popis
Paměť a inteligence

Knihy Společenské vědy Psychologie Psychologie pro každého Paměť a inteligence

V podkategorii Paměť a inteligence se nachází 133 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Cvičení paměti pro každý věk
Jitka Suchá  ·  Portál (2012)
Asi každý má někdy pocit, že čím dál víc zapomíná a paměť už není, co bývala. Kniha nabízí možnost, jak si ji stále udržovat v kondici... (více o titulu)
Naše cena: 206 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
2.
110 her pro rozvoj myšlení, lepší paměť a koncentraci
Ines Moser–Will, Ingrid Grube  ·  Grada (2010)
Tato kniha je určena všem, kteří si chtějí zlepšit nebo zachovat duševní kondici. Obsahuje více než sto rozmanitých zábavných cvičení, hádanek a her, které pomohou nenucenou formou aktivovat váš mozek na optimální výkonnost... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
3.
Emoční inteligence
Daniel Goleman  ·  Metafora (2011)
(5)
Je "chytrost" něčím, co je člověku předem dáno, aniž by na tom mohl něco změnit? Donedávna se myslelo, že ano a že tím, co určuje inteligenci člověka, je právě míra úspěšnosti v IQ testech. Kupodivu tomu tak ale není... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
4.
90 testů, her a cvičení pro rozvoj myšlení, paměť a koncentraci
Gareth Moore  ·  Grada (2016)
Začíná váš mozek lenivět? Častěji zapomínáte a nedaří se vám zapamatovat si důležitá data či jména? Pak je načase, aby váš mozek dostal pořádně zabrat. Vyzvěte na souboj své duševní „špeky“ a zlepšete výkon svého mozku s tím nejlepším trenérem... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
5.
Trénujte si paměť
Jitka Suchá  ·  Portál (2010)
Publikace od zkušené autorky nabízí praktické návody k pravidelnému procvičování mozkové činnosti. Úkoly jsou rozděleny do jednotlivých kapitol podle toho, jaká kognitivní funkce je jimi převážně procvičována. Jde o úlohy na procvičování dlouhodobé... (více o titulu)
Naše cena: 254 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
6.
Myšlenkové mapy v byznysu
Tony Buzan, Chris Griffiths  ·  BIZBOOKS (2013)
Tony Buzan, nejvýznamnější a nejprodávanější autor knih o mozku a učení, ukazuje, jak můžete zásadně zlepšit všechny své schopnosti související s prací a podnikáním – od organizace projektů přes prodej až k vedení lidí... (více o titulu)
Naše cena: 427 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
7.
Emoční inteligence dítěte a její rozvoj
Lawrence E. Shapiro  ·  Portál (2014)
(1)
Podněty k tomu, jak ovlivnit jednání dětí změnou jejich myšlení, jak je podpořit v navazování nových vztahů, motivovat je k dobrým výkonům, podporovat jejich vytrvalost apod. V poslední době se ukazuje, že pro úspěšné zařazení do života je emoční... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
8.
Trénink paměti pro každý věk
Jitka Suchá  ·  Portál (2015)
Praktická publikace poskytuje soubory návodů k procvičování dlouhodobé i krátkodobé paměti, slovní zásoby, soustředění, myšlení v souvislostech, logického myšlení a matematických schopností. Jednoduché i náročnější úkoly jsou rozděleny do jednotlivých... (více o titulu)
Naše cena: 242 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
9.
Nenechte svůj mozek zahálet
Christiane Stenger  ·  Grada (2015)
Jak přimět mozek, aby se pustil novými cestami? Jakými způsoby zlepšit práci svého mozku? Proč se vyvarovat multitaskingu a posilovat koncentraci? Kolik stresu si můžeme ušetřit prožíváním přítomnosti a meditací? Jak se snadněji motivovat a... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
10.
Lepší paměť snadno a rychle
Mít lepší paměť neznamená mít větší mozek, ale umět ho lépe používat! Tato kniha Vám ukáže jak s pamětí pracovat a již po prvních pár stránkách pocítíte neuvěřitelné zlepšení vaší paměti. Uvidíte, že pamatování... (více o titulu)
Naše cena: 400 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
11.
