Vytváříme relační databázové aplikace - Rebecca M. Riordan
Vytváříme relační databázové aplikace
347 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
347 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Návrhem tabulek a relací přitom úspěšný návrh aplikace nekončí: je třeba připravit dotazy pro přímé výběry dat či jako zdroj formulářů, výstupních sestav a webových stránek, zajistit integritu dat na požadovaném stupni důslednosti, zabalit aplikaci do atraktivního, přitom snadno ovladatelného a předvídavého uživatelského rozraní, ošetřit potenciální chybové situace…
 Tomu všemu učí publikace Vytváříme relační databázové aplikace, zaplňující takto dosud překvapivě zející mezeru na domácím knižním trhu.
 
Vhodným čtenářem této knihy jsou všichni uživatelé, programátoři a budoucí databázoví vývojáři a implementátoři, kteří již získali základní představu o relačních databázích, ale nemají jistotu, jak ji řádně uplatnit při návrhu a tvorbě vlastních databázových aplikací. Najdou v ní srozumitelným jazykem vysvětlené klíčové pojmy, jako jsou první tři normální formy či různé typy relací, poznají jednotlivé fáze návrhu, jímž se realita převádí do databázového schématu, pochopí zásady pro volbu polí, datových typů, relací, tabulek a dotazů a uvědomí si úlohu vhodně koncipovaného uživatelského rozhraní.
 
Kapitoly knihy jsou rozděleny do tří vyhraněných částí
:
1. Teorie relačních databází – co je databáze a datový model, principy normalizace, vztahy a relace, datová integrita, relační algebra.
2. Návrh relačních databázových systémů – proces návrhu databáze, myšlenkový datový model, databázové schéma, přednesení a obhájení návrhu.
3. Návrh uživatelského rozhraní – rozhraní jako důležitý prostředník, různé architektury uživatelského rozhraní, reprezentace entit v návrhu formulářů, výběr vhodných ovládacích prvků, zachování datové integrity, vytváření sestav, mechanismy na pomoc uživatelům. Ohlasy na původní vydání v angličtině vyzdvihují jedinečně zvládnuté podání z podstaty složité relační teorie, na ukázkách z reálného prostředí, diagramech i příhodách z praxe.
 Příklady v knize jsou ilustrovány na produktech Microsoft Access a SQL Server, návrh databázových systémů je však téma s neměnnou platností v jakémkoli systému, ať už jde o MySQL na Linuxu nebo třeba Oracle.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
294
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
176×250 mm
ISBN
8072263609
Naše katalogové číslo
1335
Jazyk
český
Nakladatel
Computer Press

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0
Čti víc
Čti víc

„K dobré knize je třeba dobrých čtenářů.“

Victor Hugo