popis
Paměť a inteligence

Knihy Společenské vědy Psychologie Psychologie pro každého Paměť a inteligence

V podkategorii Paměť a inteligence se nachází 128 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Tajemství efektivního učení
Martin Krengel  ·  Grada (2015)
Zkušený autor přináší osvědčený systém učení, který vás v deseti krocích spolehlivě dovede k perfektním výsledkům u zkoušek, beze strachu a s mnohem menším úsilím než dříve. V knize vyvrací typické mýty o učení a představuje moderní triky pro snazší... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
2.
Emoční inteligence
Daniel Goleman  ·  Metafora (2011)
(5)
Je "chytrost" něčím, co je člověku předem dáno, aniž by na tom mohl něco změnit? Donedávna se myslelo, že ano a že tím, co určuje inteligenci člověka, je právě míra úspěšnosti v IQ testech. Kupodivu tomu tak ale není... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
3.
Myšlenkové mapy pro děti
Tony Buzan  ·  BIZBOOKS (2013)
Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější současnou pomůckou pro přemýšlení. Tony Buzan je jejich „vynálezcem“ a největším propagátorem a v této knize je přístupnou a zábavnou formou představuje mladším čtenářům... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
4.
Nové testy IQ
Václav Fořtík  ·  Plot (2009)
Václav Fořtík, dlouholetý člen Mensy České republiky, přichází s novou knihou testů IQ. Při jejich sestavování vyšel ze svých bohatých zkušeností, ale zároveň chtěl čtenářům nabídnout něco z novějších trendů v oblasti zkoumání, ... (více o titulu)
Naše cena: 132 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
5.
Myšlenkové mapy
Horst Müller  ·  Grada (2013)
V knize MYŠLENKOVÉ MAPY z edice Poradce pro praxi se dozvíte: - jak myšlenkové mapy fungují a jak je vytvářet; - jak používat mind mapping v různých situacích a k různým účelům; - jak pomocí map shromažďovat nápady a strukturovat informace... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
6.
Trénink paměti pro každý věk
Jitka Suchá  ·  Portál (2015)
Praktická publikace poskytuje soubory návodů k procvičování dlouhodobé i krátkodobé paměti, slovní zásoby, soustředění, myšlení v souvislostech, logického myšlení a matematických schopností. Jednoduché i náročnější úkoly jsou rozděleny do jednotlivých... (více o titulu)
Naše cena: 242 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
7.
Myšlenkové mapy pro děti
Tony Buzan  ·  BIZBOOKS (2015)
Ovládnout paměť může být zábavné a jednoduché, když víte jak na to! Myšlenkové mapy pro děti světově uznávaného autora Tonyho Buzana navedou každého mladého čtenáře na cestu snadného a zábavného učení, představivosti a kreativity. Názorně ukážou, jak... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Myšlenkové mapy
Tony Buzan, Barry Buzan  ·  BIZBOOKS (2012)
(2)
Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější současnou pomůckou pro přemýšlení. Neuvěřitelně vylepší vaši inteligenci, kreativitu, komunikační dovednosti, koncentraci a paměť – každý rozměr vaší výkonnosti... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
9.
IQ testy
Mathias Katz  ·  Grada (2007)
V ryze praktické příručce najdete velké množství testů a cvičení, kterými můžete trénovat svou inteligenci - od testů verbálního myšlení přes numerické testy až po testy prostorové představivosti... (více o titulu)
Naše cena: 179 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
10.
Myšlenkové mapy pro děti - Efektivní učení
Tony Buzan  ·  BIZBOOKS (2014)
Měli jste za to, že základy vzdělání tvoří jen čtení, psaní a počítání? Ve skutečnosti k nim patří i čtvrtá dovednost – opakování. Otravují vás rodiče s učením a zkouškami? Učitelé to dělají také a dokážou vám opravdu zamotat hlavu... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
11.
90 testů, her a cvičení pro rozvoj myšlení, paměť a koncentraci
Gareth Moore  ·  Grada (2016)
Začíná váš mozek lenivět? Častěji zapomínáte a nedaří se vám zapamatovat si důležitá data či jména? Pak je načase, aby váš mozek dostal pořádně zabrat. Vyzvěte na souboj své duševní „špeky“ a zlepšete výkon svého mozku s tím nejlepším trenérem... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
12.
Vlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti
Praktická interaktivní kniha pro seniory navazuje na oblíbenou Knížku pro vzpomínání a procvičování paměti, kterou vydal Portál v roce 2014. Propojuje tvořivou práci se vzpomínkami s trénováním... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 27%) posíláme do 5 dní
13.
Trénink paměti
Tony Buzan, James Harrison  ·  BIZBOOKS (2013)
(1)
Tony Buzan, autor světových bestselerů na téma mozek a učení, odhaluje ve své knize fantastický potenciál lidské paměti a nabízí revoluční techniky, jak si zapamatovat cokoli... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
14.
Myšlenkové mapy v byznysu
Tony Buzan, Chris Griffiths  ·  BIZBOOKS (2013)
Tony Buzan, nejvýznamnější a nejprodávanější autor knih o mozku a učení, ukazuje, jak můžete zásadně zlepšit všechny své schopnosti související s prací a podnikáním – od organizace projektů přes prodej až k vedení lidí... (více o titulu)
Naše cena: 427 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
15.
Jak si zlepšit paměť a koncentraci
Lenka Šnajdrová  ·  Grada (2016)
Máte problém zapamatovat si data narození svých blízkých, hesla nebo názvy míst, která jste navštívili o dovolené? Myslíte na tisíc jiných věcí, když byste se měli soustředit? Bojujete s jednoduchým počítáním z hlavy? Pokud míváte pocit, že zapomínáte... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
16.
Hry pro levou polovinu mozku
Allen D. Bragdon, David Gamon  ·  Portál (2009)
Mentální trénink ke stimulování pozitivních emocí a k rozvíjení schopnosti řešit problémy. Každá z obou hemisfér lidského mozku plní trochu jiné funkce při myšlení a jednání člověka... (více o titulu)
Naše cena: 223 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
17.
110 her pro rozvoj myšlení, lepší paměť a koncentraci
Ines Moser–Will, Ingrid Grube  ·  Grada (2010)
Tato kniha je určena všem, kteří si chtějí zlepšit nebo zachovat duševní kondici. Obsahuje více než sto rozmanitých zábavných cvičení, hádanek a her, které pomohou nenucenou formou aktivovat váš mozek na optimální výkonnost... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
18.
Jak si vybudovat fantastickou paměť
Christiane Stenger  ·  Grada (2011)
(2)
Pojďte se učit od expertky na trénink paměti, která je několikanásobnou juniorskou mistryní světa pro memoatlety (Youth World Memory Championships). Autorka v knize prozrazuje tajemství, díky kterým vytrénovala svou paměť na fenomenální úroveň... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
19.
Cvičení paměti pro každý věk
Jitka Suchá  ·  Portál (2012)
Asi každý má někdy pocit, že čím dál víc zapomíná a paměť už není, co bývala. Kniha nabízí možnost, jak si ji stále udržovat v kondici... (více o titulu)
Naše cena: 206 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
20.
Emoční inteligence
Travis Bradberry, Jean Greavesová  ·  BIZBOOKS (2013)
(1)
Devadesát procent nejúspěšnějších lidí má vysokou emoční inteligenci. Koeficient emoční inteligence (EQ) je dvakrát důležitější než IQ, chcete-li se dostat tam, kam si přejete... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih. (Thomas Carlyle)
Kávička