Knihy
E-knihy

Proč děti neprospívají

Na skladě
Nakladatel
Nakladatelství Stehlík, 2003
Překlad

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější překlady do patnácti jazyků svědčí o tom, že základní téma této knihy...

Čti víc

198 Kč

Běžná cena Běžně 220 Kč

Ušetříte 10%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější překlady do patnácti jazyků svědčí o tom, že základní téma této knihy – strach, nejistota a obavy, které děti prožívají ve školách, a důsledky, jaké to má na jejich schopnosti a ochotu učit se – se dotýká nejen obrovského množství rodičů a učitelů v anglicky mluvících zemích, ale je nesmírně aktuální i v našich podmínkách.
Kniha je rozdělena do pěti kapitol. První kapitola s názvem Strategie popisuje způsoby, jakými se děti vyrovnávají s požadavky, které na ně škola klade. Druhá kapitola Strach a neúspěch se zabývá působením strachu a pocitů selhání na psychiku dětí a třetí rozsáhlá kapitola Skutečné vzdělání zkoumá rozdíly mezi tím, co děti ,,mají umět” a tím, co je opravdu zajímá a znají ve skutečnosti. Čtvrtá kapitola Jak školy selhávají analyzuje způsoby, kterými školy podporují negativní dopady zavedeného způsobu výuky na žáky a v závěrečném Shrnutí se autor snaží formulovat obecné závěry vyplývající z předchozích kapitol.
Čti víc
Kupte společně
Proč děti neprospívají - John Holt
Temné matky a jejich dcery - Lucie Jandová, Dana Kaplanová
460 Kč
Ušetříte 109 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
212
Hmotnost
420 g
Nakladatelství
Nakladatelství Stehlík
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
125765
Rozměr
150×220 mm
Rok vydání
2003

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0
Čti víc
Kupte společně
Proč děti neprospívají - John Holt
Temné matky a jejich dcery - Lucie Jandová, Dana Kaplanová
460 Kč
Ušetříte 109 Kč

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová