Knihy
E-knihy
110 Kč

Běžná cena Běžně 116 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 12 dní

Doporučené tituly a kolekce

110 Kč

Více o knize


Kniha veršů, hudby a obrazů je určená lidem, kteří ještě vnímají spřízněnost slovenské a české kultury. Poezii Mileny Fucimanové, české autorky, inspirovaly obrazy Květoslavy Fulierové, bratislavské výtvarnice s moravskými kořeny. Překlad veršů do slovenštiny je dílem slovenské básnířky Marty Hlušíkové. Původní hudbu k veršům a obrazům komponoval Ondřej Fuciman.

Dílo vzniklo jako podklad pro stejnojmennou scénickou formu v nastudovaní brněnského Divadla hudby a poezie Agadir. Knižní verze se snaží zachytit lyriku i silné emoce přítomné ve verších, obrazech i hudbě. Netradiční, spíše bibliofilský, formát obsahuje čtrnáct grafických listů s volně se prolínajícimi texty v češtině a slovenštině.

Knihu dopĺňuje CD se studiovým záznamem představení.


Kniha veršov, hudby a obrazov je určená ľuďom, ktorí ešte dokážu vnímať spriaznenosť slovenskej a českej kultúry. Poéziu Mileny Fucimanovej, českej autorky, inšpirovali obrazy Květoslavy Fulierovej, bratislavskej výtvarníčky s moravskými koreňmi. Preklad veršov do slovenčiny je dielom slovenskej poetky Marty Hlušíkovej. Pôvodnú hudbu k veršom a obrazom skomponoval Ondřej Fuciman.

Dielo vzniklo ako podklad pre rovnomennú scénickú formu v naštudovaní brnenského Divadla hudby a poézie Agadir. Knižná verzia sa snaží zachytiť lyriku aj silné emócie prítomné vo veršoch, obrazoch i hudbe. Netradičný, skôr bibliofilský, formát obsahuje štrnásť grafických listov s voľne sa prelínajúcimi textami v češtine a slovenčine.

Knihu dopĺňa CD so štúdiovým záznamom predstavenia.

Texty v slovenskom a českom jazyku.
Čti víc
Kupte společně
Houslistka - Milena Fucimanová, Květoslava Fulierová, Ondřej Fuciman
Saturnin se vrací - Zdeněk Jirotka, Miroslav Macek
350 Kč
Ušetříte 65 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Příloha
CD
Rozměr
145×210 mm
ISBN
9788089057399
Naše katalogové číslo
128573
Počet stran
28
Hmotnost
210 g
Rok vydání
2012
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
slovenský, český
Nakladatelství
PRO

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Houslistka - Milena Fucimanová, Květoslava Fulierová, Ondřej Fuciman
Saturnin se vrací - Zdeněk Jirotka, Miroslav Macek
350 Kč
Ušetříte 65 Kč