Využijte poštovné zdarma od 300 Kč s PPL právě teď!
Vybrat knihy
Babylon - R.F. Kuang, Host, 2024
Historický atlas měst České republiky: Zlín, Historický ústav AV ČR, 2016

536 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Historický atlas měst České republiky: Zlín, Historický ústav AV ČR, 2016
Historický atlas měst České republiky: Zlín, Historický ústav AV ČR, 2016

Historický atlas měst České republiky: Zlín

  Dvacátý osmý svazek Historického atlasu měst České republiky je věnován Zlínu. Atlas sestává z tradičních částí: úvodní historicko-topograficko-urbanisticky zaměřené studie,... Číst víc

  28. díl série
  Historický atlas měst České republiky
  Nakladatel
  Historický ústav AV ČR, 2016
  Počet stran
  62

  Dvacátý osmý svazek Historického atlasu měst České republiky je věnován Zlínu. Atlas sestává z tradičních částí: úvodní historicko-topograficko-urbanisticky zaměřené studie, která přibližuje osídlení prostoru centra Zlína a jeho proměny od pravěku po... Číst víc

  • Kniha
  • Čeština, angličtina

  536 Kč

  U dodavatele
  Posíláme do 16 – 21 dnů

  Potřebujete poradit knihu?

  Zeptejte se online knihkupce!

  Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

  Naši skřítci doporučují

  Historický atlas měst České republiky: Zlín, Historický ústav AV ČR, 2016
  536 Kč

  Více o knize

  Dvacátý osmý svazek Historického atlasu měst České republiky je věnován Zlínu. Atlas sestává z tradičních částí: úvodní historicko-topograficko-urbanisticky zaměřené studie, která přibližuje osídlení prostoru centra Zlína a jeho proměny od pravěku po současnost. Pouze v případě některých otázek – vývoje dopravy a dějin správy – bylo přihlédnuto k „Velkému Zlínu“ či ještě širšímu regionu. Studie je doplněna černobílými vyobrazeními a základními statistickými údaji v šesti tabulkách; čtenáři atlasu se také mohou opřít o podrobný vývoj názvů ulic ve Zlíně. Vedle nezbytné bibliografie k dějinám Zlína je hlavní částí atlasu oddíl obrazový, který sestává především z odborně pořízených reprodukcí starých map, vedut, starých i moderních fotografií a leteckých snímků. Vybrané problémy historie Zlína jsou pak vyjádřeny rekonstrukčními (tematickými) mapami a 3D modely. Na studii a tematických mapách se podílelo čtrnáct odborníků z oblasi historie, dějin architektury a urbanismu, archeologie, archivnictví, geoinformatiky aj. Archivní materiály ze svých sbírek poskytlo více než deset českých i zahraničních institucí a několik soukromých osob.

  I když Zlínu byla z hlediska dějin měst a dějin architektury a urbanismu v porovnání s jinými českými městy věnována mimořádná pozornost, lze v atlase vedle dobře známých vyobrazení najít i řadu dosud nepublikovaných starých map, plánů a pohledů na město. Pro usnadnění srovnávacího výzkumu dějin měst na mezinárodní úrovni a s ohledem na fakt, že Zlín představuje specifický typ továrního města a je celosvětově chápán jako urbanistický fenomén, byl nejenom výtah z úvodní studie, ale také rekonstrukční mapy a tabulky zpracovány paralelně česky a anglicky.
  Číst víc
  Počet stran
  62
  Rozměr
  300×425 mm
  Hmotnost
  1655 g
  ISBN
  9788072862696
  Rok vydání
  2016
  Naše katalogové číslo
  694991
  Jazyk
  čeština, angličtina
  28. díl série
  Historický atlas měst České republiky
  Nakladatel
  Historický ústav AV ČR
  Kategorizace

  Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

  Nahlásit chybu

  Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

  Hodnocení

  Jak se líbila kniha vám?

  „Nejlepší způsob, jak se zbavit nočních můr, je převyprávět je do záchodové mísy a pak spláchnout.“