popis
Rodinné, ságy

Knihy Próza Romány Novodobé Rodinné, ságy

V podkategorii Rodinné, ságy se nachází 50 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Setba minulosti
Virginia C. Andrewsová  ·  Moba (2015)
Chris a Cathy se po letech vracejí do starého rodinného sídla, kde prožili nejkrutější období svého života. Jejich mladší syn Bart, který dal požárem zcela zničený Foxworth Hall znovu postavit, zdědil nejen obrovský majetek... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč posíláme do 7 dní
2.
Dědictví v Champagni
Sarah-Kate Lynchová  ·  Olympia (2009)
Autorka románu s břitkým vtipem a nadhledem vystihuje vzájemné soupeření tří dospělých žen uprostřed svěží krajiny Champagne a odhaluje skrytá a nepominutelná pouta sesterských vztahů... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
3.
Slepá mapa
Alena Mornštajnová  ·  Host (2013)
(3)
Anna, Alžběta, Anežka. Tři ženy, tři generace, jedna rodina a mnoho životních zvratů, traumat a tajemství. Příběh začíná před první světovou válkou, kdy Anna, vypravěččina babička, odjíždí přes odpor svých rodičů s vyvoleným Antonínem... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
4.
Ptačí vodopády
Wilbur Smith  ·  Alpress (2007)
(2)
Příběh začíná na evropských bojištích v 1. světové válce, kde se poprvé sejdou dvě hlavní postavy. Generál Sean Courtney a Mark Anders. Mark, výborný odstřelovač, je zraněn a vrací se domů za svým dědou do jihoafrické divočiny... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
5.
Běsnění
Wilbur Smith  ·  Alpress (2006)
Synové Centaine de Thiry-Courteneyové cítí k sobě nepřátelství na život a na smrt. Avšak pokrevní spojení je vzájemně přitahuje stejně jako touha po zlepšení situace na jihu rodné Afriky... (více o titulu)
Naše cena: 334 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 20 dní
6.
Magické hračkářství
Angela Carter  ·  Dybbuk (2010)
Patnáctiletá Melánie se po smrti rodičů spolu se svými dvěma mladšími sourozenci přestěhuje ke svému strýci do Londýna. Přechod z nevinnosti vesnického života k dusnému, drsnému, ale přitom barvitému životu v domě strýce-loutkáře... (více o titulu)
Naše cena: 229 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
7.
Zahradník pana Darwina
Kristina Carlsonová  ·  Mladá fronta (2011)
Thomas Davies pracuje u Charlese Darwina jako zahradník. Je vdovec, obě jeho děti obě jsou postižené, dcera mentálně, syn tělesně... (více o titulu)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
8.
Zahořklá megera
Maria Svelandová  ·  Jota (2011)
Sára je třicetiletá novinářka, která žije se svým manželem a dítětem ve Stockholmu. Jednoho zoufalého dne měsíce ledna sedí v letadla na cestě do Tenerife, kam se rozhodla uniknout alespoň na týden... (více o titulu)
Naše cena: 48 Kč obvykle posíláme do 3 dní
9.
Facka
Facka  
Christos Tsiolkas  ·  Host (2011)
(3)
Co si myslíte o fyzických trestech pro děti? ,br> Všechno se vyvíjí skvěle. Maso voní, přátelé žertují, teplota už klesla pod úroveň drásavých veder. Piknik jak má být. Do té doby, dokud Harry nevlepí facku tříletému dítěti svých přátel... (více o titulu)
Naše cena: 351 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
10.
Portnoyův komplex
Philip Roth  ·  Mladá fronta (2011)
Román je výpovědí mladého muže z židovské rodiny, který se snaží vzepřít láskyplné tyranii své rodiny. Na lůžku psychoanalytika se velmi otevřeně zpovídá z celoživotního sváru mezi synovskou láskou a revoltou proti rodinnému prostředí... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
11.
