popis
Psychológové

Knihy Společenské vědy Psychologie Psychológové

V podkategorii Psychológové se nachází 107 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
C.G.Jung aneb zkušenost s božstvím
Jean-Jacgues Antier  ·  Emitos (2012)
Carl Gustav Jung (1875 - 1961) je ze zakladatelů psychoanalýzy tím nejvíce rozporuplným. Jako mladý lékař-psychiatr se v roce 1907 setkal ve Vídni s Freudem. Pro oba to znamenalo ohromný myšlenkový impuls... (více o titulu)
Naše cena: 707 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
2.
Psychopatologie všedního života
Sigmund Freud  ·  Portál (2016)
Kniha z roku 1901 je založená na výzkumech chybných úkonů (zapomínání, přeřeknutí, chybné čtení, přepsání, přehmátnutí atd.). Ty lze podle Freuda racionálně vysvětlit jako produkt činnosti nevědomí, a vyloučit tak pouhou náhodu. Protože chybné úkony... (více o titulu)
Naše cena: 371 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
3.
Lži na pohovce
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2016)
Na pozadí příběhu několika analyticky orientovaných terapeutů a jejich pacientů, který se odehrává v současném San Francisku, přední americký psychoterapeut otevírá řadu zásadních problémů pomáhajících profesí: vztahy mezi... (více o titulu)
Naše cena: 514 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
4.
Láska a její kat
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2010)
(3)
Deset povídek, které odhalují touhy a motivace lidské duše a zároveň nechávají nahlédnout tajemství, frustrace, patos i humor objevující se v terapeutickém vztahu. (více o titulu)
Naše cena: 385 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
5.
Chvála psychoterapie
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2012)
Na základě svých pětatřicetiletých zkušeností na poli psychoterapie pojal Yalom svou knihu Chvála terapie jako průvodce úspěšnou psychoterapií. Knihu tvoří pětaosmdesát krátkých kapitol, jež představují směsici myšlenek a technik, které se autorovi... (více o titulu)
Naše cena: 292 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
6.
Problém Spinoza
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2012)
(2)
Ve svém nejnovějším románu autor završuje svou filozofickou trilogii (Když Nietzsche plakal, Léčba Schopenhauerem). Protagonisty románu,mladého talentovaného holandského filozofa ze 17. století, Žida Benedicta Spinozu, a ideologa... (více o titulu)
Naše cena: 451 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
7.
Psychologie C.G. Junga
Jolande Jacobi  ·  Portál (2013)
(1)
Jungova žákyně a jeho nejbližší kolegyně Jolande Jacobi si předsevzala, že názorně a zhuštěně představí základní pojmy Jungovy psychologie a myšlení. Kniha vyšla v prvním vydání v roce 1940 a byla několikrát přepracována a aktualizována. Už přes... (více o titulu)
Naše cena: 328 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
8.
Máma a smysl života
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2014)
(3)
Máma a smysl života je dlouho očekávaným volným pokračováním Yalomova bestselleru Láska a její kat. Podobně jako předchozí kniha je i tento titul beletristickým převyprávěním příběhů z Yalomovy praxe (pěti příběhů Yalomových klientů a jednoho... (více o titulu)
Naše cena: 433 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
9.
Když Nietzsche plakal
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2014)
Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta. Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců... (více o titulu)
Naše cena: 504 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
10.
Léčba Schopenhauerem
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2014)
(1)
V době, kdy konfrontace s tématem smrti přiměje významného psychiatra Hertzfelda zamýšlet se nad smyslem svého životního povolání, naváže znovu... (více o titulu)
Naše cena: 377 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Hovory k sobě
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2015)
Irvin D. Yalom ve své nové knize opět otevírá téma psychoterapie a popisuje příběhy ze své psychoterapeutické praxe. K některým se vrací „jen tak“, k jiným například díky nečekanému náhodnému setkání s bývalým klientem. Nabízí lidské příběhy, nic více... (více o titulu)
Naše cena: 434 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
12.
Teorie a praxe skupinové psychoterapie
Irvin D. Yalom, Molyn Leszcz  ·  Portál (2016)
Skupinová a individuální psychoterapie jsou rovnocennými metodami, mají stejnou účinnost, každý z přístupů k terapeutické práci má však své zásady a je vhodný pro... (více o titulu)
Naše cena: 755 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
13.
Wittgenstein a psychoanalýza
John M. Heaton  ·  Triton (2005)
Sigmund Freud a Ludwig Wittgenstein byli současníky. Freud stvořil psychoanalýzu a Wittgenstein byl možná největším filosofem 20. století.Oba myslitelé se v zásadě zabývají zakořeněným sklonem člověka podvádět sebe sama. (více o titulu)
Naše cena: 84 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
14.
Fakta a dojmy: Psychoanalytikův malý průvodce rodným krajem Sigmunda Freuda
Václav Buriánek  ·  Triton (2006)
Pražský psychoanalytik Václav Buriánek uspořádal knihu Fakta a dojmy jako výroční sborník k příležitosti 150. výročí narození zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Ke vzniku publikace mimo jiné přispěli členové České psychoanalytické společnosti. (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Láska a vůle
Rollo May  ·  Pragma (2007)
Dr. May, praktikující newyorský psycholog, který vyučuje na Harvardské a Princetonské univerzitě, se na základě své mnohaleté praxe a výzkumu zamýšlí nad problémy prosazení lásky a vůle v současném přetechnizovaném světě... (více o titulu)
Naše cena: 228 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
16.
Irvin D. Yalom – O psychoterapii a lidském bytí
Ruthellen Josselson  ·  Portál (2009)
Kniha je pojata jako rozhovor s I. D. Yalomem a současně stručný úvod do jeho díla. Rozhovor na začátku a konci knihy popisuje cestu I. D. Yaloma k psychiatrii, jeho akcenty v chápání lidského bytí, psychiky a přístupu psychickému utrpení člověka... (více o titulu)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
C.G. Jung - Výbor z díla VIII.
Carl Gustav Jung  ·  Emitos, Nakladatelství Tomáše Janečka (2009)
SKLADEM  
Jako v pořadí osmý svazek „Výboru z díla C. G. Junga“ vychází pod názvem Hrdina a archetyp matky druhá část Jungovy přelomové práce Symboly proměny. Osmý svazek „Výboru“ tedy tvoří s dříve vydaným sedmým svazkem jeden celek... (více o titulu)
Naše cena: 461 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
18.
Carl Gustav Jung a ztracená evangelia
Stephan A. Hoeller  ·  Eminent (2009)
Až do roku 1945 měla veřejnost k dispozici pouhých pár zlomků evangelií, která kdysi z různých důvodů nebyla zařazena do Bible a byla považována za ztracená... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
19.
Lži na pohovce
Irvin D. Yalom  ·  Portál (2010)
(5)
Na pozadí příběhu několika analyticky orientovaných terapeutů a jejich pacientů, který se odehrává v současném San Francisku, přední americký psychoterapeut otevírá řadu zásadních problémů pomáhajících profesí... (více o titulu)
Naše cena: 515 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Významné postavy americké psychologie
Miluše Soudková  ·  Doplněk (2009)
Kniha je určena všem, kteří chtějí nahlédnout do základů, na nichž se rozvíjejí různá odvětví moderní psychologie, nejužitečnější může být psychologům a psychiatrům ve výzkumu i v praxi a pracovníkům v behaviorálních oborech... (více o titulu)
Naše cena: 48 Kč  (tedy ušetříte 6%) posíláme do 5 dní
Jestliže nemůžeme s potěšením číst knihu zas a znovu, není třeba ji číst vůbec. (Voltaire )
Kávička