popis
Paměť a inteligence

Knihy Společenské vědy Psychologie Psychologie pro každého Paměť a inteligence

V podkategorii Paměť a inteligence se nachází 138 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Myšlenkové mapy pro děti
Tony Buzan  ·  BIZBOOKS (2013)
Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější současnou pomůckou pro přemýšlení. Tony Buzan je jejich „vynálezcem“ a největším propagátorem a v této knize je přístupnou a zábavnou formou představuje mladším čtenářům... (více o titulu)
Naše cena: 219 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Trénink paměti pro seniory
Jitka Suchá, Eva Jarolímová  ·  Edika (2017)
Kniha je zaměřena na tématiku procvičování paměti a dalších kognitivních funkcí (např. slovní zásoby, koncentrace pozornosti, logiky, kreativity, zrakově-prostorových schopností a dalších). * Teoretická část knihy seznamuje v Úvodu se zajímavostmi o... (více o titulu)
Naše cena: 175 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Jak se úspěšně učit
Eberhardt Hofmann, Monika Löhle  ·  Grada (2017)
Nezáleží na tom, jestli studujete nebo se učíte sami třeba jazyky či se soustavně vzděláváte kvůli náročnému povolání. Díky této knížce se vše naučíte mnohem snadněji a efektivněji! Navíc si nové poznatky lépe zapamatujete a u zkoušek či v práci se... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
4.
Myšlenkové mapy pro děti - Efektivní učení
Tony Buzan  ·  BIZBOOKS (2014)
Měli jste za to, že základy vzdělání tvoří jen čtení, psaní a počítání? Ve skutečnosti k nim patří i čtvrtá dovednost – opakování. Otravují vás rodiče s učením a zkouškami? Učitelé to dělají také a dokážou vám opravdu zamotat hlavu... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
5.
Jak si vybudovat fantastickou paměť
Christiane Stenger  ·  Grada (2011)
(2)
Pojďte se učit od expertky na trénink paměti, která je několikanásobnou juniorskou mistryní světa pro memoatlety (Youth World Memory Championships). Autorka v knize prozrazuje tajemství, díky kterým vytrénovala svou paměť na fenomenální úroveň... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
6.
Myšlenkové mapy pro studenty
Michal Černý, Dagmar Chytková  ·  BIZBOOKS (2014)
(1)
Schopnost učit se efektivně a pamatovat si spoustu informací můžete stále zlepšovat. Myšlenkové mapy jsou výborným nástrojem pro studenty, protože rozvíjí kreativitu a zajišťují přechod od memorování k pochopení učiva... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Cvičení paměti pro každý věk
Jitka Suchá  ·  Portál (2012)
Asi každý má někdy pocit, že čím dál víc zapomíná a paměť už není, co bývala. Kniha nabízí možnost, jak si ji stále udržovat v kondici... (více o titulu)
Naše cena: 281 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
8.
110 her pro rozvoj myšlení, lepší paměť a koncentraci
Ines Moser–Will, Ingrid Grube  ·  Grada (2010)
Tato kniha je určena všem, kteří si chtějí zlepšit nebo zachovat duševní kondici. Obsahuje více než sto rozmanitých zábavných cvičení, hádanek a her, které pomohou nenucenou formou aktivovat váš mozek na optimální výkonnost... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
9.
Emoční inteligence dítěte a její rozvoj
Lawrence E. Shapiro  ·  Portál (2014)
(1)
Podněty k tomu, jak ovlivnit jednání dětí změnou jejich myšlení, jak je podpořit v navazování nových vztahů, motivovat je k dobrým výkonům, podporovat jejich vytrvalost apod. V poslední době se ukazuje, že pro úspěšné zařazení do života je emoční... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
10.
Knížka pro vzpomínání a procvičování paměti
Námět představuje interaktivní knihu, kterou mohou při práci se seniory využít profesionálové ve zdravotnických a sociálních zařízeních, dále rodinní pečovatelé... (více o titulu)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Trénink paměti pro každý věk
Jitka Suchá  ·  Portál (2015)
SKLADEM  
Praktická publikace poskytuje soubory návodů k procvičování dlouhodobé i krátkodobé paměti, slovní zásoby, soustředění, myšlení v souvislostech, logického myšlení a matematických schopností. Jednoduché i náročnější úkoly jsou rozděleny do jednotlivých... (více o titulu)
Naše cena: 242 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
12.
Rozvíjení emoční inteligence žáků
Eva Gajdošová, Gabriela Herényiová  ·  Portál (2006)
Zkušené školní psycholožky v této knize shrnují své zkušenosti s všestranným rozvíjením osobnosti žáků v alternativní humanisticky orientované škole. Jejich působení je založeno na těsné spolupráci s učiteli, výchovnými poradci, poradenskými psychology... (více o titulu)
Naše cena: 475 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
13.
Skupinové hry pro cvičení paměti v každem věku
Jitka Suchá  ·  Portál (2012)
Kniha známé autorky obsahuje praktický popis různých skupinových her na procvičení kognitivních funkcí jak u dětí různého věku, tak u dospělých. Hry jsou rozděleny do jednotlivých kapitol, podle toho, jaká kognitivní funkce je převážně procvičována... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
14.
Myšlenkové mapy
Tony Buzan, Barry Buzan  ·  BIZBOOKS (2012)
(2)
Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější současnou pomůckou pro přemýšlení. Neuvěřitelně vylepší vaši inteligenci, kreativitu, komunikační dovednosti, koncentraci a paměť – každý rozměr vaší výkonnosti... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
15.
Emoční inteligence
Travis Bradberry, Jean Greavesová  ·  BIZBOOKS (2013)
(1)
Devadesát procent nejúspěšnějších lidí má vysokou emoční inteligenci. Koeficient emoční inteligence (EQ) je dvakrát důležitější než IQ, chcete-li se dostat tam, kam si přejete... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Myšlenkové mapy
Horst Müller  ·  Grada (2013)
V knize MYŠLENKOVÉ MAPY z edice Poradce pro praxi se dozvíte: - jak myšlenkové mapy fungují a jak je vytvářet; - jak používat mind mapping v různých situacích a k různým účelům; - jak pomocí map shromažďovat nápady a strukturovat informace... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
17.
Myšlenkové mapy pro děti
Tony Buzan  ·  BIZBOOKS (2015)
Ovládnout paměť může být zábavné a jednoduché, když víte jak na to! Myšlenkové mapy pro děti světově uznávaného autora Tonyho Buzana navedou každého mladého čtenáře na cestu snadného a zábavného učení, představivosti a kreativity. Názorně ukážou, jak... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
18.
Vlastivědná knížka pro vzpomínání a procvičování paměti
Praktická interaktivní kniha pro seniory navazuje na oblíbenou Knížku pro vzpomínání a procvičování paměti, kterou vydal Portál v roce 2014. Propojuje tvořivou práci se vzpomínkami s trénováním... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
19.
Emoční inteligence
Daniel Goleman  ·  Metafora (2011)
(5)
Je "chytrost" něčím, co je člověku předem dáno, aniž by na tom mohl něco změnit? Donedávna se myslelo, že ano a že tím, co určuje inteligenci člověka, je právě míra úspěšnosti v IQ testech. Kupodivu tomu tak ale není... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Tajemství efektivního učení
Martin Krengel  ·  Grada (2015)
Zkušený autor přináší osvědčený systém učení, který vás v deseti krocích spolehlivě dovede k perfektním výsledkům u zkoušek, beze strachu a s mnohem menším úsilím než dříve. V knize vyvrací typické mýty o učení a představuje moderní triky pro snazší... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. (Johann Gottfried Von Herder)
Kávička