popis
Skutečné příběhy

Knihy Próza Romány Novodobé Skutečné příběhy

V podkategorii Skutečné příběhy se nachází 62 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Jak jsem stopoval letadlo
Stanislav Gálik  ·  BIZBOOKS (2016)
SKLADEM  (1)
Tato kniha je přesně taková, jaký je svět. Je pravdivá i lživá. Je o všem, a přitom je o jednom. Je encyklopedicky nepřesná i zatraceně korektní. Je o každodennosti i dobrodružství. Je o holkách, drogách, jídle i józe. O lásce k cestování i... (více o titulu)
Naše cena: 263 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 2 dní
2.
Nejlepší odstřelovač wehrmachtu
Roland Kaltenegger  ·  Mladá fronta (2016)
Když Matthäus Hetzenauer (1924–2004), rodák z tyrolského Brixenu, na podzim 1942 narukoval do německého wehrmachtu, nejprve to vypadalo, že z něj bude střelec z minometu. Na jaře 1944 však tento vášnivý lovec nastoupil do školy... (více o titulu)
Naše cena: 219 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 5 dní
3.
Peklo blízko nebe
Jon Krakauer  ·  Rukopis (2016)
Když Jon Krakauer dosáhl dne 10. května 1996 brzy odpoledne vrcholu Mount Everestu, nespal již padesát sedm hodin a hlava se mu točila v důsledku nedostatečného přívodu kyslíku do mozku. O šest hodin později a o 900 metrů níže... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
4.
Útěk do divočiny
Jon Krakauer  ·  Rukopis (2016)
Přátelé a příbuzní o něm hovořili jako o bystrém, příjemném, inteligentním a citlivém mladém muži, který nezkazil žádnou legraci. Proč se však Chris McCandless krátce po promoci rozhodl dát sbohem civilizaci a vydal se na nebezpe (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
5.
Muslimské peklo
Iva Karlíková  ·  Daranus (2016)
(1)
Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
6.
Probouzení
Oliver Sacks  ·  Dybbuk (2010)
Ve své nejzásadnější knize neurolog Oliver Sacks přibližuje neobyčejné příběhy dvaceti pacientů dlouhodobě žijících v nemocnici pro chronicky nemocné. Tito lidé přežili pozapomenutou velkou epidemii spavé nemoci, jež ve... (více o titulu)
Naše cena: 421 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Tulák po hvězdách
Jack London  ·  Labyrint (2005)
Poetický a zároveň tragický příběh z Ameriky počátku tohoto století sepsal London na podkladě skutečné události... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Deník sráče
Leda (2016)
Vstupte do zmateného světa špičkové reklamy, kam se vyšvihl jako nanicovatý mladík z irského buranova, poznejte drsnou atmosféru velkoměsta, kde se tento privilegovaný kretén snaží překřičet samotu posedlostí, silnými slovy a občas i pěstmi... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
9.
O 10 % šťasnější
Dan Harris  ·  ANAG (2016)
Chcete se naučit uklidnit svou mysl a zbavit svůj život stresu? Kniha O 10 % šťastnější nabízí praktický způsob, jak přistupovat ke všímavosti v moderním světě... (více o titulu)
Naše cena: 387 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
10.
Návrat z nicoty
Martin Pistorius  ·  Práh (2016)
Strhující vítězství chlapce, jenž se stal vězněm vlastního těla. Deset let žil ve vegetativním stavu a jen on sám věděl, že je při plném vědomí. Nyní vypráví svůj neuvěřitelný, úžasný a zároveň otřesný příběh, který se stal světovým bestsellerem... (více o titulu)
Naše cena: 387 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
11.
Uprchlíci a zachránci
Luboš Kreč  ·  Paseka (2016)
Hrdinové této knihy byli svého času běženci bez domova. Všichni ale dostali šanci, chopili se jí, tvrdě pracovali, dokázali se prosadit – a pak se rozhodli pomáhat v zemi, kde se narodili, ale odkud utekli, aby mohli žít svobodně... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
12.
Zebra
Clark Howard  ·  Kontingent Press (2009)
Kniha popisuje hrůzyplný, děsivě skutečný zločin, podaný ve stylu románového dokumentu Chladnokrevně. Je to kniha o vraždění, jemuž bylo 179 dní vydáno na milost americké město San Francisco... (více o titulu)
Naše cena: 345 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
13.
Obchodník se smrtí
Donald McCormick  ·  Naše vojsko (2010)
Autor publikace, redaktor londýnského listu Sunday Times, prohlédl všechny ročníky 25 nejvýznamnějších evropských listů z přelomu 19. a 20. století, nahlédl do tajných fasciklů zbrojařských firem a pečlivě prostudoval příslušné diplomatické spisy... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
14.
Klub piraň
Martin Herbert  ·  XYZ (2011)
Žádný ze všech dosavadních ročníků mistrovství světa vozů formule 1 nevyvolal mezi fanoušky a příznivci královské disciplíny motoristického sportu tolik emocí a vášní jako ten v roce 2007, kdy se bojovalo nejen na trati, ale především v zákulisí... (více o titulu)
Naše cena: 161 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
15.
Krajina zahalená dýmem
Menyhért Lakatos  ·  Dauphin (2007)
Jak vyzní v současnosti jeden z prvních románů s romskou tematikou? Odcizilo vzdělání dospívajícího chlapce Něguše vlastní komunitě? Podaří se mu nalézt ztracenou identitu? Ponořte se do krajiny zahalené dýmem a prožijte s hlavním hrdinou silný... (více o titulu)
Naše cena: 340 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Dětská otrokyně
Urmila Čaudharíová  ·  Ikar CZ (2013)
Velká bída nutí mnohé rodiny v Nepálu, aby své dcery prodávaly jako takzvané kamalarí neboli těžce pracující ženy. Dětství a mládí pak tráví jako majetek bohatých rodin,... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
17.
Život se psem není pod psa
Konrad Lorenz  ·  Argo (2013)
(2)
Zábavná a poučná kniha významného zoologa a zakladatele etologie, jež potěší milovníky psů a všechny, kteří se zajímají o chování zvířat. (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
18.
Je smutné opouštět svět na jaře...
Herma Kennel  ·  AOS Publishing (2015)
Román faktu renomované německé autorky líčí události a osudy lidí žijících poblíž hranic s Rakouskem, ve vesničkách v okolí Brna, v místech, která se na samém... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
19.
Vlci u našich dveří
Jim Dutcher, Jamie Dutcher  ·  Élysion (2015)
Vlci živí lidskou představivost již celá staletí. Do obecného povědomí se vryl jejich obraz jako nemilosrdných dravců a bytostí temnoty. Aby tento mylný názor opravili, strávili Jim a Jamie Dutcherovi šest let ve stanovém táboře na samém okraji... (více o titulu)
Naše cena: 702 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Hořké zklamání
Radko Pešek  ·  work in progress (2016)
"Pracovnice auditu PwC Praha ing. Michaella T. vyhodila děti (dvojčata 1,5 roku a dceru 2,5 roku) před dům bývalého manžela a zmizela na dva týdny." Toto je citát z knihy Hořké zklamání, která mapuje autentický příběh dvou, nyní jniž Ex-manželů a... (více o titulu)
Naše cena: 175 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dní
Květiny a knihy jsou pro mnoho lidí právě tak nezbytné jako denní chléb.  (Honoré De Balzac)
Kávička