Zákon o silničním provozu s komentářem a judikaturou a předpisy souvisejícími - Helena Kučerová
Zákon o silničním provozu s komentářem a judikaturou a předpisy souvisejícími
850 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Zákon o silničním provozu s komentářem a judikaturou a předpisy souvisejícími

Leges, 2012
Nakladatel
Leges, 2012

Další formáty

Kniha
od 1 071 Kč

Publikace přináší ucelený výklad zákona o silničním provozu, založený především na dosavadních praktických zkušenostech autorky a na pečlivě vybrané judikatuře k titulnímu zákonu a předpisům souvisejícím, ...

Čti víc

Další formáty

850 Kč

Posíláme do 14 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Publikace přináší ucelený výklad zákona o silničním provozu, založený především na dosavadních praktických zkušenostech autorky a na pečlivě vybrané judikatuře k titulnímu zákonu a předpisům souvisejícím, zejména z pohledu trestního práva a správního trestání.

Druhé vydání reflektuje zejména novelu zákonem č. 297/2011 Sb., jež se významně dotýká institutu osoby blízké. Část této novely nabývá účinnosti v lednu 2012 a druhá část v lednu 2013. Oboje znění je v knize uvedeno a komentováno.

Komentář přináší dosud ojedinělý přístup k tomuto zákonu právě z hlediska možných dopadů porušení jeho jednotlivých ustanovení a zaměřuje se zejména na ty případy, kde se při neexistenci konstantní judikatury objevují vzájemně si odporující výklady, nejasnosti a názorové i aplikační rozdíly. Podrobný a srozumitelný výklad k jednotlivým ustanovením je doplněn jednak přehledem ustanovení souvisejících právních předpisů, jednak výňatky z judikatury s označením zdrojů, v nichž lze jednotlivá soudní rozhodnutí nalézt. Do knihy byla zařazena též starší judikatura, která, přestože pracuje s tehdy platnými právními předpisy, je stále aktuální, neboť řada ustanovení pravidel silničního provozu se za uplynulá desetiletí změnila minimálně nebo se nezměnila vůbec. Ze stejného důvodu byla zařazena i rozhodnutí soudů slovenských z doby před rokem 1993.

Kniha je určena především odborné veřejnosti, měla by však být nápomocna také všem účastníkům silničního provozu, kteří se chtějí v oblasti pravidel silničního provozu a celé řadě jejich změn zorientovat.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha 2016
Na skladě
-10 %
1 071 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

Kniha 2012
850 Kč

Posíláme do 14 dní

Kniha 2018
-5 %
1 140 Kč

Posíláme do tří dní

Kniha 2008

Vyprodané

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
720
Jazyk
český
Nakladatelství
Leges
Vazba
pevná vazba
ISBN
9788087576014
Naše katalogové číslo
120573
Rozměr
145×205 mm
Rok vydání
2012

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc

„Knihy jsou nádobami ducha. “

Thomas Mann