Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Vydavatel Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů. V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány italské autorky Eleny Ferrante. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Lubomír Kubík či Martina Formanová.

Více informací

V nabídce máme 234 titulů

1.
Žo Langerová  ·  Prostor (2017)
NOVINKA OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Kniha představuje vysoce hodnotnou memoárovou literaturu, která odkrývá mnohé z našich nedávných dějin, především společenské a politické poměry v Československu... (více o eknize)
Naše cena: 149 Kč  (tedy ušetříte 50%) ihned ke stažení
2.
William Somerset Maugham  ·  Prostor (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Román klasika anglické literatury z roku 1919 byl inspirován životem geniálního francouzského malíře Paula Gauguina. Jeho osud se odráží v osudech hlavního hrdiny románu Charlese Stricklanda, burzovního makléře, který ve čtyřiceti... (více o eknize)
Naše cena: 149 Kč  (tedy ušetříte 50%) ihned ke stažení
3.
Elena Ferrante  ·  Prostor (2017)
TOP #46 (6)
Ve druhém dílu tetralogie Geniální přítelkyně italské autorky Eleny Ferrante je přesvědčivě zachyceno období mládí dvou přítelkyň Eleny a Lily, objevování vlastního těla a sexuality. Toto téma rezonuje s historickým pozadím děje, s báječnými šedesátými... (více o knize)
Naše cena: 330 Kč  (tedy ušetříte 17%) obvykle posíláme do 5 dnů
4.
Elena Ferrante  ·  Prostor (2016)
NA SKLADĚ TOP #65 (17)
Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (poslední díl byl mj. nominován na italskou cenu Strega a dostal se mezi šestici... (více o knize)
Naše cena: 305 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 24 hodin
5.
Miloš Bondy  ·  Prostor (2017)
Miloš Bondy začíná své vzpomínky popisem transportu do Terezína spolu se svými rodiči. Tehdy mu bylo 16 let. V Terezíně byli internováni několik měsíců, podmínky zdejšího života byly sice velice stísněné a těžké, ale proti... (více o knize)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 18 dnů
6.
Jana Juráňová  ·  Prostor (2016)
Kniha rozhovorů s novinářkou, redaktorkou, filmovou publicistkou a překladatelkou Agnešou Kalinovou (1924–2014) zachycuje takřka celý její život a má charakter pamětí. Silný osobní příběh Agneši Kalinové, neodmyslitelný od politických zlomů, k nimž... (více o knize)
Naše cena: 377 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
7.
Žo Langerová  ·  Prostor (2017)
Kniha představuje vysoce hodnotnou memoárovou literaturu, která odkrývá mnohé z našich nedávných dějin, především společenské a politické poměry v Československu... (více o knize)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
8.
Andreas Wiedemann  ·  Prostor (2016)
NA SKLADĚ
Důkladná práce německého historika Andrease Wiedemanna mapuje druhou a méně známou část procesu, při kterém došlo k vůbec největším přesunům obyvatelstva v českých zemích v historii – celkem se vyhnání a znovuosídlování... (více o knize)
Naše cena: 425 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
9.
Ivan Sergejevič Šmeljov  ·  Prostor (2017)
V roce 1920 probíhala za občanské války v Rusku všeobecná evakuace bílého Krymu. Šmeljov se k ní však nepřipojil a zažil krvavou hrůzovládu maďarského bolševika Bély Kuna, který stál na Krymu v čele regionálního revolučního... (více o knize)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
10.
Vladimír Ševela  ·  Prostor (2015)
(1)
Karel Köcher je jediným špionem někdejšího východního bloku a pravděpodobně i jediným zahraničním agentem vůbec, kterému se podařilo proniknout do CIA. Jeho kontroverzní příběh nebyl v české literatuře faktu dosud popsán. Köcher byl vysazen do USA... (více o knize)
Naše cena: 330 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Henry Kissinger  ·  Prostor (2002)
(1)
V jedenatřiceti kapitolách se Henry Kissinger z pohledu zkušeného politika-diplomata a historika zabývá klíčovými událostmi světových dějin, počínaje dobou kardinála Richelieua přes napoleonské války a velmocenskou rovnováhu 19. století... (více o knize)
Naše cena: 947 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 18 dnů
12.
Bernhard Schlink  ·  Prostor (2013)
Bernhard Schlink si románem Předčítač (Vorleser, 1995) získal světovou proslulost. V rovině osudového milostného vztahu v něm zpracoval čtenářsky přitažlivým způsobem téma německé viny za zločiny druhé světové války... (více o knize)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 18 dnů
13.
Jan Tesař  ·  Prostor (2014)
NA SKLADĚ
Eseje historika Jana Tesaře, vycházející v novém vydání po čtrnácti letech, se tematicky zaměřují na československé dějiny druhé poloviny třicátých a počátku čtyřicátých let a zachycují je v širších duchovních a morálně-politických souvislostech... (více o knize)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
14.
Henry Kissinger  ·  Prostor (2016)
Velice cenný, historickými a politickými souvislostmi podložený pohled na řád světa podává vlivný politolog, historik a bývalý ministr zahraničí Spojených států. Ukazuje, že současné chápání tohoto pojmu bylo zformulováno v západ (více o knize)
Naše cena: 498 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
15.
Elena Ferrante  ·  Prostor (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI TOP #5 (16)
Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (poslední díl byl mj. nominován na italskou cenu Strega... (více o eknize)
Naše cena: 174 Kč  (tedy ušetříte 50%) ihned ke stažení
16.
Claude Lanzmann  ·  Prostor
Kniha s předmluvou Simone de Beauvoir je přepisem rozhovorů, které vedl autor ve svém dokumentárním filmu z roku 1985 Shoah. Spisovatel a režisér dokumentarista Claude Lanzmann na něm pracoval od roku 1974. (více o knize)
Naše cena: 266 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
17.
Miloš Forman a Bohdan Sláma  ·  Prostor (2013)
Rozhovor, který v létě roku 2012 vedl Bohdan Sláma s Milošem Formanem, se dotýká podstaty práce režiséra a scenáristy. Legendární filmový režisér v něm odkrývá cesty, které ho přivedly až na samotný vrchol toho, co lze v tomto oboru dosáhnout... (více o knize)
Naše cena: 247 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
18.
Charles Laurence  ·  Prostor (2012)
(1)
Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl. (více o knize)
Naše cena: 238 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
19.
Jean-Christophe Rufin  ·  Prostor (2015)
(2)
Cesta do Compostely! Pouť vyšlapaná už milióny opánků (i goretexové obuvi), opředená legendami, vedoucí úchvatnou přírodou i podél autostrád. Rufin popisuje štrapáci, kdy se jako „galejník“ Cesty utkává s břemenem a slastí samoty, potkává zbožné houfce... (více o knize)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
20.
Michael Žantovský  ·  Prostor (2016)
Titul Ochlazení, sci-fi thriller z blízké budoucnosti, není míněn pouze v přeneseném smyslu – v tomto případě se ochlazují vztahy mezi Ruskem, Evropskou unií a NATO –, ale i doslovně. Rusko přestává Evropě dodávat ropu a plyn... (více o knize)
Naše cena: 330 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
123456789 … 12

Zúžení výběru

Oddělení
Kategorie
Více Méně
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky
Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha. (Francesco Petrarca)
Kávička