popis
Psychoterapie

Knihy Společenské vědy Psychologie Psychoterapie

V podkategorii Psychoterapie se nachází 458 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Základy vedení psychoterapeutického rozhovoru
Ladislav Timuľák  ·  Portál (2014)
Terapeutické působení se uskutečňuje především prostřednictvím psychoterapeutického rozhovoru. I když si tuto dovednost studenti a začínající tera-peuti osvojují především při praktickém výcviku, je užitečné, aby měli k dispozici knihu, která shrnuje... (více o titulu)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 8 dní
2.
Na osobu zaměřený přístup
Janet Tolan  ·  Portál (2007)
Kniha je moderní učebnicí na osobu zaměřeného přístupu v psychoterapii a poradenství, jež vychází od klasika Carla Rogerse. Autorka popisuje všechny významné aspekty terapeutického vztahu - od úvodního setkání a domluvy kontraktu až po ukončení terapie... (více o titulu)
Naše cena: 337 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
3.
Závislost
Heinz-Peter Röhr  ·  Portál (2015)
Jaké jsou kořeny závislosti? Známý autor Heinz-Peter Röhr je vztahuje k touze po blízkosti, lásce, uznání. Léčba závislosti podle něj vyžaduje upřímné uznání vlastní nemoci, které lze zpracovat jen skrze truchlení... (více o titulu)
Naše cena: 325 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
4.
Padesát minut
Robert M. Lindner  ·  Portál (2016)
Autor knižní předlohy k filmu Rebel bez příčiny a zkušený psychoterapeut a psychoanalytik Robert Lindner napsal pět napínavých příběhů z vlastní terapeutické... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
5.
12 kroků
Kathleen S.  ·  Pragma (2006)
(1)
Tato kniha nás provádí 12 Kroky, ve kterých postupně odhalujeme své skutečné problémy, jež nám zabraňují žít radostným a smysluplným životem... (více o titulu)
Naše cena: 198 Kč obvykle posíláme do 4 dní
6.
Průvodce vývojem dětské řeči
Dana Kutálková  ·  Galén (2009)
Tuto knihu lze už podle počtu dosud prodaných výtisků považovat za pedagogický bestseller: poprvé byla vydána roku 1996 pod názvem Logopedická prevence... (více o titulu)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
7.
Umění psychoterapie
Jeffrey K. Zeig  ·  Portál (2005)
V prosinci 1985 se ve Phoenixu v Arizoně konala konference s názvem Evolution of Psychotherapy, poprvé se zde sešli zakladatelé a významní představitelé všech základních psychoterapeutických směrů... (více o titulu)
Naše cena: 1 006 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
8.
Práce s emocemi pro pomáhající profese
Karel Hájek  ·  Portál (2007)
Emoce týkající se klientů by pracovníci pomáhajících profesí neměli potlačovat, ale měli by se je snažit rozpoznat a porozumět jim. Pokud dobře porozumíme vlastnímu prožívání, začínáme být citliví i na prožívání druhých a dokážeme jim lépe pomoci. (více o titulu)
Naše cena: 187 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
9.
Perspektivy psychotroniky
Teodor Rosinský, Norbert Synčák  ·  CAD PRESS (2009)
SKLADEM  
Z obsahu: Úvod; Dějiny; Vývoj základních názorů a poznatků; Současné koncepce psychotroniky; Oblasti psychotronického zkoumání; Telepatie; Telegnose; Prekognice; Psychokineze; Energoinformační systémy; Radiesteze; Usměrněná fyzikální manipulace; ... (více o titulu)
Naše cena: 319 Kč  (tedy ušetříte 27%) posíláme do 2 dní
10.
Aktivity pro skupinovou psychoterapii
Dawn Viers  ·  Portál (2011)
Kniha byla zpracována s důrazem na přehlednost a přesnou metodiku při terapeutické práci se skupinami. Každá kapitola knihy se zaměřuje na podrobný popis práce s jednou psychoterapeutickou aktivitou užívanou při skupinové psychoterapii... (více o titulu)
Naše cena: 743 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
11.
