popis
Ostatní

Knihy Próza Romány Historické Ostatní

V podkategorii Ostatní se nachází 58 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Týden blázna
Jaroslava Černá  ·  Alpress (2016)
Nočním městem bloudí zanedbaný osamělý muž. Vyhýbá se lidem a sám neví, kdo vlastně je. Jedné noci zachrání dva lidi, ošetří je a najednou si uvědomí, že byl velmi úspěšný lékař a že měl rodinu. Jak skládá střípky mozaiky svého života, dojde mu... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
2.
La Grace: Ze dna až na vrchol
Jaroslav Foršt, Josef Dvorský  ·  IFP Publishing (2016)
Pokračování knihy La Grace pluje! Kniha je svého druhu kronikou brigy La Grace. Mapuje osudy lodě od přeplutí Atlantiku, přes dramatické okamžiky v Karibiku, až po návrat do Evropy. Následuje ztroskotání ve Španělsku a slavné vítězství v závodu... (více o titulu)
Naše cena: 465 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
3.
Morfium
Morfium  
Szczepan Twardoch  ·  Host (2017)
Bůh? Čest? Vlast? Morfium! Varšavan Konstantin Willemann, syn německého aristokrata a popolštěné Slezanky, si z patriotických hesel a tradice posvěcené krví hrdinných vojáků nic moc nedělá. Je to cynik, lotr a bonviván... (více o titulu)
Naše cena: 351 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
4.
Kniha dohadů
Erika Swyler  ·  Argo (2017)
V rozpadajícím se domě na útesu žije mladý knihovník Simon. Jeho matka, cirkusová mořská panna, se před lety utopila v moři, otec zemřel nedlouho po ní a sestra Enola utekla z domova s komedianty a živí se čtením z tarotových karet. Jednoho dne obdrží... (více o titulu)
Naše cena: 341 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Na křídlech nevyhnutelnosti
Darko Macner  ·  Nava (2004)
Poutavý román Vás zavede do Paříže, kde nahlédnete do malířských palet umělců z Monmarteru. (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
6.
Taneční škola
Krisztián Grecsó  ·  Kniha Zlín (2011)
V nejnovějším románu maďarského spisovatele Krisztiána Grecsóa je mnoho pozoruhodných postřehů, které by stály za zmínku. Nejpřínosnější je zřejmě to, jak se autorovi podařilo vystihnout atmosféru místa... (více o titulu)
Naše cena: 303 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Minulost minulosti
Ida Hattemer-Higginsová  ·  Host (2011)
Rok 2002. Lesem poblíž Berlína klopýtá mladá žena. Jmenuje se Margaret, na sobě má roztrhané šaty a z předchozí noci si nic nepamatuje. Rok 2004. Margaret obdrží podivný dopis... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
8.
Blběnka
Světlana Vasilenko  ·  Pulchra (2010)
První kniha populární ruské autorky Svetlany Vasilenko, která byla přeložena do češtiny. Dramatická odysea dítěte a popis umírajícího původního světa, na jehož troskách povstává fantasmagorická (ne)skutečnost. Očima blázínka vidíme, jak vypadá Rusko minul (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
9.
Proč na tebe každej sere
Goran Vojnović  ·  Dauphin (2011)
Proč na tebe každej sere aneb Čefurji raus! je autorova prvotina, za kterou ihned získal prestižní cenu Prešernova fondu a cenu Kresnik deníku Delo. Děj se odehrává v lublaňské čtvrti Fužine (Fužiny) a popisuje tématiku „čefurů“, tedy přistěhovalců ze... (více o titulu)
Naše cena: 255 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Nebezpečné léto
Ernest Hemingway  ·  F341 (2011)
Nebezpečné léto, poslední kniha Ernesta Hemingwaye, vychází v češtině poprvé v roce padesáteho výročí autorovy smrti. Líčí souboj na život a na smrt mezi dvěma největšími matadory své generace... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
11.
