Poslední z Amazonek - Steven Pressfield
Poslední z Amazonek
256 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy
256 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Steven Pressfield získal po světě nadšené čtenáře svých beletristických prací z antického Řecka. V románě Poslední z Amazonek dosáhl spisovatel nového vrcholu své tvorby, když znovu rekonstruoval zašlý svět ve vynikajícím literárním díle; potěší své věrné čtenáře a získá nové obdivovatele svým jedinečným a silným uměním oživovat minulost.

V předhomérských dobách podnikl legendární athénský král Theseus (skutečná historická postava) námořní plavbu do země tal Kyrte, ,,svobodných lidí", národa hrdých bojovnic, kterým Řekové dali jméno Amazonek. Tyto ženy, jež k sobě navzájem lnuly jako spolubojovnice i jako milenky, nevěřily vychloubání Řeků o jejich civilizaci. Proto když velká válečná královna Antiope vzplanula láskou k Theseovi a uprchla s Řeky, mocný národ Amazonek povstal v hněvu.

Poslední z Amazonek není jen mistrovsky podané vyprávění o válce a pomstě. Pressfield vytvořil řadu mimořádně životných postav od nezapomenutelné Selene, jež se sice poddala Řekům, ale zůstala nezkrotná, až po jejího milence Damona, athénského válečníka, který nakonec přijme za svůj divoký amazonský způsob života, až po vypravěčku Kostlivou, dívku z vybrané athénské rodiny, kterou Selene vychovala od narození a potajmu jí vštěpovala amazonské zásady, až po velkého Thesea, tragického krále, a šlechetnou královnu Antiope, jež pro Theseovu lásku zradila svůj lid, tal Kyrte.

S obdivuhodnou bezprostředností a s kromobyčejnou péčí o vojenské podrobnosti uvádí Pressfield čtenáře do nejbouřlivější vřavy války a jejích hrůz. Stejně působivá je jeho evokace Amazonek jako národa, jeho rituálů a mýtů, jeho velikosti a krutosti. Poslední z Amazonek vzrušuje na každé své stránce tím, jak epicky vystihuje střet mezi divočinou a civilizací, vlastenectvím a láskou, mezi mužem a ženou.
,,Psát historický román, který by vás přenesl do jiné doby a na jiná místa, není snadné, ale Steven Pressfield to v Poslední z Amazonek dokázal. Dávná minulost jako by se odehrávala přímo před vašima očima. Toto je historický román povýšený na mytologickou záležitost."
(Daniel Silva, autor knihy Anglický val)
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
360
Jazyk
český
Nakladatelství
BB/art
Vazba
pevná vazba
ISBN
8073410486
Naše katalogové číslo
14839
Rozměr
150×210 mm
Rok vydání
2003

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

0,0 / 5

1 hodnocení


mash
1.10.2010
Kniha, ktorá ma vyliečila /z chrípky/
Občas sa zaoberám literatúrou faktu, občas feminizmom, ktorý v Európe nemá cveng - žiaden solídny víznam /aj vďaka tzv.emancipácii/. Knihu som
zrovna nezhltla, ale prekopala som sa k podstatnostiam, ktoré ma úplne uchvátili. Je náročná, ale nenormálne stojí za to. Dala som ju z recesie na výklenok pece /v lete/, kde trónila svojim obalom a názvom. Bavila som sa.
A potom som v zime zabudla, že je tam. Dymilo sa a dymilo, Amazonky zospodu do čierna obhoreli. Nežitateľne. Tak som ich odložila ako relikviu,
ale stále mám pocit, že by to mala čítať moja dcéra /bojové umenia, 27rokov/, ale aj každý, kto cíti, že ženy ešte nikto v skutočnosti neobjavil.
Čti víc

Čti víc

„Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost. Kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám. “

John Milton