Nedělní party s Picassem - Silvie Šeborová, Alexey Klyuyk (ilustrátor)
Nedělní party s Picassem

370 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Nedělní party s Picassem

Jak nadchnout děti pro umění

Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně si užijete umění kolem vás, odhalíte význam světla či... Číst víc

4,5 2 hodnocení
Nakladatel
Jan Melvil publishing, 2021
Počet stran
248

Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně si užijete umění kolem vás, odhalíte význam světla či barev a objevíte velké příběhy umělců i jejich děl.... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Čeština
389 Kč

370 Kč

-5 %
Na skladě, posíláme ihned
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o knize

Tato malá, ale ohromující knížka vám otevře dveře do nového světa. A nejen vám, vy do něho vezmete i své děti! Společně si užijete umění kolem vás, odhalíte význam světla či barev a objevíte velké příběhy umělců i jejich děl. Zkrátka poznáte, že umění může být zábava pro celou rodinu nebo třídu.

Silvie Šeborová vás provede všemi možnostmi, jak dětem umění přibližovat už od útlého věku. Poskytne vám konkrétní návod, čím děti motivovat, jak se s nimi o umění bavit, které otázky jim klást a čeho si všímat. Získáte tipy, kam své potomky za uměním vzít, kde najdete ta nejslavnější díla (a jestli je musíte znát) nebo jaké hry s uměním si doma či na výstavě můžete zahrát. Zkrátka, stanete se dětem průvodcem v kouzelném světě emocí, které umění dokáže vyvolat – a ony pak budou lépe rozumět světu, ostatním i sobě samým.

V knize se mimo jiné dozvíte

- Člověk, malý či velký, nemusí být znalcem umění, aby si ho užil.
- Děti začínají objevovat umění ve dvou letech, ale pozdě není ani v pubertě.
- Neexistují špatné otázky o umění.
Číst víc
Počet stran
248
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
152×152 mm
Hmotnost
381 g
ISBN
9788075551504
Rok vydání
2021
Edice
Briquet
Naše katalogové číslo
1133161
Ilustrace
Jazyk
čeština
Původ
Česko
Nakladatel
Jan Melvil publishing
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,5 / 5

2 hodnocení

1
1
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

23

Veľa čítam (100+ kníh/rok), milujem cestovanie (od 04/2021 žijeme van life a cestujeme po Európe) a turistiku, mám syna, stále sa niečo učím a baví ma, čo všetko život ponúka. Občas píšem na blog orvokki.sk.

Barbora Štefkovič
17.12.2021
Deti a umenie? Pre niekoho samozrejmosť, pre iného ťažko predstaviteľné.
Nemyslím si, že umeniu rozumiem, no rada do múzeí a galérií chodím. I s mojim aktuálne sotva päť ročným synom. Vždy je to dobre strávený spoločný čas. Samozrejme ho nebaví všetko, občas chce ísť preč, lenže to sa často zmení ďalším exponátom. No a čím je syn starší, tým je je návšteva akéhokoľvek miesta zaujímavejšia.

Takže so základom, ako dostať syna k umeniu problém nemám. Keď niečo navrhnem, zvedavosť ho tam zväčša ženie. Lenže čo ďalej? Popravde veľmi netuším ako sa s ním o obrazoch či sochách baviť. V tomto veku síce sám prináša dobré otázky a minimálne sa bavíme o výrazoch ľudí, prečo sú smutní či veselí. No čo ďalej? Ako to spraviť zábavne a zároveň poučne? Dá sa v galérii hrať? Ako sa o dielach/umelcoch/dobe dozvedieť viac? Dá sa dieťa o umení naučiť aj keď ja sama nemám vyštudovaný tento obor? Ako sa môžem pritom vzdelávať ja sama?

No a presne o tom je knižka Nedělní party s Picassem. Tá teda poradí aj s tým, ako nalákať do múzea umenia či galérie dieťa, ktoré tam predtým nikdy nebolo a ani ho to neláka. Rodičom poskytne “ťahák”, ako tam s dieťaťom lákavo tráviť čas, aké otázky klásť, ako pracovať s informáciami. Skrátka, ako sa o umení niečo dozvedieť a obohatiť tak náš i detský život. Aj na hry dôjde a rôzne ďalšie tipy, kde všade umenie hľadať. Aké filmy a knihy sú ideálne pre rôzne vekové kategórie.

A naše návštevy za umením, na ktoré máme v tomto životom období (a nielen terz) v Helsinkách toľko možností a času, začínajú byť bohatšie a zábavnejšie. Nedělní party s Picassem je výborný praktický sprievodca pre každého umením nedotknutého rodiča, ktorý ale cíti, že to rodine môže dať veľa. Pre rodiča, ktorý sa doteraz bál zobrať dieťa do galérie a pritom ho tak láka. Pre každého, kto váha, či to vôbec má zmysel. A pre každého, ktorý nevie, ako a kde začať.

Vrelo odporúčam! Malá kniha, ale vo výsledku vás môže veľmi obohatiť.

„A teď ruku na srdce. Nemáte náhodou ve svém okolí nějaké muzeum, do kterého vás nikdy v životě nenapadlo vkročit, protože vám připadá příliš obyčejné? Nestojí poblíž vašeho domu nějaká socha, kolem které chodíte, ale prostě ji ignorujete? Tři, dva, jedna, teď. Teď je ten správný čas se tam jít podívat."
Číst víc

Recenze, kritiky

„Když se děti naučí vnímat umění, bude vzkvétat i místo, kde společně žijeme. ‚Nedělní párty s Picassem‘ jim v tom dokáže pomoci.“
— Krištof Kintera, vizuální umělec

Číst víc

„Láska nám připadala jako něco příliš definitivního, a proto nezajímavého, a byla to přece láska, co zruinovalo naše rodiče. Láska je odsoudila k životu naplněnému hypotečními splátkami a opravami domu, k nezajímavému zaměstnání a k brouzdání po rozzářených uličkách supermarketů ve dvě odpoledne. Doufali jsme v lásku jiného druhu, v lásku, která by si uvědomovala naši lidskou křehkost a promíjela nám ji, a přitom nijak neumenšovala naše velkorysejší představy o sobě samých. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham
Domov na konci světa
Michael Cunningham