popis
Detektívne, krimi

Knihy Próza Romány Historické Detektívne, krimi

V podkategorii Detektívne, krimi se nachází 67 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Ďábel v zrcadle
Juraj Červenák  ·  Argo (2016)
Nad někdejším císařským sídlem se stahují mračna. Špioni biskupa Khlesla zavětřili stopu protestantského spiknutí, kterého cílem je likvidace nejvyšších katolických hodnostářů. Obětí prvního útoku se stane sám následník trůnu, arcivévoda Matyáš... (více o titulu)
Naše cena: 312 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
2.
Město draků
Kelli Stanley  ·  BB/art (2017)
Píše se rok 1940 a San Francisko žije oslavami Svátků jara. Svérázná soukromá vyšetřovatelka Miranda Corbieová se odmítá smířit s vraždou Japonce Takahašiho, jehož v Chinatownu zastřelili před jejíma očima. Kvůli japonské invazi do Číny jsou vztahy mezi.. (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
3.
Letopisy královské komory I
Vlastimil Vondruška  ·  Moba (2015)
První svazek této řady nabízí tři příběhy. V prvním nazvaném Plzeňské mordy rozřeší Jiří Adam z Dobronína neobvyklý zločin, do něhož jsou zapletení nejvyšší představitelé královského města Plzně. V případu Nepohřbený rytíř musí objasnit podivnou smrt... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
4.
Dumasův klub
Arturo Pérez-Reverte  ·  Argo (2016)
Na počátku byla vražda a rukopis jedné kapitoly Tří mušketýrů. Ověření pravosti rukopisu vezme nájemný lovec knih Lucas Corso jako melouch k větší zakázce: má vypátrat, který ze tří zdánlivě identických exemplářů vzácného tisku ze 17. století je pravý... (více o titulu)
Naše cena: 370 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Žena obchodníka s kořením
Charlotte Betts  ·  Nakladatelství Fragment (2016)
Kate s napětím očekává návrat svého manžela Roberta. Domluvený sňatek s bohatým obchodníkem s kořením jí měl zajistit spokojený a šťastný život, po kterém tolik toužila. Radost z jeho příjezdu a vidina šťastné budoucnosti je však... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
6.
Tango staré gardy
Arturo Pérez-Reverte  ·  Argo (2016)
Strhující příběh lásky Maxe Costy a Mechy Inzunzové se postupně odehrává na třech různých místech: v důsledku podivné sázky dvou hudebníků se ocitají v Buenos Aires r. 1928, během španělské občanské války v Nice, kde se... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Ebenová loutna
Agapitos Panagiotis  ·  Vyšehrad (2017)
V květnu 832 míří k chalífovi do Bagdádu císařské poselstvo, které má vyjednat mír na východních hranicích byzantské říše. V kapadocké Kaisareji, která je poslední zastávkou delegace před hranicemi, to vře. Arabové chystají povs (více o titulu)
Naše cena: 274 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
8.
Zkrotit vlka
Benjamin Black  ·  Moba (2017)
Během kruté zimy roku 1599 přijíždí do Prahy mladý učenec Christian Stern, aby zkusil své štěstí na dvoře výstředního císaře Rudolfa II. Hned první noc v opilosti zabloudí do Zlaté uličky a narazí tam na tělo mladé ženy... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
9.
Pekelný paraván
I.J. Parkerová  ·  Perseus (2004)
Chytrý a napínavý příběh ze starého Japonska od držitelky ceny Shamus I. J. Parkerové. Vládní činovník se zálibou ve vyšetřování záhadných zločinů Akitada Sugavara stráví cestou domů ke smrtelné posteli své staré, zahořklé matky noc v horském chrámu, ... (více o titulu)
Naše cena: 214 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
10.
Umění v krvi
Bonnie MacBird  ·  Mladá fronta (2017)
SKLADEM  
Londýn, chladný prosinec roku 1888. Sherlocku Holmesovi je 34 let a po katastrofálním vyšetřování případu Jacka Rozparovače se opět uchýlil ke kokainu. Watson nedokáže svého přítele ani utěšit, ani ho vytrhnout z letargie – když tu přijde z Paříže... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 2 dní
11.
Letopisy královské komory V
Vlastimil Vondruška  ·  Moba (2016)
Dva příběhy písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína se odehrávají v polovině 16. století. Poslední cantilena zavádí královského písaře mezi bratrstvo chrámových zpěváků. Podivná smrt jednoho z nich by královskou komoru (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
12.
Vykladačka smrti
Ariana Franklinová  ·  Jota (2009)
(3)
Anglické město Cambridge, 12. stol., 4 zavražděné děti. Katoličtí měšťané obviňují své židovské spoluobčany a bouří se, avšak král Jindřich II. nad Židy vyhlašuje svou ochranu... (více o titulu)
Naše cena: 312 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
13.
Senzační odhalení
John Underwood  ·  Olympia (2010)
Vražda v deptfordské hospodě připravila Anglii o jednoho z nejtalentovanějších a nejoblíbenějších básníků a dramatiků, Christophera Marlowa... (více o titulu)
Naše cena: 113 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
14.
Hawksmoor
Peter Ackroyd  ·  Paseka (2016)
(1)
Londýn počátku 18. století, pozvolna se vzpamatovávající z následků rozsáhlého ničivého požáru, je městem nuzáků i boháčů, tradičních pověr a tajných nauk i osvícenské racionality a elegance... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
15.
Ohnivé znamení
Juraj Červenák  ·  Argo (2015)
Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Notář musí povolat na pomoc Steina a Jaroše. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Dokud nás smrt nerozdělí
Amanda Quick  ·  Baronet (2016)
Calista Langleyová řídí exkluzivní „seznamovací“ agenturu ve viktoriánském Londýně a pomáhá váženým dámám a gentlemanům, kteří jsou na světě sami. Zničehonic však začne dostávat dárky a tretky určené osobám, které mají hluboký smutek – černé zrcadlo... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
17.
Němý
Andrew Taylor  ·  Práh (2016)
Naprosto strhující a výtečně napsaná kniha, kterou až do poslední věty nedokážete odložit. Taylorova dokonale propracovaná zápletka a mistrně vykreslené postavy dohromady tvoří mimořádně působivý příběh, jehož hloubce se vyrovná jen málokterý historický.. (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
18.
Letopisy královské komory IV
Vlastimil Vondruška  ·  Moba (2016)
Další příběhy královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. První z nich zavede pána z Dobronína do Velhartic, kde byly v časech krále Jiřího z Poděbrad na čas uloženy české korunovační klenoty. A jak se zdá, tehdy se stalo něco (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
19.
Smrt s vůní pomeranče
T. Jefferson Parker  ·  Brána (2008)
Zápletka příběhu je zasazena do Kalifornie 60. let, do bouřlivé doby plné změn. Pro bratry Beckerovy, policistu Nicka, pastora Davida a ambiciózního novináře Andyho je klíčovým okamžikem nález zohaveného těla místní krásky Janelle Vonnové... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
20.
Astin deník
Barbara Vineová  ·  Vyšehrad (2009)
Současná britská autorka Ruth Rendellová, které se podařilo posunout krimi žánr na úroveň společenského románu, postoupila v dílech, jež píše pod pseudonymem Barbara Vineová, k vážné literatuře... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte. (Miroslav Horníček)
Kávička