Knihy
E-knihy

Konstantinopol

Dějiny a archeologie

Vydavatel
Pavel Mervart, 2012

Kniha se zabývá historií hlavního města byzantské říše od jeho založení císařem Konstantinem Velikým ve 4. století až po jeho dobytí Turky v roce 1453. Jakkoliv by se mohlo zdát, že dějiny Konstantinopole byly v minulosti mnohokrát zpracovány,...

Čti víc

237 Kč

Běžná cena Běžně 249 Kč

Ušetříte 5%

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha se zabývá historií hlavního města byzantské říše od jeho založení císařem Konstantinem Velikým ve 4. století až po jeho dobytí Turky v roce 1453. Jakkoliv by se mohlo zdát, že dějiny Konstantinopole byly v minulosti mnohokrát zpracovány, opak je pravdou - ve světové byzantologické literatuře je předkládaná kniha ojedinělá. V češtině pak jde o vůbec první publikaci, jež se věnuje dějinám města, které bylo po dlouhá staletí politickým a kulturním centrem pozdně antického i středověkého světa.
Peter Schreiner (nar. 1940) patří mezi přední současné světové byzantology. Po studiu v Mnichově působil dlouhá léta na univerzitě v Kolíně nad Rýnem. Jeho nejvýznamnější publikaci představuje monografie Byzanz 565-1453 (v roce 2008 vyšla již ve třetím vydání), která je nepostradatelnou příručkou každého zájemce o dějiny a kulturu "Druhého Říma".
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
200
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2012
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Pavel Mervart
Rozměr
150×210 mm
ISBN
9788074650086
Naše katalogové číslo
127882

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

1 hodnocení

0
1
0
0
0

Oto Boroš
8.9.2012
Názor čitateľa
Je ťažké nehistorikovi (t.j. ani nie historikovi amatérovi), ktorý sa o históriu len zaujíma hodnotiť takéto diela. Predovšetkým, je to dielo dobre čitateľné (na rozdiel od niektorých odbornejších pojednaní). Ďalej snaží sa byť objektívne, a tak upozorňuje, čo sú fakty, a čo len domnienky historikov. V zásade sa dielo snaží načrtnúť jednotlivé stránky dejín mesta - stavebný vývoj, vývoj jednotlivých zložiek spoločnosti, prístupnou formou. Samozrejme, rozsah neumožňuje ísť do podrobností, ale k tomu sú tu iné diela - aj keď na tému histórie byzantskej ríše a konkrétne mesta Konštantinopolu ich zasa tak veľa nie je. (Odvážim sa tu spomenuť jedno, ktoré považujem za veľmi vydarené - Ružena Dostálová - Byzantská vzdělanost.)
Čti víc