Knihy
E-knihy

Vládcové ostatků

Vydavatel
Moba, 2013
3. díl série
Martin ze Stvolna

Další příběhy českého rytíře Martina ze Stvolna, odehrávající se v polovině 14. století. Císař Karel IV. potvrdí jeho sňatek s bývalou manželkou třeboňského kata Johankou. Martin ze Stvolna pro ni vzápětí odjíždí do Německa..

Čti víc

341 Kč

Běžná cena Běžně 359 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 8 dní

Doporučené knihy a kolekce

Popis knihy

Další příběhy českého rytíře Martina ze Stvolna, odehrávající se v polovině 14. století. Císař Karel IV. potvrdí jeho sňatek s bývalou manželkou třeboňského kata Johankou. Martin ze Stvolna pro ni vzápětí odjíždí do Německa, kde ji nemocnou zanechal v klášteře. S hrůzou se však dozví, že se jí zmocnila inkvizice a drží ji jako rukojmí. Martin stojí před těžkou volbou - buď se vydat do rukou bývalého přítele Konráda z Wormsu, nebo navždy ztratit svou lásku. Rozhodne se hrát o všechno, a proto se vrací do Francie. Znovu ožívají staré vzpomínky, setkává se s dávnými přáteli a také nepřáteli. Tak začíná další dobrodružné putování středověkou Evropou, které Martina ze Stvolna zavede nejen do papežského Avignonu a na dóžecí dvůr do Benátek, ale spolu s císařem Karlem IV. nakonec i do Říma.
Čti víc
Kupte společně
Vládcové ostatků - Vlastimil Vondruška
Žena z kajuty č. 10 - Ruth Ware
Ušetříte 93 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
440
Hmotnost
660 g
Rok vydání
2013
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Moba
Rozměr
160×210 mm
ISBN
9788024355856
Naše katalogové číslo
147874

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Ján Šimon
Ján Šimon
27.12.2015
Vládcovia ostatkov
Literárna trilógia (v štyroch zväzkoch), ktorá opakovane dokumentuje šikovnosť, rozhľadenosť, odbornú zdatnosť a rozprávačský talent autora. Vondruška už neraz dokázal svoju profesionalitu, vďaka ktorej je jedným z najlepšie sa čítajúcich česko-slovenských autorov historickej (dobrodružnej, kriminálnej ale aj odbornej) literatúry. Z jeho diel čitateľ vycíti dôležitý fakt, že autor vie, o čom píše. Nám už nezostáva nič iné, len sa tešiť na jeho ďalšie diela.
Čti víc

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. Narozen 1955 v Kladně. Absolvoval historii a národopis na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Působil v Československé akademii věd a v Národním muzeu v Praze, vydal mnoho vědeckých studií z oboru dějin kultury a několik let se věnoval popularizaci české historie. V současnosti se zabývá dějinami skla a sklářských technologií.

Čti víc

Nakladatelství MOBA vzniklo v roce 1991 a v současnosti patříme mezi největší a nejvýznamnější nakladatelství v České republice. Vydáváme kvalitní knihy v mnoha edicích, jako jsou Severská krimi, Historický román, Světová krimi, Literatura faktu, Původní česká detektivka, Společenský román, Rádce. Naši kmenoví autoři jsou např. Vlastimil Vondruška, Anthony Doerr, Deon Meyer, Hakan Nesser, Arnaldur Indridason, František Niedl, Michael Robotham, Johan Theorin, Benjamin Black, Hana Marie Körnerová a další.

Čti víc
Kupte společně
Vládcové ostatků - Vlastimil Vondruška
Žena z kajuty č. 10 - Ruth Ware
Ušetříte 93 Kč