popis
Sociologie, politika

Knihy Společenské vědy Sociologie, politika

V podkategorii Sociologie, politika se nachází 2248 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Indián
Pjér La Šéz  ·  Triton (2015)
(1)
Autor v historických souvislostech pojednává o tradičních hodnotových a duchovních aspektech lidského bytí v kontrastu se změnami, které přináší současná globalizačně konzumní civilizace. Filtrem jungovské analytické metody přibližuje, jak zosobnění... (více o titulu)
Naše cena: 131 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 3 dní
2.
Soumrak homo economicus
(3)
Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla... (více o titulu)
Naše cena: 114 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 7 dní
3.
Poslední naděje civilizace
Benjamin Kuras  ·  Eminent (2016)
(3)
Kniha Poslední naděje civilizace navazuje na bestseller Jak zabit civilizaci. Dokumentuje dobu od přelomových událostí historické imigrační vlny léta 2015 a nabízí hlubší vhled do příčin a kořenů... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
4.
Vzpoura deprivantů
František Koukolík, Jana Drtilová  ·  Galén (2014)
(2)
Populárně-vědecká publikace navazuje na předchozí knihy autorů z let 1996. Také v této knize se pokoušejí pochopit, proč jsou někteří lidé zrůdy, bez ohledu na to, zda se chovají kriminálně, nebo zákonu unikají a jsou z nich lidé někdy nesmírně mocní... (více o titulu)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
5.
Edvard Beneš
Antoine Marés  ·  Argo (2016)
Druhý český prezident Edvard Beneš je českou společností počátku 21. století nazírán rozporuplně. Na jedné straně je vnímám jako pokračovatel představ T. G. Masaryka, jeho politiky československého státu jako středu Evropy mezi Výc (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
6.
Evropská politika 1648 - 1914
Aleš Skřivan  ·  Nakladatelství Aleš Skřivan ml. (1999)
(1)
Kniha nabízí ucelený přehled vývoje evropské politiky od vestfálského míru do vypuknutí první světové války. Autor je vedoucím Semináře dějin mezinárodních vztahů na Ústavu světových dějin FF UK. (více o titulu)
Naše cena: 170 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
7.
Psychologie masových vrahů
Andrej Drbohlav  ·  Grada (2015)
(2)
Masový vrah jinak myslí, jinak žije, jinak páchá zlo, má jiné motivy, ale zejména se zcela jinak vyvíjí již od dětství. Je v mnoha případech produktem doby, v jistém smyslu slova nemocné společnosti a setkáváme se s ním po celém světě čím dál častěji... (více o titulu)
Naše cena: 446 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
8.
Soudobá sociologická teorie
Jiří Šubrt, Jan Balon  ·  Grada (2010)
Přestože sociologická teorie je dnes už etablovaným podoborem sociologie, jenž má své otce zakladatele, kanonické knihy, heroická období překotného vývoje, ... (více o titulu)
Naše cena: 303 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
9.
Sociální ekonomika
Marie Dohnalová, Ladislav Průša  ·  Wolters Kluwer (2011)
Kniha definuje sociální ekonomiku a sociální podniky s použitím zahraničních přístupů i se znalostí české reality. Autoři věnují stěžejní pozornost problematice sociálních služeb a jejich poskytování obecně prospěšnými společnostmi... (více o titulu)
Naše cena: 322 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
10.
Dějiny sociologie
Milan Petrusek a kolektiv  ·  Grada (2011)
Publikace si neklade za cíl systematizovat dějiny sociologie ani v úplnosti, ba ani v jednotlivostech. Spíše chce čtenáře přesvědčit o "užitku a požitku" z četby sociologických klasiků... (více o titulu)
Naše cena: 303 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
11.
Reportáž psaná na obrátce
Petr P. Hájek  ·  Olympia (2017)
Svět je v nevídaném pohybu. Petr Hájek, spisovatel a publicista, bývalý vicekancléř prezidenta Klause, po odchodu z Hradu založil a čtvrtým rokem rediguje webový časopis Protiproud. Čtenáři oblíbený a politickým i mediálním... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
12.
Střet civilizací
Samuel P. Huntington  ·  Rybka Publishers (2001)
Autor vysvětluje a dokládá svou teorii o tom, že kulturní a náboženské konflikty mezi jednotlivými částmi světa mohou nahrazovat konflikty ideologické a vést ke střetu civilizací... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
13.
Totalitní světovláda
Martin Herzán  ·  Eko-konzult (2010)
Dostávate do rukou necenzurované, doplněné a aktualizované vydání knihy známeho autora-Martina Herzána, ktorá může být zdrojem vašeho procitnutí v dnešní době, která je apatická vůči lidským hodnotám, Bohu i morálce jako takové... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
14.
Češi
František Koukolík  ·  Galén (2016)
Myslím, že jsme opět velmi ohrožený národ, biologicky i kulturně. Jedenadvacet esejí nevypráví příliš o tom, co by český národ měl dělat, jestliže chce přežít, a popřípadě se dostat dál; víc mluví o tom, co by dělat neměl. Hodnotové myšlení naproti tomu ř (více o titulu)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
15.
Moc Izraele ve Spojených státech
James Petras  ·  Nenadalová Hedvika (2009)
Tato kniha je o moci židovské lobby ovlivnit politiku USA vůči Střednímu východu. Kromě bezvýhradné americké podpory Izraele se kniha týká i zahájení agresivní války proti Iráku, podněcování k vojenskému napadení Íránu a zajištění americké podpory... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
16.
Slovník sociologických pojmů
Jan Jandourek  ·  Grada (2012)
Jak sám autor uvádí, smyslem této knihy je v naší chaotické době vrátit čtenáře k významům slov. Žijeme nejen v záplavě neutříděných informací, ale také v době slovníků, které vrací čtenáře k systematickému poznání... (více o titulu)
Naše cena: 406 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
17.
Nelehký den - Příběh člena týmu Seal
Mark Owen, Kevin Maurer  ·  Knižní klub (2013)
Kniha bývalého člena zvláštní jednotky amerického námořnictva Navy Seals, který se účastnil operace vedoucí k zabití Usámy bin Ládina popisuje nejen tuto operaci s krycím názvem Neptunův trojzubec,... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
18.
(R)evoluční ekonomie o systému a lidech
Ekonom Tomáš Sedláček si s publicistou Romanem Chlupatým k debatě na toto téma přizval amerického anarchistu Davida Graebera, jednoho z vůdců světového hnutí Occupy, ale též uznávaného antropologa a autora světového bestselleru Dluh: prvních 5000 let. (více o titulu)
Naše cena: 141 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
19.
Tekutý dohled
Zygmunt Bauman, David Lyon  ·  Broken Books (2013)
V současnosti jsou i ty nejmenší detaily našich běžných životů sledovány a stopovány bedlivěji než kdy dříve a lidé často dobrovolně napomáhají této kontrole. Od Londýna a New Yorku po Nové Dillí, Šanghaj ... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
20.
Bláhové snění o světě bez padouchů
Benjamin Kuras  ·  Eminent (2014)
Sleduje historicky průběžně trvalé napětí mezi utopickou vírou a praktickou racionalitou, které je na jedné straně hnací silou civilizační tvořivosti a na straně druhé zdrojem hromadné vražednosti ve jménu těžko uskutečnitelných „vyšších principů“... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte. (Miroslav Horníček)
Kávička