Proč děti neprospívají - John Holt
Proč děti neprospívají
209 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější překlady do patnácti jazyků svědčí o tom, že základní téma této knihy...

Číst víc
209 Kč

Běžná cena Běžně 220 Kč

Ušetříte 5 %
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější překlady do patnácti jazyků svědčí o tom, že základní téma této knihy – strach, nejistota a obavy, které děti prožívají ve školách, a důsledky, jaké to má na jejich schopnosti a ochotu učit se – se dotýká nejen obrovského množství rodičů a učitelů v anglicky mluvících zemích, ale je nesmírně aktuální i v našich podmínkách.
Kniha je rozdělena do pěti kapitol. První kapitola s názvem Strategie popisuje způsoby, jakými se děti vyrovnávají s požadavky, které na ně škola klade. Druhá kapitola Strach a neúspěch se zabývá působením strachu a pocitů selhání na psychiku dětí a třetí rozsáhlá kapitola Skutečné vzdělání zkoumá rozdíly mezi tím, co děti ,,mají umět” a tím, co je opravdu zajímá a znají ve skutečnosti. Čtvrtá kapitola Jak školy selhávají analyzuje způsoby, kterými školy podporují negativní dopady zavedeného způsobu výuky na žáky a v závěrečném Shrnutí se autor snaží formulovat obecné závěry vyplývající z předchozích kapitol.
Číst víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
212
Vazba
pevná vazba
Rozměr
150×220 mm
Hmotnost
409 g
Rok vydání
2003
Naše katalogové číslo
125765
Téma
výchova dětí
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
Nakladatelství Stehlík

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Alena Tomová
18.5.2021
Proč děti neprospívají
Tak, vážení, v tejto knihe sú naozaj dobré postrehy. Hneď v prvej časti o taktikách či stratégiách detí, ako sa vyhnúť rozmýšľaniu a učeniu sa tým spôsobom, ako to chcú a očakávajú dospelí (predovšetkým učitelia v triede).
Kniha má asi iba jednu chybu - ale zato vážnu. Text je vysádzaný tenkým písmom (tenké čiary a k tomu ešte chudé písmená natlačené jedno hneď vedľa druhého) a preto je namáhavé ju čítať. Najhoršie sú pasáže vytlačené kurzívou, a tých je veru dosť.
Je to pre mňa utrpenie, stále čistím okuliare a viním ich za to, že sa mi písmenká zlievajú... Je možné, že si počkám na elektronickú verziu, úplne ma to odrádza od lúskania každého jedného slovíčka.

Takže čitatelia, pozor! Odporúčam si knihu najprv pocrieť v kníhkupectve a posúdiť, či je pre vás vhodná v tejto forme. Aby ste neboli v situácii notorického skladovateľa tejto obsahovo vynikajúcej knihy.
Číst víc

Číst víc

„V tajemstvích je síla. A ta síla slábne, když se o ně někdo rozdělí, takže je nejlepší, když se tajemství udržují, a udržují se pořádně. Když se o tajemství podělíš, o opravdová tajemství, o ta důležitá, dokonce jen s jedním jediným člověkem, změní je to. Když si je napíšeš, je to ještě horší, protože se nedá odhadnout, kolik lidí je uvidí na papíře, ať jsi s tím sebeopatrnější. Takže když už máš tajemství, je opravdu nejlepší je udržovat, jak pro jejich vlastní dobro, tak pro tvoje.“

Noční cirkus - Erin Morgenstern
Noční cirkus
Erin Morgenstern