Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Vydavatel Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů. V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány italské autorky Eleny Ferrante. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Lubomír Kubík či Martina Formanová.

Více informací

V nabídce máme 251 titulů

1.
Elena Ferrante  ·  Prostor (2017)
NOVINKA
Po zlatých šedesátých letech přišla jako drsné procitnutí ze snu „olověná“ léta sedmdesátá, kdy se v Itálii přihlásí o slovo pravicový i levicový extremismus. Tato doba se podepisuje i na osudech Eleny a Lily, nyní už dospělých žen... (více o knize)
Naše cena: 296 Kč  (tedy ušetříte 17%) po vydání posíláme ihned
PŘEDPRODEJ
Titul vychází 19.10.2017
2.
Martina Formanová  ·  Prostor (2017)
NOVINKA
Po několika románech a autobiograficky laděných prózách přichází Martina Formanová se souborem kratších povídek, které spojuje společné téma – partnerské a intimní vztahy v nejrozmanitějších podobách. S pochopením a humorným... (více o knize)
Naše cena: 197 Kč  (tedy ušetříte 17%) po vydání posíláme ihned
PŘEDPRODEJ
Titul vychází 19.10.2017
3.
Andrea Sedláčková  ·  Prostor (2017)
NOVINKA
Známá filmová režisérka (mj. Musím tě svést, Fair Play) vstupuje podruhé na pole literatury. Po úspěšném „románu ze svého života“ Moje pařížská revoluce (2014) nyní přichází s „románem ze společnosti“ Každý něco tají... (více o knize)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 17%) po vydání posíláme ihned
PŘEDPRODEJ
Titul vychází 19.10.2017
4.
Guzel Jachina  ·  Prostor (2017)
NOVINKA
Debut mladé tatarské spisovatelky je napsán ve stylu klasických ruských románů, ve kterých se podrobně zkoumá úděl člověka na pozadí velkých dějinných událostí. Děj se odehrává v Sovětském svazu v období let 1930–1946... (více o knize)
Naše cena: 300 Kč  (tedy ušetříte 16%) obvykle posíláme do 5 dnů
5.
David Satter  ·  Prostor (2017)
NOVINKA OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Americký publicista David Satter, který v Sovětském svazu a později v Rusku působil dlouhá léta jako novinář, dokud z něj nebyl v roce 2013 vypovězen, předkládá pohled na historii postsovětského, postkomunistického Ruska na cestě... (více o eknize)
Naše cena: 139 Kč  (tedy ušetříte 50%) ihned ke stažení
6.
William Somerset Maugham  ·  Prostor (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI
Román klasika anglické literatury z roku 1919 byl inspirován životem geniálního francouzského malíře Paula Gauguina. Jeho osud se odráží v osudech hlavního hrdiny románu Charlese Stricklanda, burzovního makléře, který ve čtyřiceti... (více o eknize)
Naše cena: 149 Kč  (tedy ušetříte 50%) ihned ke stažení
7.
Miloš Bondy  ·  Prostor (2017)
Miloš Bondy začíná své vzpomínky popisem transportu do Terezína spolu se svými rodiči. Tehdy mu bylo 16 let. V Terezíně byli internováni několik měsíců, podmínky zdejšího života byly sice velice stísněné a těžké, ale proti... (více o knize)
Naše cena: 261 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dnů
8.
Elena Ferrante  ·  Prostor (2017)
NA SKLADĚ (32)
Ve druhém dílu tetralogie Geniální přítelkyně italské autorky Eleny Ferrante je přesvědčivě zachyceno období mládí dvou přítelkyň Eleny a Lily, objevování vlastního těla a sexuality. Toto téma rezonuje s historickým pozadím děje, s báječnými šedesátými... (více o knize)
Naše cena: 349 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 24 hodin
9.
Elena Ferrante  ·  Prostor (2016)
NA SKLADĚ (32)
Román Geniální přítelkyně je prvním dílem stejnojmenné tetralogie, která už uchvátila čtenáře bezmála na celém světě a vzbudila zaslouženou pozornost literární kritiky (poslední díl byl mj. nominován na italskou cenu Strega a dostal se mezi šestici... (více o knize)
Naše cena: 305 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 24 hodin
10.
Charles Laurence  ·  Prostor (2012)
(1)
