popis
Humorné, satirické

Knihy Próza Romány Historické Humorné, satirické

V podkategorii Humorné, satirické se nachází 237 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Stopařův průvodce Galaxií 2
Douglas Adams  ·  Argo (2006)
Druhá část slavné trilogie v pěti dílech. V Restaurantu na konci vesmíru všichni čtyři protagonisté dostanou hlad, a tak se vydají na cestu časem do nejluxusnější restaurace, jaká kdy existovala či bude existovat, ... (více o titulu)
Naše cena: 174 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Návrat jadranské snoubenky
Blanka Čechová  ·  Opravdu skvělé nakladatelství (2016)
Který Čech nebo Čehinja nebyli alespoň jednou v životě na čtrnáct dní v Chorvatsku? A kdo alespoň jednou, uprostřed prázdninového rozjaření, nezatoužil všeho nechat a odstěhovat se k moři? Do jižní Dalmácie jezdívala... (více o titulu)
Naše cena: 193 Kč  (tedy ušetříte 12%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
Smrt a jiné vrcholy mého života
Sebastian Niedlich  ·  Ikar CZ (2016)
Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
4.
Stopařův průvodce Galaxií 1.
Douglas Adams  ·  Argo (2015)
(7)
První část "pětidílné stopařské trilogie", kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Stopařův průvodce Galaxií 2.
Douglas Adams  ·  Argo (2015)
(7)
V Restaurantu na konci vesmíru všichni čtyři protagonisté dostanou hlad, a tak se vydají na cestu časem do nejluxusnější restaurace, jaká kdy existovala či bude existovat, přičemž se opět něco přiučíme o historii a místopisu naší Galaxie, a také o... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
6.
Zázrak v plechovce
C.D. Payne  ·  Jota (2017)
Užijte si nejnovější zábavné dobrodružství s Divočákem Flintem, který jako by byl starším bratrem ďábelsky inteligentního Nicka Twispa, a Univerzitou, skoro jeho starší sestrou se sexy hříšným tělem... (více o titulu)
Naše cena: 264 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
7.
Muž jménem Ove
Fredrik Backman  ·  Host (2015)
Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
8.
Parfém bláznivého tance
Tom Robbins  ·  Argo (2015)
(2)
Nové vydání románu, který byl první přeloženou Robbinsovou knihou, se kterou se český čtenář mohl setkat. Od té doby mu jeho knihy zajistily početnou a oddanou čtenářskou obec. Robbinsův v pořadí čtvrtý román se na oko tváří jako úvod do tajemství výroby (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
9.
A tohle má být legrační?
Hugleikur Dagsson  ·  Volvox Globator (2010)
Tato sbírka mistra černého humoru je tak černá, že vyjde i s černou obálkou... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla
C.D. Payne  ·  Jota (2013)
(2)
Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je jen nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není... (více o titulu)
Naše cena: 274 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
11.
Rusko - vagon třetí třídy
Natalja Klučarjovová  ·  Eroika (2014)
Prozaická prvotina mladé ruské básnířky vyvolala v Rusku, ale i v zahraničí mimořádný ohlas. A to nejen pro její barvitý, a přitom drsně autentický styl vyprávění, mozaikovité propojení mnoha působivých životních příběhů a všudypřítomný humor... (více o titulu)
Naše cena: 19 Kč obvykle posíláme do 16 dní
12.
Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela
Natalie Young  ·  Domino (2014)
(2)
Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč posíláme do 5 dní
13.
Paní Láryfáry
Betty MacDonald  ·  LIKA KLUB (2015)
Nesmírně oblíbená kniha slavné americké autorky pro děti, kterou čtou i jejich rodiče. Betty MacDonaldová předala své paní Láryfáry všechen svůj laskavý humor, moudrost i mateřské zkušenosti. V šestadvaceti kouzelných příbězích řeší jejich báječná... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
14.
Doktore, to se teda povedlo!
Patrick Taylor  ·  Leda (2016)
Dlouho předtím, než se doktor Fingal Flahertie O’Reilly představil v úspěšném románu Patricka Taylora Doktore, fofrem, jde o život! (česky nakladatelství Leda, 2009), rozveseloval čtenáře v humoristických sloupcích kanadského časopisu pro lékaře... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
15.
Nesmíš mě milovat 2: Prokletý tanzanit
Monika Wurm  ·  Brána (2017)
Děj knihy je pokračováním úspěšného románu Nesmíš mě milovat – Barvy lásky. Historie nezůstane nikdy zapomenutá, ať už se jedná o tajemství saúdské královské rodiny nebo o vzpomínku na bezvýznamnou otrokyni... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
16.
Deníček moderního fotra 2
Dominik Landsman  ·  Ikar CZ (2015)
SKLADEM  (3)
Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra, v němž otec na mateřské dovolené odhaluje strasti rodičovství, o kterých se obvykle nahlas nemluví. Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dní
17.
Projekt potomek
Graeme Simsion  ·  Fortuna Libri ČR (2015)
Projekt manželka nadchl před dvěma lety čtenáře po celém světě, fanouškem Dona Tillmana „aspergenového hrdiny“, se stali geekové v čele s Billem Gatesem. A teď se vrací zpět, a je to stále stejně společensky bezradný, roztomilý někdy na nervy... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
18.
Morfium
Morfium  
Szczepan Twardoch  ·  Host (2017)
Bůh? Čest? Vlast? Morfium! Varšavan Konstantin Willemann, syn německého aristokrata a popolštěné Slezanky, si z patriotických hesel a tradice posvěcené krví hrdinných vojáků nic moc nedělá. Je to cynik, lotr a bonviván... (více o titulu)
Naše cena: 351 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
19.
Rozmarné povídky
Honoré de Balzac  ·  Akcent (2012)
Satira a zemitý galský humor, to je hlavní charakteristika Rozmarných povídek, které klasik světové literatury Honoré de Balzac napsal, aby reagoval na výtky literární kritiky, že nemá styl... (více o titulu)
Naše cena: 208 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
20.
Americká soda
Steve Fisher  ·  Paseka (2013)
„Ahoj! Jmenuji se Steve Fisher. Jsem Američan a nedávno jsem oslavil 20. výročí svého pobytu v Čechách,“ představuje se v úvodu knihy autor. Českou realitu potom glosuje v krátkých i delších statích, které známe i ze stránek týdeníku Reflex, nemilosrdně, (více o titulu)
Naše cena: 123 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
Kdybych byl diktátorem, zakázal bych zákonem půjčování knih. (William Saroyan )
Kávička