Nevěra po americku
Martina Formanová  ·  Eroika (2011)
Dva manželské páry a komunikace přes internet tvoří půdorys nového románu Martiny Formanové "Nevěra po americku", jehož děj nás zavádí do současného New Yorku. U společné večeře se na začátku příběhu setkávají dvě spřátelené manželské dvojice... (více o titulu)
Naše cena: 324 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
12.
Nahoře
Nahoře  
Daniel Pískovský  ·  Akcent (2011)
Čtyři roky v životě třicátníka. S manželkou má jedno dítě. Píše povídky. O povídkách vede ve snech hovory s jakýmsi mužem. Vedle své manželky je též zamilován do Alžběty. Alžbětě se svěří, že by se s ní chtěl milovat... (více o titulu)
Naše cena: 170 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
13.
Vlčí kůže
Kerstin Ekman  ·  Moba (2015)
(1)
Začátkem jara roku 1916 se mladá porodní asistentka Hillevi Klarinová z Uppsaly vydává do kraje Jämtland na severu Švédska. Následuje pastora Edvarda, jenž se tam má ujmout správy farnosti Černá Voda. Hillevi, která je s Edvardem tajně zasnoubená... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
14.
Rubikova kostka
Vratislav Maňák  ·  Host (2016)
Mladý učitel Ondřej Šmíd přijíždí do rodného města na oslavu dědečkových sedmdesátin. Očekává, že v bytě svých rodičů najde idylu a ospalý klid; místo toho se ale o slovo hlásí tajnosti, zamlčované křivdy a vzpomínky, které i po letech vzdorují... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
15.
Čtení z kávové sedliny
Eve Makis  ·  Argo (2016)
Rodina kyperských přistěhovalců se usídlila v britském Nottinghamu a vede krámek s rychlým občerstvením na místním sídlišti. Život je směsicí sladkých vzpomínek na rodný ostrov a drsné reality všedních dnů. Tři generace žen – Anna, její matka a babička... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
16.
Georgette píše otci
Anne Gesthuysen  ·  Host (2016)
(1)
Když se Lilie dozví, že otec její kamarádky Hanny je těžce nemocný, okamžitě se za nimi vydá do Dolního Porýní, protože je považuje za svou druhou rodinu. Před odjezdem však ve svém pařížském bytě překvapí lupiče, který se jí podle všeho chystal ukrást.. (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
17.
Lala
Lala  
Jacek Dehnel  ·  Větrné mlýny (2016)
Tato kniha se rozprostírá někde mezi tradicí rodinné ságy, životopisem, románem o dospívání a nikdy nekončícím rozhovorem. Sledujeme příběh ženy, která v životě měla vždy více rozumu než štěstí. A právě díky tomu bezpečně a relativně klidně prožila... (více o titulu)
Naše cena: 303 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
18.
Utajená léta
Barbara Hannay  ·  Baronet (2016)
Když Lucy Hunterová náhodně objeví plechovou krabici plnou starých papírů, fotografií a dopisů, začíná se víc dozvídat o životě dědečka Harryho za druhé světové války. Zaujme ji vybledlý obrázek krásné mladé ženy s podpisem ‚George‘ a balíček dopisů.. (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
19.
Kouzelný náramek
Viola Shipmanová  ·  Leda (2016)
Matka, dcera a vnučka se setkávají na pár letních dnů ve svém rodišti blízko Michiganského jezera a přes vyprávění příběhů, které symbolizují přívěsky rodinného náramku, k sobě znovu nacházejí cestu. Snaží se si vzájemně d (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
20.
Matka, dcera, nebo já
Alana Kirk  ·  Mladá fronta (2016)
Alana Kirková je spisovatelka a novinářka. Procestovala svět, pracovala pro charitativní organizace a sepisovala jejich příběhy. V roce 2010 utrpěla její maminka ničivou mozkovou příhodu, pouhé čtyři dny poté, kdy přišlo na svět... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
Musíme přečíst hodně knih, abychom zjistili, o čem je život, a musíme hodně zažít, abychom přišli na to, že buď špatně žijeme, nebo jsme četli špatné knihy. (Zdeňka Ortová)
Kávička