popis
Literární věda

Knihy Společenské vědy Literární věda

V podkategorii Literární věda se nachází 280 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Knihy a typografie
Martin Pecina  ·  Host (2017)
Publikace se zabývá procesem tvorby knih. Obsahuje eseje o čtení, knihomilství, knize a knihovnách, ale funguje i jako praktická příručka, užitečná při navrhování beletrie, poesie nebo odborné literatury. Druhé vydání přináší na devadesát stran nového... (více o titulu)
Naše cena: 342 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 3 dní
2.
Internetová publicistika
Vojtěch Bednář  ·  Grada (2011)
(1)
Praktický průvodce pro publicisty přibližuje technické nástroje k publikování on-line a funkční a obchodní modely on-line médií... (více o titulu)
Naše cena: 271 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
3.
Stylistika pro žurnalisty
Eva Minářová  ·  Grada (2011)
Publikace Stylistika pro žurnalisty představuje základní studijní materiál vedoucí ke zvládnutí jazykové kultury, stylizace a kompozice žurnalistického textu... (více o titulu)
Naše cena: 356 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
4.
Sociologie žurnalistiky
Brian McNair  ·  Portál (2004)
Autor probírá základní sociologická témata, která mají vztah k žurnalistice. Zabývá se hlavními vývojovými tendencemi oboru a pozitivní i negativní mocí, kterou žurnalistika může mít ve vztahu k vývoji mezinárodních vztahů, vnitřní politice států, ... (více o titulu)
Naše cena: 347 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
5.
Lexikon a sémantika
František Čermák  ·  Nakladatelství Lidové noviny (2010)
Kniha podává přehled celého lexikálního systému doplněného o řadu zcela nových a dosud nemapovaných oblastí jako je tradiční úsek jazykového pojmenování, sémiotické aspekty slova či přehled jeho grafické stránky... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
6.
Metody výzkumu médií
Cílem knihy je seznámit čtenáře s metodami užívanými při výzkumu médií. Svou koncepcí kniha obsahuje jak zásady komerčního výzkumu médií (výzkum sledovanosti, měření efektivity reklamy), ... (více o titulu)
Naše cena: 347 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
7.
Analýza obsahu mediálních sdělení
Irena Carpentier - Reifová  ·  Karolinum (2011)
První část publikace tvoří tři texty sociologů z univerzity v Erlangenu-Norimberku, vypracované v rámci společného projektu s katedrou masové komunikace IKSŽ a Centrem mediálních studií FSV UK. (více o titulu)
Naše cena: 157 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
8.
Jak číst romány jako profesor
Thomas C. Foster  ·  Host (2014)
(1)
Román prošel dlouhým vývojem, od Cervantesova Dona Quijota přes díla Jane Austenové, Francise Scotta Fitzgeralda či Ernesta Hemingwaye až k dnešním mistrům, adaptoval se na změny společnosti i technologií... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
9.
Úvod do dějin tištěných médií
Pavel Večeřa  ·  Grada (2015)
Jak se proměňovala tištěná média od svého vzniku až po současnost? Jakou roli v průběhu staletí hrála? To vše a mnohem víc se dozvíte v této publikaci, kterou jistě ocení studenti mediálních studií a žurnalistiky, historie, sociologie a jiných... (více o titulu)
Naše cena: 408 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
10.
Jak novináři manipulují
Bernard Goldberg  ·  Ideál (2005)
Američané jsou právem hrdi na svobodu a demokracii, jejímž prvním atributem je svoboda slova - a tedy médií. Občas podléhají nebezpečnému pokušení tuto vzácnou květinu pod značkou made in USA vyvážet do celého světa... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
11.
Squaty a jejich revoluční tendence
Vlastimil Růžička  ·  Triton (2007)
Obsazování prázdných domů (squatting) se odpradávna odehrává všude na světě, ale ve své specifické podobě, včetně nové formy protestu, se dostalo do Čech až po roce 1989. (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
12.
Ruská moderní literatura 1890 - 2000
Milan Hrala  ·  Karolinum (2007)
Ruská moderní literatura 1890-2000 analyzuje jedno z nejsložitějších období literárních dějin. V celkovém proudu přináší výklad jednotlivých směrů, skupin a jejich významných představitelů od vzniku moderny až po postmodernu... (více o titulu)
Naše cena: 437 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
13.
Romantický řád
Maarten Doorman  ·  Prostor (2008)
Profesor filozofie a literatury na univerzitě v Maastrichtu Maarten Doorman rozebírá ve své knize skryté fungování romantismu v celé moderní době a všímá si především kulturního významu a dosahu romantického postoje od počátku tohoto hnutí v Evropě... (více o titulu)
Naše cena: 719 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
14.
Půvab poetiky
Eduard Světlík  ·  ARSCI (2009)
Eduard Světlík ve svém "Půvabu poetiky" vsadil na humornou formu popisu básnických prostředků a forem... (více o titulu)
Naše cena: 245 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
15.
Úvod do teorie masové komunikace
Denis McQuail  ·  Portál (2009)
Rozsáhlá učebnice základů masové komunikace s přesahem do praxe. Masová média (zvláště tisk, televize a rozhlas) mají v moderních společnostech zásadní a stále vzrůstající význam... (více o titulu)
Naše cena: 708 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
16.
Mediální monopol
M. A. Verick  ·  Earth Save (2009)
Mediální monopol? Něco takového přece neexistuje, namítnou mnozí. Každý novinový stánek je přece důkazem bohaté nabídky, stejně jako více než stovka kanálů moderních satelitních televizí. Tady se najde pro každého něco... (více o titulu)
Naše cena: 261 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dní
17.
Hrobaři, ratlíci a čáryfukové
Petr Žantovský  ·  Votobia (2002)
Autor se dívá zblízka a kriticky na současný stav české žurnalistiky a hodnotí, nakolik a jak se česká žurnalistika zhostila nabyté svobody... (více o titulu)
Naše cena: 148 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
18.
Romantismus a romantismy
Zdeněk Hrbata, Martin Procházka  ·  Karolinum (2006)
Rozsáhlá monografie romanisty Zdeňka Hrbaty a anglisty Martina Procházky o romantismu a romantismech zkoumá pomocí komparace ideovou pluralitu romantismu a hledá základní rysy vyskytující se v jeho odlišných fázích i v různých národních podobách... (více o titulu)
Naše cena: 433 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
19.
Soumrak fotožurnalismu?
Alena Lábová, Filip Láb  ·  Karolinum (2009)
(1)
Bohatě dokumentovaná kniha zachycuje novinářskou fotografii po dvou desetiletích digitální nadvlády, kdy se situace okolo digitálního zobrazení ustálila a kdy je možné se s mírným odstupem ohlédnout zpět... (více o titulu)
Naše cena: 171 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
20.
Arogance
Bernard Goldberg  ·  Ideál (2009)
Dlouho očekávaná kniha amerického novináře a publicisty, který 28 let pracoval v televizní stanici CBS... (více o titulu)
Naše cena: 314 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem. (Eda Kriseová )
Kávička