Management pro střední a vyšší odborné školy - Jiří Handlíř
Management pro střední a vyšší odborné školy
99 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
99 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Obsahová struktura odpovídá tradičním učebnicím managementu založeným na koncepci manažerských funkcí, názvy jednotlivých částí odpovídají hlavním činnostem manažera - plánování, organizování, personalistika, vedení a kontrolování. Autor nezůstává jen u obecných popisů dosavadních teorií, ale dává čtenáři praktické návody, jak řešit konkrétní situace, do nichž se řídící pracovník běžně dostává. V oblasti plánování, které je věnována velká pozornost, je nejprve zmiňováno osobní plánování důležité nejen pro začínající manažery a důraz je kladen zejména na matematické metody podnikového plánování, jejichž použití se při dnešních možnostech výpočetní techniky výrazně rozšiřuje. Problematika organizování a personalistiky je probírána v kontextu českého právního prostředí, část věnovaná vedení je užitečným spojením přehledu motivačních teorií a teorií vůdcovství s výkladem věnovaným praktické psychologii mezilidských vztahů a zásad jednání s lidmi. Oddíl probírající problematiku kontrolování uvádí vedle klasické teorie i odkazy na systém ISO norem pro kontrolu shody. Kniha je určena nejen pro studenty, kteří ocení její přehlednou strukturu, jasný a srozumitelný výklad, ale užitečný zdroj poznání v ní naleznou také všichni zájemci o studium teorie a praxe současného managementu.

 Recenze na knihu:
 Dobrých učebnic není nikdy dostatek, tak praví nebo jednou určitě "pravit" bude lidová moudrost. Jednu z nich nyní přináší na trh edice Business books. Obsáhlá kniha se zabývá managementem a možnostmi jeho využití ve specificky českých podmínkách. Strukturována je do šesti hlavních kapitol - Základní pojmy, Plánování, Organizování, Personalistika, Vedení a Kontrolování - a dokáže tak postihnout všechny podstatné fáze manažerovy činnosti. Především plánování je věnována velká pozornost, a to s důrazem na využití matematických způsobů programování, které nyní značně usnadňují počítače. Názornost výkladu je přitom podpořena četným množstvím příkladů a praktických návodů. Důležitým znakem učebnice je také její výrazná kontextová orientace na české právní prostředí, jehož důkladná znalost je podmínkou dobré manažerské práce.                
Romana Bartošová
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
268
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
176×250 mm
Hmotnost
441 g
ISBN
8072260952
Rok vydání
1998
Naše katalogové číslo
1206
Jazyk
český
Nakladatel
Computer Press

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,7 / 5

11 hodnocení

9
1
1
0
0
Čti víc
Čti víc

„Pro čtenáře je dobrá kniha nejlevnějším koníčkem, pro autora nejdražším. “

Gabriel Laub