Jak se úspěšně učit
Eberhardt Hofmann, Monika Löhle  ·  Grada (2017)
Nezáleží na tom, jestli studujete nebo se učíte sami třeba jazyky či se soustavně vzděláváte kvůli náročnému povolání. Díky této knížce se vše naučíte mnohem snadněji a efektivněji! Navíc si nové poznatky lépe zapamatujete a u zkoušek či v práci se... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
12.
Myšlenkové mapy pro děti
Tony Buzan  ·  BIZBOOKS (2015)
Ovládnout paměť může být zábavné a jednoduché, když víte jak na to! Myšlenkové mapy pro děti světově uznávaného autora Tonyho Buzana navedou každého mladého čtenáře na cestu snadného a zábavného učení, představivosti a kreativity. Názorně ukážou, jak... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
13.
Myšlenkové mapy pro děti - Efektivní učení
Tony Buzan  ·  BIZBOOKS (2014)
Měli jste za to, že základy vzdělání tvoří jen čtení, psaní a počítání? Ve skutečnosti k nim patří i čtvrtá dovednost – opakování. Otravují vás rodiče s učením a zkouškami? Učitelé to dělají také a dokážou vám opravdu zamotat hlavu... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
14.
Nové testy IQ
Václav Fořtík  ·  Plot (2009)
Václav Fořtík, dlouholetý člen Mensy České republiky, přichází s novou knihou testů IQ. Při jejich sestavování vyšel ze svých bohatých zkušeností, ale zároveň chtěl čtenářům nabídnout něco z novějších trendů v oblasti zkoumání, ... (více o titulu)
Naše cena: 132 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
15.
Myšlenkové mapy
Tony Buzan, Barry Buzan  ·  BIZBOOKS (2012)
(2)
Myšlenkové mapy jsou nejefektivnější současnou pomůckou pro přemýšlení. Neuvěřitelně vylepší vaši inteligenci, kreativitu, komunikační dovednosti, koncentraci a paměť – každý rozměr vaší výkonnosti... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Poznejte své IQ
Svojtka&Co. (2014)
Je překvapující, že v době, kdy jsme neustále vyzýváni, abychom zlepšovali svou fyzickou kondici, se naše mentální schopnosti považují za jednou provždy dané. Aby tomu tak nebylo, připravili pro vás autoři této knihy celou řadu testů, hádanek a... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
17.
Jak si vybudovat fantastickou paměť
Christiane Stenger  ·  Grada (2011)
(2)
Pojďte se učit od expertky na trénink paměti, která je několikanásobnou juniorskou mistryní světa pro memoatlety (Youth World Memory Championships). Autorka v knize prozrazuje tajemství, díky kterým vytrénovala svou paměť na fenomenální úroveň... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
18.
Myšlenkové mapy
Horst Müller  ·  Grada (2013)
V knize MYŠLENKOVÉ MAPY z edice Poradce pro praxi se dozvíte: - jak myšlenkové mapy fungují a jak je vytvářet; - jak používat mind mapping v různých situacích a k různým účelům; - jak pomocí map shromažďovat nápady a strukturovat informace... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
19.
Myšlenkové mapy pro studenty
Michal Černý, Dagmar Chytková  ·  BIZBOOKS (2014)
(1)
Schopnost učit se efektivně a pamatovat si spoustu informací můžete stále zlepšovat. Myšlenkové mapy jsou výborným nástrojem pro studenty, protože rozvíjí kreativitu a zajišťují přechod od memorování k pochopení učiva... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
20.
Tajemství efektivního učení
Martin Krengel  ·  Grada (2015)
Zkušený autor přináší osvědčený systém učení, který vás v deseti krocích spolehlivě dovede k perfektním výsledkům u zkoušek, beze strachu a s mnohem menším úsilím než dříve. V knize vyvrací typické mýty o učení a představuje moderní triky pro snazší... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá. (André Maurois)
Kávička