Muzikoterapie a specifické poruchy učení
Marie Beníčková  ·  Grada (2011)
(1)
Publikace Muzikoterapie a specifické poruchy učení je první knihou svého druhu na českém trhu. Muzikoterapeutka a vysokoškolská pedagožka, zakladatelka terapeutické školy Akademie Alternativa, ... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
12.
Probouzení tygra
Peter A. Levine, Ann Frederick  ·  Maitrea (2011)
Kniha Probouzení tygra srozumitelně popisuje symptomy traumatu a kroky, které je třeba podniknout k jejich léčení. Trauma často vzniká následkem zdánlivě běžných zážitků a zkušeností. Kniha je průvodcem, který nás zavede do světa... (více o titulu)
Naše cena: 280 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
13.
Úvod do moderní psychoanalýzy
Jan Poněšický  ·  Triton (2012)
Autor v publikaci představuje psychoanalýzu jako napínavou, stále se vyvíjející a hledající vědu o člověku. Kniha se zabývá problematikou nevědomí, vývojem analýzy ve 20. století, vývojem, dynamikou a strukturou osobnosti, tématem učení, atd... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
14.
Když Nietzsche plakal
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2014)
Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta. Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců... (více o titulu)
Naše cena: 504 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
15.
Muzikoterapie v praxi
Markéta Gerlichová  ·  Grada (2014)
Kniha je určena všem zájemcům o obor muzikoterapie, tedy odborníkům i laikům. Kromě samotných muzikoterapeutů využijí poznatky z knihy jak lékaři a zdravotní sestry, tak především fyzioterapeuti, ergoterapeuti, logopedi i další terapeuti. Z oboru... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
16.
Psychomagie
Alejandro Jodorowsky  ·  Malvern (2015)
(1)
Jsme nemocní. I když navenek můžeme překypovat zdravím, každý si v sobě nese nějaké trauma – nejčastěji z útlého dětství – které mu brání plně se realizovat a vést... (více o titulu)
Naše cena: 330 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
17.
Cesta poradního kruhu
Jack Zimmermann, Virginia Coleová  ·  DharmaGaia (2016)
COUNCIL čili PORADNÍ KRUH (někdy také kruh otevřené komunikace, rada, shromáždění rady) je metoda komunikace zaměřená na srdce. Když usedáme do poradního kruhu, tak vstupujeme do autentického prostoru sdílení pravdivých příběhů. Mluvíme z hloubi srdce... (více o titulu)
Naše cena: 435 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
18.
Kognitivně-behaviorální terapie v léčbě závislostí
Marie Kuklová  ·  Portál (2016)
Kniha je průvodcem pro každého, koho se profesně, případně osobně týká problematika látkových i nelátkových závislostí. Podává stručnou charakteristiku jednotlivých typů závislosti. Dotýká se etiologie, umožňuje diagnostiku syndromu závislosti... (více o titulu)
Naše cena: 387 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
19.
Obsedantně-kompulzivní porucha a jak se jí bránit
Ján Praško a kolektiv  ·  Portál (2016)
Obsedantně kompulzivní porucha (OCD) je velmi častou psychickou poruchou, která se projevuje pocitem nutkání provést určitý čin nebo zabývat se určitou myšlenkou. Lidé trpící OCD mohou mít značné potíže, někdy je jejich... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
20.
Bůh a člověk hledající smysl
Viktor E. Frankl, Pinchas Lapide  ·  Cesta (2011)
(1)
Psychiatr a neurolog V. E. Frankl a židovský teolog P. Lapide vedli v roce 1984 ve Vídni mezioborový dialog o spáse a uzdravení člověka. Výsledky jejich diskuze doposud nebyly publikovány... (více o titulu)
Naše cena: 128 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví. (George Orwell)
Kávička