Programovací jazyky GNU (volně šiřitelná programátorská prostředí) - Miroslav Dressler
Programovací jazyky GNU (volně šiřitelná programátorská prostředí)
69 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
69 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Prvotní značně neobvyklá a komerčně zdánlivě nesmyslná myšlenka, jejímž cílem bylo vytvořit volně šiřitelné produkty, si získala obrovskou popularitu zejména ve studentských a akademických kruzích, přičemž druhou mízu jí přidal boom Internetu, nevyžadující finance k tomu, aby se dobrý produkt okamžitě rozšířil po světě. Všichni dnes znají Linux, webový server Apache má převahu nad komerčními konkurenty, a koneckonců i Netscape Navigator se záhy vrátí do svého freewarového lůna. Na GNU produktech je pozoruhodná jejich kvalita: podle teorie, že génius pracuje nejraději zadarmo vznikají ve skromným podmínkách GNU produkty, které často o třídu převyšují komerční software, budovaný stočlennými týmy. Předkládaná kniha se věnuje programátorským prostředím, která jsou vyvíjena v projektu GNU a která jsou volně šiřitelná. Jedná se o 32-bitové překladače, které se samozřejmě používají ponejvíce k tvorbě dalších GNU produktů, ale nejen jich: jejich kvalita je tak evidentní, že si jich stále více všímá komerční svět.
 Kniha se věnuje především třem významným překladačům:
- překladači jazyka C (GCC, GNU C Compiler), jehož skvělá výkonnost a převaha nad komerčními aplikacemi je dobře známá
- překladači jazyka Pascal (GPC, GNU Pascal Compiler), jehož vývoj je v poslední době enormně rychlý
- překladači jazyka Fortran (G 77), který, ač je považován za ideově zastaralý, je enormně dobře vybaven zejména pro špičkové vědecko-technické výpočty a jsou v něm stále tvořeny nejlepší komerční programy své třídy.
 Kniha je zaměřena především na praktické používání popisovaného programového vybavení, tedy obecnému rozhraní EMX a RSX (DOS a Windows), a dále pak jednotlivým třem překladačům. Vzhledem k rozsáhlosti problematice se zaměřuje především na informace důležité pro práci s konkrétními překladači a dalšími programy, a je tedy určena především pro začínající a mírně pokročilé uživatele těchto systémů. Poskytuje jim velké množství praktických rad a vodítek k efektivnímu využívání těchto prostředí a programování v nich; kniha samozřejmě obsahuje obsáhlý souhrn odkazů na místa, kde lze najít další, podrobnější a konkrétnější zdroje informací.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
225
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
176×250 mm
ISBN
8072260707
Naše katalogové číslo
1290
Jazyk
český
Nakladatel
Computer Press

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,6 / 5

5 hodnocení

4
0
1
0
0
Čti víc
Čti víc

„Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih.“

Thomas Carlyle