Příručka strojního inženýra - Obecné strojní části I. - Stanislav Hosnedl, Jaroslav Krátký
Příručka strojního inženýra - Obecné strojní části I.
120 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
120 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace typu Strojnických či Strojírenských příruček jsou v naší zemi používány v průmyslových oborech jako nejzákladnější pomůcky projektantů, konstruktérů, výpočtářů či technologů – jako skutečné „rukověti“, které se téměř dědí z generace na generaci a které nalezneme ve značně ohmatané podobě na stole každého technika. Zásluhu na této pozici má nejen tradice českého inženýra a konstruktéra, ale také nesmrtelné příručky Černochovy, které nás provázejí řadu desetiletí. Snad právě monolit této příručky vedl k tomu, že se zde po tak dlouhou dobu neobjevila příručka jiná – přitom obor samotný se neustále vyvíjí, objevují se progresívní metody konstruování a provádění výpočtů, spojené velmi často s výpočetní technikou. Dlouho ležící rukavici tedy zvedli odborníci Katedry konstruování strojů Západočeské univerzity z Plzně, kteří úzce spolupracují s prestižní mezinárodní vědeckou společností "International Society for the Science of Engineering Design - WDK" z Zurichu; nemalý přínos pak znamenala také spolupráce se společností CAdis sw s.r.o., která se zabývá tvorbou programů pro počítačovou podporu projektování, konstruování a výpočtů ve strojírenství. Předkládaná příručka tedy vychází z mladého, ale intenzívně rozvíjeného vědeckého oboru zvaného konstrukční věda (Design Science, Konstruktions-wissenschaft). Podstatné na konstrukční vědě je, že umožňuje řešit problémy současného konstruování (nekompatibility, neprůhlednosti, nekonzistentnosti, obtížnost optimalizací atd.) při současném zvětšení prostoru pro tvůrčí konstrukční práci, ale přitom není vůbec omezeno řešení kteréhokoli konstrukčního kroku tradičním způsobem. Metoda tedy nevynucuje radikální přestavbu prací konstruktérů a je možné se s ní seznamovat a zavádět ji postupně. Kniha se zaměřuje na tradiční skupiny částí strojů, jako jsou: spoje, přenosové části, otočná uložení, hřídelové spojky, akumulátory mechanické energie. Jednotlivé tyto oddíly jsou pak hierarchicky členěny na příbuzné třídy a typy těchto orgánů podle specifických dominantních uživatelských hledisek, pracovních principů a pracovních způsobů.
Autoři i vydavatel věří, že se tato kniha stane novým standardem tolik potřebných strojnických příruček, které mohou přispět k rychlejšímu aplikování progresívních konstruktérských metod a tím ke snižování stále citelné propasti, která nás dělí od světových standardů, ale která přitom neznamená negaci metod a postupů, které jsou používané v současnosti.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
372
Vazba
pevná vazba
Rozměr
176×250 mm
Hmotnost
581 g
ISBN
8072260553
Rok vydání
1999
Naše katalogové číslo
1283
Jazyk
čeština
Nakladatel
Computer Press

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

48 hodnocení

44
2
1
0
1

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní.“

Anatole France