Knihy
E-knihy

Kabbala poetica minor

Vydavatel
Protis, 2011

Hauberova poezie dbá o pevný tvar i formální zákonitost. V tomto ohledu vyniká Kabbala poetica minor náročnou kompoziční formou, jejíž složitost není samoúčelná, ale do hloubky rezonuje s tématem poémy...

Čti víc

147 Kč

Běžná cena Běžně 155 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 8 dní

Doporučené knihy a kolekce

Popis knihy

Hauberova poezie dbá o pevný tvar i formální zákonitost. V tomto ohledu vyniká Kabbala poetica minor náročnou kompoziční formou, jejíž složitost není samoúčelná, ale do hloubky rezonuje s tématem poémy. Základní schéma sestává ze tří vzájemně se prostupujících významových vrstev, které jsou v knize typograficky odlišeny. Zatímco téma první vrstvy lze označit jako "královské", druhou vrstvu tvoří gnómické básně, připomínající formou zasvěcovací příkazy udílené adeptovi mistrem. Třetí vrstva sestává z dvaatřiceti zhuštěných básní, svými názvy odkazujících k deseti pračíslům - sefirotám a dvaadvaceti hláskám hebrejské abecedy a svým uspořádáním tvoří schéma kabalistického stromu. Kompoziční forma poémy tak evokuje nejhlubší zákon kabaly, prvotní analogický princip, který ovládá kosmické i přírodní dění stejně jako cesty lidského poznání a duchovního růstu.
Čti víc
Kupte společně
Kabbala poetica minor - Jiří Hauber
Som Idealista -
Ušetříte 51 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
66
Jazyk
český
Nakladatelství
Protis
Vazba
brožovaná vazba
ISBN
9788073860714
Naše katalogové číslo
121810
Rozměr
140×190 mm
Rok vydání
2011

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Kabbala poetica minor - Jiří Hauber
Som Idealista -
Ušetříte 51 Kč