popis
Skutečné příběhy

Knihy Próza Romány Novodobé Skutečné příběhy

V podkategorii Skutečné příběhy se nachází 133 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Nejlepší odstřelovač wehrmachtu
Roland Kaltenegger  ·  Mladá fronta (2016)
Když Matthäus Hetzenauer (1924–2004), rodák z tyrolského Brixenu, na podzim 1942 narukoval do německého wehrmachtu, nejprve to vypadalo, že z něj bude střelec z minometu. Na jaře 1944 však tento vášnivý lovec nastoupil do školy... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
2.
Jak jsem stopoval letadlo
Stanislav Gálik  ·  BIZBOOKS (2016)
SKLADEM  (1)
Tato kniha je přesně taková, jaký je svět. Je pravdivá i lživá. Je o všem, a přitom je o jednom. Je encyklopedicky nepřesná i zatraceně korektní. Je o každodennosti i dobrodružství. Je o holkách, drogách, jídle i józe. O lásce k cestování i... (více o titulu)
Naše cena: 222 Kč  (tedy ušetříte 26%) posíláme ihned
3.
Peklo blízko nebe
Jon Krakauer  ·  Rukopis (2016)
Když Jon Krakauer dosáhl dne 10. května 1996 brzy odpoledne vrcholu Mount Everestu, nespal již padesát sedm hodin a hlava se mu točila v důsledku nedostatečného přívodu kyslíku do mozku. O šest hodin později a o 900 metrů níže... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
4.
Odsouzený
Skutečný příběh o tom, že drogy neničí pouze narkomana Lukáš byl vytouženým a milovaným synem. Měl rád sport, studoval na univerzitě a otvíraly se mu dveře do světa filmu. Ale Lukáš sáhl po droze a ta ho dostala až na úplné dno. Z nadějného studenta a... (více o titulu)
Naše cena: 89 Kč posíláme do 6 dní
5.
Probouzení
Oliver Sacks  ·  Dybbuk (2010)
Ve své nejzásadnější knize neurolog Oliver Sacks přibližuje neobyčejné příběhy dvaceti pacientů dlouhodobě žijících v nemocnici pro chronicky nemocné. Tito lidé přežili pozapomenutou velkou epidemii spavé nemoci, jež ve... (více o titulu)
Naše cena: 421 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
6.
Útěk do divočiny
Jon Krakauer  ·  Rukopis (2016)
Přátelé a příbuzní o něm hovořili jako o bystrém, příjemném, inteligentním a citlivém mladém muži, který nezkazil žádnou legraci. Proč se však Chris McCandless krátce po promoci rozhodl dát sbohem civilizaci a vydal se na nebezpe (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
7.
Velké holky nepláčou
Ivana Ivančáková  ·  Motto (2013)
Dramatický příběh slovenské modelky Ivana Ivančáková odmalička toužila stát se modelkou a tomu podřídila vše. Nakonec se jí podařilo proniknout do této branže, ale cesta vzhůru byla pomalá a trnitá. A tak vděčně přijala nabídku majitele jednoho... (více o titulu)
Naše cena: 69 Kč posíláme do 6 dní
8.
Muslimské peklo
Iva Karlíková  ·  Daranus (2016)
(1)
Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
9.
Deník sráče
Leda (2016)
Vstupte do zmateného světa špičkové reklamy, kam se vyšvihl jako nanicovatý mladík z irského buranova, poznejte drsnou atmosféru velkoměsta, kde se tento privilegovaný kretén snaží překřičet samotu posedlostí, silnými slovy a občas i pěstmi... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
10.
Kdo zachránil jeden život
Ilona Borská  ·  Motto (2012)
Životopisný román o MUDr. Františku Hamzovi, zakladateli dětské léčebny v Luži-Košumberku, který právě zde zachránil stovky dětí před tuberkulózou Prof. MUDr. František Hamza, lékař a spisovatel, se narodil v Kletečné 6. března 1868 jako syn... (více o titulu)
Naše cena: 89 Kč posíláme do 6 dní
11.
Tulák po hvězdách
Jack London  ·  Labyrint (2005)
Poetický a zároveň tragický příběh z Ameriky počátku tohoto století sepsal London na podkladě skutečné události... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
12.
Za zlatými mřížemi
Choga Regina Egbeme  ·  Alpress (2005)
Prostředí uzavřené křesťanské sekty v africké Nigérii, kam je děj skutečného příběhu zasazen, může vzdáleně připomínat vězení, v němž všichni uvěznění žijí ve zdánlivém poklidu a souladu... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
13.
Fatwa
Jacky Trevane  ·  Alpress (2005)
(8)
Autobiografická kniha retrospektivně líčí autorčin osud od chvíle, kdy se dvěma dcerkami tajně opustí egyptského manžela, přes nešťastnou nehodu, která se odehrála hned po jejím prvním příjezdu do Káhiry... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
14.
Zebra
Clark Howard  ·  Kontingent Press (2009)
Kniha popisuje hrůzyplný, děsivě skutečný zločin, podaný ve stylu románového dokumentu Chladnokrevně. Je to kniha o vraždění, jemuž bylo 179 dní vydáno na milost americké město San Francisco... (více o titulu)
Naše cena: 345 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
15.
Obchodník se smrtí
Donald McCormick  ·  Naše vojsko (2010)
Autor publikace, redaktor londýnského listu Sunday Times, prohlédl všechny ročníky 25 nejvýznamnějších evropských listů z přelomu 19. a 20. století, nahlédl do tajných fasciklů zbrojařských firem a pečlivě prostudoval příslušné diplomatické spisy... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
16.
Klub piraň
Martin Herbert  ·  XYZ (2011)
Žádný ze všech dosavadních ročníků mistrovství světa vozů formule 1 nevyvolal mezi fanoušky a příznivci královské disciplíny motoristického sportu tolik emocí a vášní jako ten v roce 2007, kdy se bojovalo nejen na trati, ale především v zákulisí... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
17.
Krajina zahalená dýmem
Menyhért Lakatos  ·  Dauphin (2007)
Jak vyzní v současnosti jeden z prvních románů s romskou tematikou? Odcizilo vzdělání dospívajícího chlapce Něguše vlastní komunitě? Podaří se mu nalézt ztracenou identitu? Ponořte se do krajiny zahalené dýmem a prožijte s hlavním hrdinou silný... (více o titulu)
Naše cena: 340 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
18.
Obsluhoval jsem anglického krále
Bohumil Hrabal  ·  Mladá fronta (2012)
(1)
Tématem Hrabalovy slavné novely je životní dráha číšníka Jana Dítěte, později hoteliéra a nakonec cestáře v době politických zvratů první půle dvacátého století... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
19.
Poslední mnich z Tibhirine
Freddy Derwahl  ·  Portál (2013)
Xavier Beauvois natočil film O bozích a lidech (Velká cena poroty filmového festivalu v Cannes 2010). Příběh se odehrál v trapistickém klášteře v Alžírsku v polovině devadesátých let minulého století. Komunita zde pokojně žila uprostřed muslimské větši (více o titulu)
Naše cena: 463 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
20.
Život se psem není pod psa
Konrad Lorenz  ·  Argo (2013)
(2)
Zábavná a poučná kniha významného zoologa a zakladatele etologie, jež potěší milovníky psů a všechny, kteří se zajímají o chování zvířat. (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih. (William Saroyan )
Kávička