popis
Slovenská próza

Knihy Próza Slovenská próza

V podkategorii Slovenská próza se nachází 2590 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Nestydaté neviňátko
Dominik Dán  ·  Slovart CZ (2017)
Dvojice detektivů z oddělení vražd Richard Krauz a Josef Fischer zvaný Chosé vyšetřují nový případ: bestiální vraždu studentky architektury Moniky, kterou vrah uškrtil doma u rodičů, v jejím pokoji... (více o titulu)
Naše cena: 239 Kč  (tedy ušetříte 20%) posíláme do 6 dní
2.
Všechno nebo nic
Eva Urbaníková  ·  Evitapress (2016)
(2)
Všechno anebo nic je otevřený příběh lásky, která ne vždy skončí tak, jako v jiných knihách. Drze a bez servítky o vztazích, které nás válcují, o ženském přátelství, které nás chrání, o mužích, na kterých se zapomíná… I když vlastně toho nejsou hodní… Li (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 6 dní
3.
Ztracené
Eva Urbaníková  ·  Motto (2015)
SKLADEM  (3)
Šest žen, které se zamilovaly do muslima. Známá slovenská autorka se setkala se šesti Evropankami, které se zamilovaly do muže jiné mentality a odlišné kultury, provdaly se za něj a měly s ním děti. A pak se všechno změnilo a nic už nebylo jako předtím... (více o titulu)
Naše cena: 175 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme ihned
4.
Něžná fata morgána
Dominik Dán  ·  Slovart CZ (2016)
(1)
Třetí příběh z období detektivních začátků Richarda Krauze se odehrává v listopadu 1989. Richard Krauz pracuje na oddělení vražd už půldruhého roku, ale starší kolegové na něj stále hledí jako na kriminalistické ucho. Jeho učitel, starý detektiv Burger... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
5.
Ďábel v zrcadle
Juraj Červenák  ·  Argo (2016)
Nad někdejším císařským sídlem se stahují mračna. Špioni biskupa Khlesla zavětřili stopu protestantského spiknutí, kterého cílem je likvidace nejvyšších katolických hodnostářů. Obětí prvního útoku se stane sám následník trůnu, arcivévoda Matyáš... (více o titulu)
Naše cena: 312 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
6.
Popel všechny zarovná
Dominik Dán  ·  Slovart CZ (2015)
Vražda staré ženy, která byla brutálně rozsekána mačetou, a smrt mafiána, od které vedou stopy k tajným službám. Nový detektivní román Dominika Dána pojednává o... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
7.
Moucha
Moucha  
Dominik Dán  ·  XYZ (2012)
Další z řady detektivek velmi úspěšného a oblíbeného slovenského spisovatele Dominika Dána nás zavádí na Slovensko rok po sametové revoluci. Nejen slovenští kriminalisté se v té době musí potýkat s nárůstem zločinů, brutality i vražd... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
8.
Bestie
Bestie  
Dominik Dán  ·  Slovart CZ (2015)
(1)
Brilantní detektivní román Bestie se odehrává po velkých společenských změnách, přesněji po sametové revoluci a následné amnestii v roce 1990, po níž se... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
9.
Žena vlivného muže
Adriana Macháčová  ·  Brána (2015)
Táně Rainerové, manželce generálního ředitelé známé banky, ženě, která nikdy nepracovala a nemusela o ničem rozhodovat, se po odhalení manželovy nevěry zhroutí celý svět. Najednou přichází o lásku i o rodinné přátele... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
10.
S duší Japonky
Denisa Ogino, Katarína Kopcsányi  ·  Motto (2016)
Pokračování úspěšné knihy Suši v duši. Denisa Ogino pokračuje ve vyprávění svého příběhu „slovenské“ Japonky, která odjela na návštěvu Slovenska a už se do Japonska nesměla vrátit, protože jí to její manžel Shige zakázal. Denisa zůstává na... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
11.
Recept na Araba
Viktória Darsane  ·  Motto (2015)
Nina, stejně jako mnoho jiných dívek, odešla za prací do Švýcarska, kde pracovala jako au-pair. Byla přesvědčená, že se jednou vdá za muže ze své rodné země, ale stalo se to, co nečekala, ba přímo vylučovala – zamilovala se do Araba z Maroka. Teprve... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
12.
Příliš osobní známost
Eva Urbaníková  ·  Motto (2011)
(1)
Hrdinkou románu je svobodná třicátnice, vyrovnaná a spokojená, s dobrou kariérou a okruhem přátel a známých, které má ráda. Potkává vdovce Marka s malým děvčátkem. Láska na sebe nedá dlouho čekat, začnou spolu žít a všechno vypadá přímo ideálně. Do... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
13.
Slovenská čítanka - 14 ostrých
Labyrint (2005)
Je-li podstatou umění redukce, dvojnásobně to platí při sestavování antologií... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
14.
Mucholapka
Dominik Dán  ·  XYZ (2012)
(1)
V dalším z detektivních příběhů Dominika Dána Mucholapka, který volně navazuje na předchozí román Moucha, se detektivové z oddělení vražd vrací k případu, který jim již rok nedává spát – záhadné smrti mladé dívky Cley Petresku... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
15.
Měj mě rád
Eva Urbaníková  ·  Motto (2013)
(1)
Román vypráví o bývalé studentce medicíny Soně, která žije až v příliš klidném vztahu s racionálním gynekologem Tomášem. Dobrovolně odejde ze školy, cestuje po Indii, cvičí jógu, miluje alternativní přístup k životu... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
16.
Krev prvorozených
Juraj Červenák  ·  Argo (2014)
(1)
Zločin se rozmáhá jako nikdy předtím, ulice ovládají tlupy cizích hrdlořezů, náboženské konfl ikty se stupňují, z politiky se stala nepřehledná změť intrik každého proti každému. Městem se však šíří ještě jedna nová hrůza: tajemný únosce vraždí... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
17.
Uzel
Uzel  
Dominik Dán  ·  Slovart CZ (2014)
(1)
V roce 1988 nastal v kariéře Richarda Krauze významný zlom - z pochůzkáře se stal detektivem. Hned první případ, vražda pracovníka ropné rafinerie, mu dává pořádně... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
18.
Ohnivé znamení
Juraj Červenák  ·  Argo (2015)
Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Notář musí povolat na pomoc Steina a Jaroše. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
19.
Dva životy (český jazyk)
Táňa Keleová-Vasilková  ·  NOXI (2015)
Autorčin román zachycuje příběh dvou žen, dobrých kamarádek. Anna, tlumočnice a překladatelka, má manžela a dvě dcery a na první pohled jí nic neschází. Ve skutečnosti je to však trochu jinak… (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
20.
Rudý kapitán
Dominik Dán  ·  Slovart CZ (2015)
(2)
Při rekonstrukci starého hřbitova objevili dělníci v jedné z rakví lebku, do níž byl vražen velký hřeb. Bylo jasné, že nebožtík zemřel násilnou smrtí. Na místo hrůzného nálezu byli přivolání detektivové z oddělení vražd... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih. (William Saroyan )
Kávička