Autobiografická kniha novináře Charlese Laurence, jehož otec byl vysoce postaveným britským diplomatem, vypráví příběh rodiny, která v padesátých letech pobývala v Praze a kterou tento pobyt hluboce zasáhl. (více o knize)
Naše cena: 238 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Miloš Forman a Bohdan Sláma  ·  Prostor (2013)
Rozhovor, který v létě roku 2012 vedl Bohdan Sláma s Milošem Formanem, se dotýká podstaty práce režiséra a scenáristy. Legendární filmový režisér v něm odkrývá cesty, které ho přivedly až na samotný vrchol toho, co lze v tomto oboru dosáhnout... (více o knize)
Naše cena: 247 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
12.
Jean-Christophe Rufin  ·  Prostor (2015)
(2)
Cesta do Compostely! Pouť vyšlapaná už milióny opánků (i goretexové obuvi), opředená legendami, vedoucí úchvatnou přírodou i podél autostrád. Rufin popisuje štrapáci, kdy se jako „galejník“ Cesty utkává s břemenem a slastí samoty, potkává zbožné houfce... (více o knize)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
13.
Andreas Wiedemann  ·  Prostor (2016)
NA SKLADĚ
Důkladná práce německého historika Andrease Wiedemanna mapuje druhou a méně známou část procesu, při kterém došlo k vůbec největším přesunům obyvatelstva v českých zemích v historii – celkem se vyhnání a znovuosídlování... (více o knize)
Naše cena: 425 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
14.
David Satter  ·  Prostor (2017)
Americký publicista David Satter, který v Sovětském svazu a později v Rusku působil dlouhá léta jako novinář, dokud z něj nebyl v roce 2013 vypovězen, předkládá pohled na historii postsovětského, postkomunistického Ruska na cestě... (více o knize)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
15.
Walter Laqueur  ·  Prostor (2016)
(1)
Nová kniha proslulého historika Waltera Laqueura, který se ruským tématem zabývá už několik desetiletí, hledá odpovědi na otázku, jak lze vnímat prezidenta Putina a fenomén putinismu, který nabývá na čím dál větší síle. Věnuje se především myšlenkovým.. (více o knize)
Naše cena: 330 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
16.
Jaroslav Jírů  ·  Prostor (2014)
Kniha nemá ambice být vědeckou publikací, je však barvitým a mnohovrstevnatým portrétem vpravdě románového hrdiny. De Gaullův život plyne před čtenářovýma očima chronologicky: od konzervativního rodinného zázemí, přes... (více o knize)
Naše cena: 377 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
17.
Ivan Sergejevič Šmeljov  ·  Prostor (2017)
NA SKLADĚ
V roce 1920 probíhala za občanské války v Rusku všeobecná evakuace bílého Krymu. Šmeljov se k ní však nepřipojil a zažil krvavou hrůzovládu maďarského bolševika Bély Kuna, který stál na Krymu v čele regionálního revolučního... (více o knize)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
18.
Gilles Lipovetsky  ·  Prostor (2008)
(1)
Kniha Éra prázdnoty vyšla ve francouzském nakladatelství Gallimard poprvé v roce 1983 a od té doby se dočkala mnoha reedic... (více o knize)
Naše cena: 375 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
19.
Henry Kissinger  ·  Prostor (2002)
(1)
V jedenatřiceti kapitolách se Henry Kissinger z pohledu zkušeného politika-diplomata a historika zabývá klíčovými událostmi světových dějin, počínaje dobou kardinála Richelieua přes napoleonské války a velmocenskou rovnováhu 19. století... (více o knize)
Naše cena: 947 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 18 dnů
20.
Edgar Dutka  ·  Prostor (2016)
Autobiograficky laděné povídky Matka vzala roha volně navazují na knihu U útulku 5, v níž Edgar Dutka ztvárnil své zážitky z dětského domova, kde strávil dva roky poté, co jeho matku zavřeli na podzim roku 1948 komunisté... (více o knize)
Naše cena: 187 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
123456789 … 13

Zúžení výběru

Oddělení
Kategorie
Více Méně
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Sklad
Barva obálky
Nejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění. (Voltaire)
Kávička