Knihy
E-knihy

Návrat z temnoty

Tři roky jejího života jsou zahalené tmou. Možná by bylo lepší, kdyby to tak zůstalo.

Vydavatel
Fortuna Libri ČR, 2013

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé. Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů...

Čti víc

137 Kč

Běžná cena Běžně 144 Kč

Ušetříte 5%

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Bylo jí třináct, když se ztratila. Zmizela své rodině, přátelům, světu. Když se zčistajasna objevila, zjistila, že jí chybí velký kus sebe samé.

Šestnáctiletá Angie Chapmanová se po třech letech od svého záhadného zmizení vrací domů. Z toho období si nic nepamatuje, jako by jí někdo vymazal všechny vzpomínky. Musí si poskládat příběh o všech hrůzách, které prožila, aby získala nazpět svůj život.

Liz Coleyová napsala znepokojivý, avšak fascinující psychologický příběh o křehkosti lidské mysli, o léčivé síle odvahy, naděje a lásky.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
304
Jazyk
český
Nakladatelství
Fortuna Libri ČR
Vazba
pevná vazba
ISBN
9788073217051
Naše katalogové číslo
149925
Hmotnost
480 g
Rok vydání
2013

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
2.8.2016
Je jen málo knih, které dovedou vzbudit opravdový zájem a pohltit čtenáře jako hluboká mlha a je ještě méně knih, které vyvolávají vnitřní otázky. Tato je jedna z nich.

Dětství třináctileté Angie skončí jejím únosem ze skautského tábora. Neznámý pachatel přetne nit jejího života jako rezavý nůž a uvrhne ji do tři roky trvající temnoty. Z té se dívka náhle vynoří jako nepopsaný list bez nejmenšího tušení, co se s ní přes 1 000 dnů dělo, kde byla a proč.

Kolem ní se rojí otázky a ani ona sama na ně nedokáže odpovědět. Někdo jiný však ano.

Z hloubi jejího těžce raněného podvědomí se pomalu vynořují příšerné podrobnosti prožitého pekla, Angie sama však netuší, zda si je všechny přeje znát. Dokáže je unést? Dokáže její nový obraz snést její okolí? Dívka se potácí mezi touhou začít žít od znova nebo poznat pravdu o prožitém traumatu. A k tomu všemu žít normální život pubertální dívky na střední škole.

Její utrpení však zdaleka nemá konec, protože nemá jasný ani začátek a Angie si sama sobě začíná přiznávat příšerné podrobnosti svého vlastního života, které zdaleka přesahují ztracené tři roky.... Dívku čeká k vybojování bitva nejen o vlastní zdravý rozum, ale i o právo na svobodný život beze strachu. A tu musí vybojovat proti svým nejbližším.

Ke knize jsem přistupovala se značnu skepsí, ale nádherná obálka mé obavy částečně rozptýlila, příběh samotný je smetl rázně ze stolu. Vyprávění o osudu smutné Angie je čtivé a pohltí vás. Jen těžko lze přestat číst a s každou otočenou stránkou si budete přát vědět, co se ještě stane, kdo přijde a co vyjeví.

Jednoduše podané popisy života Angie i jejích traumat neodvedou pozornost od hlavní myšlenky děje.

Je někdy lepší zapomenout nebo si vzpomenout? Odpověď nechává autorka na vás, spolu se skvělým prožitkem z příběhu mladé roztříštěné Angie, která slepuje pomalu obraz své minulosti s čirou hrůzou, jaký obraz bude vysledkem.
Čti víc

Od roku 1992, kdy naše nakladatelství vzniklo, vydáváme populárně-naučnou literaturu se širokým tematickým záběrem, dětské knihy a praktické příručky věnované nejrozmanitějším zájmům a koníčkům – od nápaditých kuchařských knih přes knížky o cestování a poznávání světa až po kynologickou literaturu.

Výrazným rysem naší knižní produkce je trvalá přítomnost historické tematiky v mnoha podobách a souvislostech. Soustřeďuje se kolem edice Kronik s její stálicí Kronikou lidstva. Nejen mladí, ale i starší čtenáři oceňují sérii minimonografií Vidět – Poznat – Vědět pro její vynalézavé spojování obrazové informace s textovou. Poutavé příběhy našich knih určených dětem v sobě skrývají nenásilné poučení, jiné knížky čerpají především ze světové pokladnice pohádek.

Čti víc