Jerry Seinfeld