popis
Filosofické

Knihy Próza Romány Historické Filosofické

V podkategorii Filosofické se nachází 27 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Valkýry
Paulo Coelho  ·  Argo (2010)
(1)
Dnes už klasický román Paula Coelha Valkýry (napsaný roku 1992) je autobiografický a zároveň široce platný příběh dvou povahově odlišných partnerů, jejichž manželství hrozí rozpad... (více o titulu)
Naše cena: 236 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Milarepa - Tibetský rošťák
Marcel Vanek  ·  Miroslav Hyťha (2005)
(1)
Tato kniha vypravuje příběh plný překvapení... Je to příběh, který zažil na vlastní kůži člověk a lidé ho po staletí znají jako Milarepu. Je to příběh hledání... slz a štěstí, lásky a zklamání, emocí a pochopení... (více o titulu)
Naše cena: 533 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
3.
Jak žít
Karel Pexidr  ·  Nava (2006)
S otázkou, jak a kde v životě nalézt potřebné místo na slunci, setkal se už ve svých úvahách téměř každý... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
4.
Od severu hora, od jihu jezero, od západu cesty, od východu řeka
László Krasznahorkai  ·  Mladá fronta (2008)
Fascinující japonská meditace o cestě a hledání smyslu. Oč delší název, o to kratší kniha. Na jihu Kjóta vedle rychlostní silnice stojí klášter. Labyrintické putování sem vede vnuka slavného prince Gendžiho... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
5.
Vsuvka do Putování na západ
Maxima (2009)
Jeden z největších čínských klasických románů Putování na západ (u nás známější v překladové adaptaci Opičí král, přel. Zdeňka Heřmanová) inspiroval svým fantaskním podáním cesty mnicha a překladatele Tripitaky ... (více o titulu)
Naše cena: 333 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
6.
Melancholie II.
Jon Fosse  ·  Dauphin (2009)
Druhý díl románu Melancholie II. je opět monologem, tentokrát patří ústřední hlas ženě, sestře Larse Herterviga. Oline stoupá s vypětím všech sil od moře ke svému domu... (více o titulu)
Naše cena: 217 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
7.
Vyvrhelové
Elfriede Jelineková  ·  Mladá fronta (2010)
V románu Vyvrhelové vypráví nositelka Nobelovy ceny o čtyřech mladých lidech, kteří chtějí vystoupit ze stínu starší generace postižené válkou, konvencemi, budováním kapitalismu... (více o titulu)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
8.
35 mrtvých
Sergio Álvarez  ·  Host (2013)
(1)
Kdo v téhle zemi nikoho nezabil, nemá žádnou budoucnost... Třicet pět drsných let v podání vypravěče, který se pokaždé objeví na nesprávném místě a dělá špatné věci. Vyprávění o dobrodružstvích jednoho smolaře a desítek dalších postav... (více o titulu)
Naše cena: 322 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
9.
Není jiné cesty
Trygve Gulbranssen  ·  Motto (2009)
(2)
Život obyvatel na statku Medvědí důl splývá s koloběhem přírody. Starému Dagovi - který byl velkou oporou Medvědího dolu a všech přidružených usedlostí - docházejí síly... (více o titulu)
Naše cena: 219 Kč Tento titul je vyprodán
VYPRODÁNO
Titul je vyprodán, zatím se nechystá dotisk.
10.
Odysseia
Academia Bohemica (2012)
(1)
O autorovi Iliady a Odysseie nic nevíme, a přesto zůstává jméno Homér ve světové literatuře jedním z nejznámějších a příběhy jeho dvou eposů inspirovaly a stále inspirují nespočetnou řadu literátů a umělců.. (více o titulu)
Naše cena: 556 Kč  (tedy ušetříte 5%) Tento titul je vyprodán
VYPRODÁNO
Titul je vyprodán, zatím se nechystá dotisk.
11.
