Knihy
E-knihy

S jedním uchem naveselo

Vydavatel
Listen, 2011

Knížka povídek úspěšného autora obsahuje šest nejlepších textů, který vyšly v souborech Nakladatelství Listen (Miluj mě víc, Schůzky s erotikou, Tenkrát za totáče…) a čtyři nové...

Čti víc

214 Kč

Běžná cena Běžně 225 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 8 dní

Doporučené knihy a kolekce

Popis knihy

Knížka povídek úspěšného autora obsahuje šest nejlepších textů, který vyšly v souborech Nakladatelství Listen (Miluj mě víc, Schůzky s erotikou, Tenkrát za totáče…) a čtyři nové. Zatímco starší povídky texty vynikají typicky šabachovským humorem a porozuměním pro city i vidění světa dospívajících, texty nové mají vážnější charakter a jejich hrdiny jsou dospělí.
Čti víc
Kupte společně
S jedním uchem naveselo - Petr Šabach
Každý rok má svoj príbeh - Lucy Pug
Ušetříte 50 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
168
Hmotnost
240 g
Rok vydání
2011
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Listen
Rozměr
127×174 mm
ISBN
9788086526508
Naše katalogové číslo
102734

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

3 hodnocení

0
3
0
0
0

Věra Krásová
Věra Krásová
31.10.2013
Názor čtenáře
Zabavne cteni, ktere prectete jednim dechem. Dle meho nazoru predcilo Šabachovo nejznamejsi dilo Hovno hori.
Čti víc

Český spisovatel je známý především svými humoristickými romány a povídkami. Vystudoval kulturologii na Filozofické fakultě UK. Po studiích vystřídal mnoho různých zaměstnání - pracoval například jako noční hlídač, metodik kulturního domu atd.), v současnosti vyučuje tvůrčí psaní na Literární akademii. První povídky v časopisech začaly Šabachovi vycházet v 70. letech. Pro něj typickou uměleckou formou se však záhy stala novela, často podávaná jako sled dílčích příběhů. Texty těchto novel často vychází z anekdoty či nějakého hospodského vypravování. Šabachovo dílo dále charakterizuje výrazná autobiografičnost. Společenskou a politickou situaci 50. let znázorňuje v knihách Jak potopit Austrálii (1986), Hovno hoří (1994) a Babičky (1998). Přechod k vážnějšímu tématu a celistvější podobě příběhu přichází v díle Zvláštní problém Františka S. (1996). Šabachova díla už se dočkala několika adaptací, k těm nejzdařilejším a nejpopulárnějším patří Hřebejkovy filmy Šakalí léta a Pelíčky a Trojanův snímek Občanský průkaz.

Čti víc
Kupte společně
S jedním uchem naveselo - Petr Šabach
Každý rok má svoj príbeh - Lucy Pug
Ušetříte 50 Kč