Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

UměníTeorie a dějiny umění

Momentálně se v této nabídce nachází 790 titulů

1.
Alistair Hicks  ·  Kniha Zlín (2017)
NA SKLADĚ
Jak se vyznat ve spletitém světě současného umění? Zvolit si zasvěceného průvodce, který poodhalí jeho nejpozoruhodnější zákoutí a dovede čtenáře k vytvoření vlastního úsudku. Právě historik umění a kurátor, Alistair Hicks, v bohatě ilustrovaném... (více o knize)
Naše cena: 351 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 2 dnů
2.
Will Gompertz  ·  Nakladatelství Lidové noviny (2014)
(1)
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o moderním umění, ale báli jste se zeptat… Tak by šlo asi nejlépe charakterizovat knihu Willa Gompertze Na co se to vlastně díváme? Ve dvaceti stručných kapitolách se seznámíme s vývojem výtvarného umění od poloviny... (více o knize)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 20 dnů
3.
Jindřich Vinčálek a a kolektiv autorů/autorek  ·  Podkovářská škola s.r.o. (2015)
Poptávka po kvalitních informacích a vědomostech o koňských končetinách spolu s absolutním nedostatkem české odborné podkovářské literatury, nás vedla k vydání odborné publikace, která by svým obsahem doplnila vědomosti podkovářů o poznatky získané z... (více o knize)
Naše cena: 4 495 Kč posíláme do 4 dnů
4.
Bohumír Mráz  ·  Idea servis (2011)
(4)
Čtvrtý díl učebnice zachycuje vývoj umění od počátku 1. světové války po současnost. Sleduje další vývoj směrů vzniklých před rokem 1914 a uvádí nové směry a proudy až do 90. let 20. století, včetně vývoje designu a užitého umění... (více o knize)
Naše cena: 326 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
5.
Ondřej Michálek  ·  Barrister & Principal (2016)
Kniha Magie otisku provází čtenáře od počátků reprodukce obrazu tiskem až do současnosti. Na této cestě staletími se před pozorovatelem postupně vynořují... (více o knize)
Naše cena: 748 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
6.
Výtvarné centrum Chagall (2009)
Dvacátý díl zahrnuje poslední část písmena (Vil-Vz). Setkáme se s hesly a díly umělců zvučných jmen, za které hovoří jejich díla. Připomeneme skláře Františka Víznera, fotografa a teoretika fotografie Miroslava Vojtěchovského, ... (více o knize)
Naše cena: 1 272 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dnů
7.
Ross King  ·  Dorling Kindersley (2008)
A beautiful, visual guide to art showcases more than 2,500 of the world's most revered sculptures and paintings in a volume that offers a chronological breakdown of more than seven hundred great artists, ... (více o knize)
Naše cena: 1 515 Kč  (tedy ušetříte 5%) dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
8.
Jan Gympel  ·  Slovart CZ (2013)
Architektura se už od starověku považovala za matku umění a v součinnosti s ní se vyvíjelo i malířství a sochařství. Publikace Dějiny architektury nabízí průřez... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
9.
Slovart CZ (2017)
Prostredníctvom tejto náučnej a interaktívnej publikácie s jednoduchými návodmi krok za krokom sa naučíte vytvárať krásne ručné písmo ako umelecké remeslo. Od modernej kaligrafie a... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
10.
Martin Heidegger  ·  OIKOYMENH (2016)
Umělecké dílo je zvláštní věc. Přichází na světlo světa díky umělci. Ten je však umělcem právě skrze dílo. Obojí, dílo i umělec má svůj původ v umění. Kde jinde... (více o knize)
Naše cena: 150 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 20 dnů
11.
kolektiv autorů/autorek  ·  Akademie múzických umění (2013)
Zápis východočeského loutkářství na Seznam nemateriálních statků tradiční a lidové kultury České republiky dal podnět k úvahám pokusit se o zapsání našeho loutkářství jako celku na seznam UNESCO. České loutkové divadlo je totiž skutečně výjimečným... (více o knize)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
12.
Slovart CZ (2007)
(4)
Nové zrevidované vydání rozsáhlé publikace Baroko přináší komplexní pohled na architekturu, sochařství a malířství v kontextu společenské situace, v které bylo určujícím uměleckým směrem... (více o knize)
Naše cena: 664 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
13.
Miranda Lundyová  ·  Dokořán (2013)
(1)
Geometrie, aritmetika, hudba a kosmologie – čtvero velkých svobodných umění. Tvoří zárodek základních univerzálních jazyků a nalézáme je prakticky ve všech známých kulturách. Posvátná geometrie přináší souhrnné zkoumání základních stavebních kamenů, na... (více o knize)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
14.
Pavel Zahrádka  ·  Barrister & Principal (2012)
Co je umění? Jakým způsobem existují umělecká díla? V čem spočívá hodnota umění? Proč si ceníme více původních děl než jejich napodobenin? Je vysoké umění esteticky lepší než umění populární? Jaký je vztah mezi ideologií, uměním a estetikou? (více o knize)
Naše cena: 190 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
15.
Wolf B. Oerter a Zuzana Vítková  ·  Vyšehrad (2017)
Čtvrtý svazek ediční řady „Rukopisy z Nag Hammádí“ přináší dalších pět do češtiny dosud nepřeložených spisů. První z nich, v originále nazvaný Authentikos logos („Věrohodné slovo“) podává výklad o nebeském původu, pozemském přebývání a konečném návratu... (více o knize)
Naše cena: 312 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
16.
Wolf B. Oerter  ·  Vyšehrad (2011)
(1)
Ak už se čtenáři mohli dozvědět z předešlých svazků „Rukopisů z Nag Hammádí“, byly v prosinci 1945 v blízkosti vesnice Nag Hammádí v horním Egyptě objeveny papyrové kodexy obsahující (jak dnes víme) 52 koptsky psaných spisů... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
17.
Pavel Zahrádka  ·  Host (2015)
Co je to estetický soud? Může být estetický soud obecně platný? Jak můžeme někoho přesvědčit o správnosti našeho estetického hodnocení? Co je to estetická vlastnost? Publikace předkládá odpovědi na tyto a další otázky prostřednictvím nástrojů filozofie... (více o knize)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
18.
Bohumír Mráz  ·  Idea servis (2016)
NA SKLADĚ (8)
Šesté vydání učebnice poskytuje velmi podrobně pojaté a bohatě ilustrované dějiny výtvarné kultury od pravěku po gotiku, a to vždy v historických souvislostech. Připojeny jsou historické... (více o knize)
Naše cena: 178 Kč  (tedy ušetříte 27%) posíláme do 2 dnů
19.
Bohumír Mráz  ·  Idea servis (2016)
NA SKLADĚ (1)
Třetí díl učebnice zahrnuje vývoj umění v období let 1870-1914. Zachycuje tak nástup moderních uměleckých směrů a proudů počínaje impresionismem až po... (více o knize)
Naše cena: 231 Kč  (tedy ušetříte 27%) posíláme do 2 dnů
20.
Pat Hackett a Andy Warhol  ·  Argo (2016)
Šedesátá léta znamenala zemětřesení, které navždy proměnilo tvář moderní kultury. Jedním z jeho epicenter byl New York – a jednou z jeho vůdčích osobností byl Andy Warhol. V jeho studiu, legendární Factory, se pravidelně scházela s (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
123456789 … 40

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme. (Miroslav Horníček)
Kávička