Kozmos
Kozmos   SK
Witold Gombrowicz  ·  Slovart (2006)
Román Kozmos nazval jeho autor románom o vytváraní skutočnosti. Začína sa absurdnou udalosťou: rozprávač Witold spolu s priateľom nachádzajú vedľa vidieckeho domu v kroví obeseného vrabca... (více o titulu)
Naše cena: 274 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dní
12.
Návrat
Návrat   SK
Bernhard Schlink  ·  Slovart (2007)
(2)
Nemecký profesor práva a spisovateľ Bernhard Schlink, autor svetového bestselleru Predčítač, sa aj vo svojom novom románe zameriava na napínavú konfrontáciu minulosti a prítomnosti... (více o titulu)
Naše cena: 274 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dní
13.
Psyché
Psyché   SK
Louis Couperus  ·  Európa (2008)
Louis Couperus (1863 - 1923), významný nizozemský prozaik prelomu storočia, pochádzajúci haagskej aristokracie. Začínal ako neskororomantický básnik, čoskoro však vynikol ako čelný predstaviteľ realistického "haagskeho románu"... (více o titulu)
Naše cena: 228 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
14.
Chlapec s husľami
Thomas Rosenboom  ·  Európa (2008)
Thomas Rosenboom (1956), narodený v Doetinchem, patrí k najvýznamnejším súčasným nizozemským prozaikom. V Nijmegene začal študovať psychológiu, neskôr v Amsterdame ukončil nederlandistiku... (více o titulu)
Naše cena: 228 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
15.
Spoveď z pozostalosti
Marcellus Emants  ·  Európa (2010)
Marcellus Emants svojím románom Spoveď z pozostalosti presiahol horizont domácej literatúry. Nadviazal totiž na bohatý európsky topos literárnej spovede (sv. Augustín, J. J. Rousseau, A. de Musset) a dotiahol ho v istom zmysle do posledných dôsledkov... (více o titulu)
Naše cena: 220 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
16.
Cudzinec
Cudzinec   SK
Albert Camus  ·  Agora (2016)
(1)
Prvý a zároveň najznámejší román Alberta Camusa Cudzinec je súčasťou tetralógie, ktorú Camus pomenoval „cyklus absurdity”. Cudzinca možno definovať ako filozofický román. Hlavný hrdina Meursault je prvým stelesnením absurdného človeka č (více o titulu)
Naše cena: 248 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
17.
Vampír
Vampír   SK
Wladyslaw S. Reymont  ·  Európa (2011)
Poľský spisovateľ Władysław S. Reymont (1867 – 1925), nositeľ Nobelovej ceny za literatúru (1924), je významným autorom obdobia modernizmu, preslávený najmä svojimi románmi Sedliaci a Zasľúbená zem... (více o titulu)
Naše cena: 358 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
18.
O želaní stať sa Indiánom
Peter Henisch  ·  Európa (2011)
Kniha O želaní stať sa Indiánom patrí medzi najvýraznejšie diela modernej rakúskej literatúry. Rozpráva o fiktívnom stretnutí mladého a chudobného Franza Kafku so starnúcim spisovateľom Karlom Mayom na palube zaoceánskeho parníka... (více o titulu)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
19.
Rukopis z Akkry
Paulo Coelho  ·  Ikar (2013)
Je 14. júl 1099. Kým sa Jeruzalem pripravuje na vpád križiakov, Grék známy pod menom Kopta zvolá v meste stretnutie starých aj mladých, mužov aj žien. Kresťania, židia aj moslimovia, ktorí sa zídu na námestí, sú presvedčení, že si vypočujú prednášku,... (více o titulu)
Naše cena: 245 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
20.
Manuscrito encontrado em Accra
Paulo Coelho  ·  Sextante (2012)
Quais são os valores que restam depois que tudo foi destruído? 14 de julho de 1099. Enquanto Jerusalém se prepara para a invasão dos cruzados, um grego conhecido como Copta convoca uma reunião com os jovens e velhos, homens e mulheres da ci (více o titulu)
Naše cena: 1 540 Kč dodání titulu může trvat i více než 3 týdny
Knihy je třeba číst s takovou rozvahou a opatrností, s jakou byly napsány. (Johann Gottfried Von Herder)
Kávička