Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Společenské vědyAntropologie

Momentálně se v této nabídce nachází 464 titulů

1.
Jan Zrzavý  ·  Triton (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF
Každoročně asi půl milionu lidí umírá násilnou smrtí uprostřed hlubokého míru. Nezdá se, že by se lidé k ...; vražedné chování vykazuje nějakou logiku... (více o eknize)
Naše cena: 89 Kč  (tedy ušetříte 44%) ihned ke stažení
2.
Wolf-Dieter Storl  ·  Fontána (2016)
Naše západní medicína nepramení z teorie učených lékařů a lékárníků, její kořeny sahají až do dávné minulosti. Tyto znalosti sesbírali lovci a sběrači starší doby kamenné, kočující... (více o knize)
Naše cena: 350 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
3.
Peter Duerr Hans  ·  Horus
Antropologicko-religionistická studie o šamanismu, etnografii a různých prehistorických i novodobých primitivních kulturách) Hans Peter Duerr, etnolog a historik kultury, působící v současné době jako profesor v Brémách, prochází ve své knize... (více o knize)
Naše cena: 498 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 14 dnů
4.
Jared Diamond  ·  Jan Melvil publishing (2014)
NA SKLADĚ
Ačkoliv si o sobě myslíme, jak normální životy žijeme, podle Jareda Diamonda jsme vlastně divní. Převážnou část z šesti milionů let své existence totiž vypadala a fungovala lidská společnost zcela jinak. Na cestě k dnešku jsme měnili mnohé, ale nabízí.. (více o knize)
Naše cena: 569 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
5.
Marcelo Gleiser  ·  Argo (2012)
Tato kniha byla napsána pro každého, koho zajímá, jak podivuhodné vědecké objevy ovlivňují náš pohled na svět a pomáhají utvářet naši kulturu. Shrnuje úžasné vědecké poznatky o původu vesmíru, původu hmoty a života, přičemž zdůrazňuje význam role,... (více o knize)
Naše cena: 333 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
6.
Radan Květ  ·  Littera (2012)
Po dvou desetiletích, co začal vznikat nový obor zvaný stibologie (nauka o starých stezkách), se objevuje jeho užití především v archeologii, ale i jinde, jako například v krajinné architektuře... (více o knize)
Naše cena: 75 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
7.
Lucien Lévy-Bruhl  ·  Argo (2017)
Klasická práce uznávaného francouzského znalce pravěké i současné primitivní kultury. Přestože s některými jeho názory pozdější věda polemizovala, kniha si dodnes zachovala značnou aktuálnost díky nesmírně bohatému materiálu... (více o knize)
Naše cena: 341 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dnů
8.
Richard Dawkins  ·  Citadella (2016)
NA SKLADĚ
Když známý britský evoluční biolog Richard Dawkins vydal v roce 2006 knihu The God Delusion, okamžitě tím rozpoutal živou diskusi ve sdělovacích prostředcích i na Internetu. Tento vědec již předtím napsal hodně děl o vztahu filozofie... (více o knize)
Naše cena: 517 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
9.
Yuval Noah Harari  ·  Vintage (2017)
Sapiens showed us where we came from. Homo Deus shows us where we're going.War is obsolete. You are more likely to commit suicide than be killed in conflict.Famine is disappearing. You are at more risk of obesity than starvation.... (více o knize)
Naše cena: 330 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
10.
Konrad Lorenz  ·  Leda (2014)
Dnes už klasická knížka laureáta Nobelovy ceny Konrada Lorenze výstižně vyslovuje varovné i velmi inspirativní poselství. Srovnáním s živočišnými společenstvími dokládá, v čem je dnešní civilizace škodlivá, když popírá geneticky dané potřeby... (více o knize)
Naše cena: 178 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
11.
Jiří Weigl a Václav Klaus  ·  Nakladatelství Fragment (2014)
Náš stát, jeho vznik a zakotvení v Evropě a ve světě, jeho krize, traumata a osobnosti s nimi spojené a vedle toho naše ekonomická transformace, spory o Evropu i krize na Blízkém východě či ta nejnovější na Ukrajině, to jsou dlouhodobé předměty zájmu... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dnů
12.
Anthony Aveni  ·  Dokořán (2004)
K čemu sloužily megality u Stonehenge? Proč vystavěli Inkové město Cuzco? Jaký byl účel Velké pyramidy staré civilizace Mayů? Všechny tyto pradávné a dnes i turisticky proslavené stavby ukazují na odvěkou lidskou touhu po vesmírném řádu... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dnů
13.
Dan Faltýnek  ·  Univerzita Palackého v Olomouci (2013)
Život jako znakový proces je tématem této knihy,která na svých stránkách propojuje poznatky z lingvistiky a přírodních věd. Kniha nabízí uvedení do problematiky analogie jazyka a DNA a ukazuje vývoj tohoto vědeckého diskurzu.Znakový proces je zde... (více o knize)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
14.
Josef Bokr a Jan Svatek  ·  Aleš Čeněk (2000)
Publikace je určena pro zájemce o umělou inteligenci, filozofii, práva a učitelství... (více o knize)
Naše cena: 200 Kč obvykle posíláme do 8 dnů
15.
Christopher Lasch  ·  Triton (2016)
Kulturní historik Christopher Lasch (1932–1994) z Univerzity v Rochesteru zkoumá kořeny a důsledky normalizace patologického narcismu v americké kultuře 20. století na základě... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dnů
16.
Pierre Bourdieu  ·  Karolinum (2014)
Kniha významného francouzského sociologa, jehož úvahy zásadním způsobem ovlivnily také estetiku, literární historii a řadu dalších oborů, probírá v obecnosti... (více o knize)
Naše cena: 248 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
17.
Pjér La Šéz  ·  Triton (2015)
(2)
Autor v historických souvislostech pojednává o tradičních hodnotových a duchovních aspektech lidského bytí v kontrastu se změnami, které přináší současná globalizačně konzumní civilizace. Filtrem jungovské analytické metody přibližuje, jak zosobnění... (více o knize)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
18.
Yuval Noah Harari  ·  Leda (2014)
(5)
Jaká byla cesta, kterou až dosud urazil slabý a nevýznamný tvor, který před dvěma miliony let v koutě Afriky získal vědomí, vyvraždil své bratrance rodu Homo a ovládl planetu? Umožnila mu zvítězit nelítostná krutost nebo schopnost... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
19.
David Graeber  ·  tranzit.cz (2013)
Anarchismus coby politická filosofie je všude na vzestupu- všude, kromě akademické půdy. Anarchisté opakovaně žádají antropology o radu, jak reorganizovat... (více o knize)
Naše cena: 143 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
20.
Jonathan Haidt  ·  Dokořán (2014)
Kniha Jonathana Haidta se v deseti kapitolách věnuje deseti velkým tématům, které provázejí a fascinují lidstvo odnepaměti a jež prozkoumávali už myslitelé ve starých civilizacích... (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dnů
123456789 … 24

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila. (Konfucius )
Kávička