Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Vydavatel Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů. V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány italské autorky Eleny Ferrante. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Lubomír Kubík či Martina Formanová.

Více informací

V nabídce máme 226 titulů

1.
Elena Ferrante  ·  Prostor (2017)
TOP #42 AKCE
Ve druhém dílu tetralogie Geniální přítelkyně italské autorky Eleny Ferrante je přesvědčivě zachyceno období mládí dvou přítelkyň Eleny a Lily, objevování vlastního těla a sexuality. Toto téma rezonuje s historickým pozadím děje, s báječnými šedesátými... (viac o titule)
Naše cena: 318 Kč  (tedy ušetříte 20%) obvykle posíláme do 5 dnů
2.
Elena Ferrante  ·  Prostor (2016)
TOP #55 (13)
Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (poslední díl byl mj. nominován na italskou cenu Strega a dostal se mezi šestici... (viac o titule)
Naše cena: 305 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dnů
3.
Hubert Wolf  ·  Prostor (2017)
Skutečný, více než století utajovaný církevní skandál, odehrávající se poblíž sídla samotného papeže, se prostřednictvím knihy Případ Sant’Ambrogio dostává mimo zdi uzamčeného církevního světa. Tajný inkviziční archiv... (viac o titule)
Naše cena: 377 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dnů
4.
Jan Tesař  ·  Prostor (2014)
Eseje historika Jana Tesaře, vycházející v novém vydání po čtrnácti letech, se tematicky zaměřují na československé dějiny druhé poloviny třicátých a počátku čtyřicátých let a zachycují je v širších duchovních a morálně-politických souvislostech... (viac o titule)
Naše cena: 261 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 8 dnů
5.
Claude Lanzmann  ·  Prostor
Kniha s předmluvou Simone de Beauvoir je přepisem rozhovorů, které vedl autor ve svém dokumentárním filmu z roku 1985 Shoah. Spisovatel a režisér dokumentarista Claude Lanzmann na něm pracoval od roku 1974. (viac o titule)
Naše cena: 266 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
6.
Saša Sokolov  ·  Prostor (2010)
Jeden z nejoriginálnějších soudobých ruských spisovatelů ve svém třetím románě demytizuje téma ruské historie a zpracovává ho metodou prozaického postmodernismu... (viac o titule)
Naše cena: 19 Kč obvykle posíláme do 5 dnů
7.
Jana Juráňová  ·  Prostor (2016)
Kniha rozhovorů s novinářkou, redaktorkou, filmovou publicistkou a překladatelkou Agnešou Kalinovou (1924–2014) zachycuje takřka celý její život a má charakter pamětí. Silný osobní příběh Agneši Kalinové, neodmyslitelný od politických zlomů, k nimž... (viac o titule)
Naše cena: 377 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
8.
Jiří Pehe  ·  Prostor (2010)
Politolog a spisovatel Jiří Pehe podává ve své nové knize ucelený pohled na působení Václava Klause v české i zahraniční politice. Autor je znám jako dlouholetý Klausův kritik... (viac o titule)
Naše cena: 14 Kč  (tedy ušetříte 7%) obvykle posíláme do 5 dnů
9.
John Kerr  ·  Prostor (2017)
Kniha, založená na letech výzkumu a nově objevených dokumentech v polovině sedmdesátých let, popisuje začátky nového vědního oboru - psychoanalýzy. Poprvé odkrývá příběh osudové rivality mezi Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem... (viac o titule)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
10.
Jaroslav Jírů  ·  Prostor (2014)
Kniha nemá ambice být vědeckou publikací, je však barvitým a mnohovrstevnatým portrétem vpravdě románového hrdiny. De Gaullův život plyne před čtenářovýma očima chronologicky: od konzervativního rodinného zázemí, přes... (viac o titule)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Gilles Lipovetsky  ·  Prostor (2008)
NA SKLADĚ (1)
Kniha Éra prázdnoty vyšla ve francouzském nakladatelství Gallimard poprvé v roce 1983 a od té doby se dočkala mnoha reedic... (viac o titule)
Naše cena: 375 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dnů
12.
Edgar Dutka  ·  Prostor (2016)
Autobiograficky laděné povídky Matka vzala roha volně navazují na knihu U útulku 5, v níž Edgar Dutka ztvárnil své zážitky z dětského domova, kde strávil dva roky poté, co jeho matku zavřeli na podzim roku 1948 komunisté... (viac o titule)
Naše cena: 187 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
13.
William Somerset Maugham  ·  Prostor (2017)
Děj románu, který poprvé vyšel v roce 1925, se odehrává v britské koloniální Číně. V jeho centru stojí mladý manželský pár, který je tvořen odlišnou dvojicí - oddaně milujícím introvertním mužem, povoláním lékařem... (viac o titule)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
14.
Stefan Zweig  ·  Prostor (2017)
Zweigova kniha, žánrově na pomezí eseje, románu a historické studie, vyšla poprvé ve Vídni v roce 1936, pouhé dva roky před pohlcením autorovy vlasti hitlerovským Německem. Ačkoliv její protagonisté – Castellio, Kalvín a Servet... (viac o titule)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
15.
Miloš Forman a Bohdan Sláma  ·  Prostor (2013)
Rozhovor, který v létě roku 2012 vedl Bohdan Sláma s Milošem Formanem, se dotýká podstaty práce režiséra a scenáristy. Legendární filmový režisér v něm odkrývá cesty, které ho přivedly až na samotný vrchol toho, co lze v tomto oboru dosáhnout... (viac o titule)
Naše cena: 247 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
16.
Charles Laurence  ·  Prostor (2012)
(1)
Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl. (viac o titule)
Naše cena: 238 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
17.
Jean-Christophe Rufin  ·  Prostor (2015)
(2)
Cesta do Compostely! Pouť vyšlapaná už milióny opánků (i goretexové obuvi), opředená legendami, vedoucí úchvatnou přírodou i podél autostrád. Rufin popisuje štrapáci, kdy se jako „galejník“ Cesty utkává s břemenem a slastí samoty, potkává zbožné houfce... (viac o titule)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
18.
Andreas Wiedemann  ·  Prostor (2016)
NA SKLADĚ
Důkladná práce německého historika Andrease Wiedemanna mapuje druhou a méně známou část procesu, při kterém došlo k vůbec největším přesunům obyvatelstva v českých zemích v historii – celkem se vyhnání a znovuosídlování... (viac o titule)
Naše cena: 425 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dnů
19.
Michael Žantovský  ·  Prostor (2016)
Titul Ochlazení, sci-fi thriller z blízké budoucnosti, není míněn pouze v přeneseném smyslu – v tomto případě se ochlazují vztahy mezi Ruskem, Evropskou unií a NATO –, ale i doslovně. Rusko přestává Evropě dodávat ropu a plyn... (viac o titule)
Naše cena: 330 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
20.
Martina Formanová  ·  Prostor (2014)
Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let. Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování... (viac o titule)
Naše cena: 273 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
123456789 … 12

Zúžení výběru

Oddělení
Kategorie
Více Méně
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky
Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví. (George Orwell)
Kávička