Passacaglia
Robert Pinget  ·  Opus Bohemiae (2011)
Je vyprávění příběhu otázkou rytmu, melodie, kadence řeči, intonace hlasu? Kolika očima lze uvidět mrtvého muže na hnojišti? Existuje nějaký spolehlivý vypravěč? (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
12.
Břicho Paříže
Émile Zola  ·  Omega (2013)
(2)
Vypráví příběh politického vězně, uprchlíka z galejí, který se tajně vrací do Paříže, žije s novou identitou a stává se inspektorem rybího trhu. Jeho původ však vzbuzuje pochybnosti mezi trhovkyněmi... (více o titulu)
Naše cena: 49 Kč posíláme do 4 dní
13.
Artušův pád
J.R.R. Tolkien, Christopher Tolkien  ·  Argo (2016)
Literární pastiš z Tolkienovy pozůstalosti. Jde bohužel o nedokončený text, ve kterém autor zpracoval klasickou artušovskou látku. Text k vydání připravil Christopher Tolkien a doplnil ho obsáhlým komentářem... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
14.
Návrat do Killybegs
Sorj Chalandon  ·  Argo (2015)
V palčivém líčení jedné zrady vzdává autor čest Irům, kteří tvrdošíjně bojují za svou svobodu a důstojnost. Jednaosmdesátiletý Tyron Meehan čeká ve vsi Killybegs na smrt. Neví, kdy a jak zemře, ale je si jistý, že to bude právě zde, v místě, kde žili... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
15.
Hora analogie
René Daumal  ·  Malvern (2013)
Iniciační román zakládajícího člena Vysoké hry pojednávající o výpravě na Horu analogie, která je cestou spojující nebe se zemí, jehož dokončení přervala autorova smrt. Vydání doplňují dobové dokumenty a dodatky včetně Pojednání o analogickém alpinismu. (více o titulu)
Naše cena: 295 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
16.
Muž leží a sní
Lavie Tidhar  ·  Argo (2016)
Druhá polovina 30. let 20. století. Evropa je v krizi a Velká Británie se potýká s přílivem uprchlíků. V Německu totiž došlo k Pádu, moci se chopili komunisté, a tak boháči i fašisté, nechtějí-li skončit v trestaneckém táboře, musí utéct za hranice... (více o titulu)
Naše cena: 331 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
17.
Laurus
Laurus  
Evgenii Vodolazkin  ·  Omega (2015)
Román nás zavede na středověkou Rus, kde v patnáctém století řádila morová rána. Jeho hrdinou je lékař, nebo lépe léčitel, který bylinami a dalšími přírodními produkty zachraňuje životy druhých... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
18.
Prznitelé hrobu
Jesse Bullington  ·  Gorgona (2015)
Píše se rok 1364. Středověkou Evropu sužuje mor, po cestách táhnou sebemrskačská procesí a temnými lesy se kradou hladové stvůry. Dvojčata Hegel a Manfried Grossbartovi, hrdí pokračovatelé rodinného řemesla vykrádání hrobů, však patří mezi vyvolené... (více o titulu)
Naše cena: 491 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
19.
Já, Claudius
Robert Graves  ·  Argo (2016)
Nejbližší okolí jej považovalo za neškodného blázna, slaboduchého a méněcenného. Člověk, který po prodělané dětské mozkové obrně trpěl třasem rukou i hlavy, kulhal, byl nahluchlý a v rozrušení koktal, byl tím nejnepravděpodobnějším kandidátem... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
20.
Claudius bůh a jeho manželka Messalina
Robert Graves  ·  Argo (2016)
Autor zde sleduje další osudy Tiberia Claudia Caesara, který se stal římským imperátorem za pomoci svého přítele Agrippy a vládl až do své násilné smrti v roce 54 n. l. Svoje osudy vypráví ústy autora v čtivém románu, v němž naprosto objektivně... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
Nejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění. (Voltaire)
Kávička