Lotus Notes a Domino 4.5 - Jens Denning, Klaus Gutperlet, Eike G.Rosenow
Lotus Notes a Domino 4.5
795 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy
795 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Pod pozměněnými názvy vystupuje ve vezi označené jako 4.5 proslulý produkt od Lotusu - intranetové a groupwarové řešení známé dříve pouze jako Notes. Nyní je server označen jako Domino, klienti se jmenují jako dříve - Notes. A i tato změna názvů symbolizuje obrovský krok, který toto řešení od populární verze 4 udělalo - je jím zejména zabudování otevřených internetových standardů.. Proto přicházíme s rozsáhlou publikací, určenou právě pro tuto zásadně inovovanou verzi. Je určena - jak už obsáhlá díla, tj. kompendia bývají - jak pro uživatele, tak i pro správu systému. Oslovení obou skupin v jedné knize má smysl - zatímco správce musí sám dobře umět ovládat klienta Lotus Notes, je dobré, když trošku pokročilejší uživatel ví, co správcovská část obsahuje a co po ní může chtít. Prvních osm kapitol knihy je tedy zaměřeno na používání programu - na práci s klientem Lotus Notes a jeho konfigurováním. Konkrétně se probírá pracovní plocha a konfigurace stanice, práce s databázemi a jejich správa, dokumenty, vyhledávání, pošta a Web Navigator. Kapitoly 9-24 jsou určeny pro správce a manažery systému - nejen tedy pro programátory, ale také pro správce informačních systémů v podniku nebo v oddělení. Kapitoly se zabývají hardwarovými požadavky na program, prací s doménami, bezpečností, replikací, instalací, administrací pošty, vzdáleným přístupem, přístupem na Internet atd. Závěrečných pět kapitol je pak věnováno jednoduššímu programování v prostředí Lotus Notes - jak ve vzorcích Notes, tak i v LotusScriptu. Kniha je tentokrát překladem z německého jazyka; našim čtenářům přináší logicky pečlivost a důkladnost v popisu funkcí tohoto systému a práce s ním. To je výborné právě u velmi komplexního a na funkce bohatého produktu, u kterého je nutno "mít jasno". Kniha je bestsellerem v německy mluvících zemích a byla přeložena do několika jazyků.
 Přiložený CD-ROM obsahuje řadu příkladových aplikací, užitečných nástrojů a jako prémii: 90denní verzi Lotus Domino Server/Notes Client 4.51 CZ, 90denní verzi Lotus Domino Server/Notes Client 4.6, 30denní verzi Lotus SmartSuite Millenium Edition.


 Recenze na knihu: Lotus Notes a Domino
 Pro software, kde je nutný exaktní a uspořádaný výklad, tedy groupwarové produkty Lotus Notes a Domino, zvolil vydavatel německou licenci z nakladatelství Markt und Technik, od kterého již vyšlo na českém trhu hodně knih. Kniha se v německy hovořících zemích stala bestsellerem a není důvodem, aby se nestala i u nás - je skutečně informačně velice hutná, pro odborníka a profesionála nezbytná, pro uživatele pak velice přínosná. Součástí publikace je i cédéčko nabité programy - je zde například tříměsíční verze Lotus Domino Server a Notes Klient 4.51 Cz a 4.6 US, a měsíční verze nejnovější edice Lotus SmartSuite (Millenium Edition)
               Hlavenka
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
736
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
1203
Vazba
brožovaná vazba
ISBN
8072261088
Rozměr
176×250 mm
Nakladatelství
Computer Press

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní.“

Anatole France