popis
Autobiografické

Knihy Próza Romány Autobiografické

V podkategorii Autobiografické se nachází 79 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Skleněný zámek
Jeannette Walls  ·  Mladá fronta (2017)
Příběh čtyř dětí, které vyrůstají v nekonformní rodině v USA 60. let – otec, pokud je střízlivý, učí děti fyziku, geologii, ale hlavně umí skvěle vyprávět neuvěřitelné příběhy a podněcuje jejich fantazii... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 12%) posíláme do 8 dní
2.
Čas mého života
Jerome Klapka Jerome  ·  Vyšehrad (2017)
Autobiografie z pera autora Tří mužů ve člunu a na toulkách, kterou Jerome K. Jerome vydal v roce 1926, pouhý rok před svou smrtí. Svým typickým duchaplným, výstižným stylem a zároveň bez servítků se vrací do krásných i krušnýc... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dní
3.
Padrino Krejčíř - Afričan
Jaroslav Kmenta  ·  Jaroslav Kmenta (2014)
Padrino Krejčíř – Afričan je kniha o uprchlíkovi Radovanu Krejčířovi. Přináší dosud neznámá fakta ze zákulisí života Krejčíře, který utekl z České republiky, aby se vyhnul vězení za miliardové podvody a přípravu vraždy... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
4.
Jiní… Ne horší
Temple Grandin  ·  Csémy Jana (2017)
Strhující příběhy života s jinakostí - manažerka z Intelu, marketingový ředitel, lékař, realitní makléř, univerzitní profesor, choreografka. Ti všichni vypovídají o životě, kariéře a partnerských vztazích ve spojení s autismem... (více o titulu)
Naše cena: 261 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
5.
Padrino Krejčíř - Gangster
Jaroslav Kmenta  ·  Jaroslav Kmenta (2015)
Příznivci dokumentární prózy Jaroslava Kmenty se mohou těšit letos na září. Po prázdninách, 3. září 2015, vyjde nová kniha o vyšetřování zločineckých aktivit Radovana Krejčíře. Kniha se bude jmenovat „Padrino Krejčíř – Gangster“. A vrátí čtenáře na... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
6.
Hodina mrtvých očí
Harry Thürk  ·  Naše vojsko (2008)
SKLADEM  (2)
Román Hodina mrtvých očí, který vydal v roce 1957, mu přinesl mezinárodní úspěch, neboť byl za 50 let přeložen do více než 30 jazyků (česky vyšel poprvé 1960)... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
7.
Můj boj 1: Smrt v rodině
Karl Ove Knausgaard  ·  Odeon (2016)
(1)
Přímočarý, upřímný a poctivý – ale také gigantický, kontroverzní a provokativní: těmito přívlastky (a ještě mnoha dalšími) je označován autobiografický román Můj boj (v originále Min kamp), který se kritika i média nebály... (více o titulu)
Naše cena: 341 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
8.
Můj boj 2: Zamilovaný muž
Karl Ove Knausgaard  ·  Odeon (2017)
Karl Ove Knausgard se vrací ve vzpomínkách do doby, kdy ze dne na den opustil manželku i rodné Norsko, zamířil do Stockholmu a spřátelil se s jiným exulantem, intelektuálem a boxerem Geirem. A potkal Lindu, do níž se bláznivě a hluboce... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
9.
Valkýry
Paulo Coelho  ·  Argo (2010)
(1)
Dnes už klasický román Paula Coelha Valkýry (napsaný roku 1992) je autobiografický a zároveň široce platný příběh dvou povahově odlišných partnerů, jejichž manželství hrozí rozpad... (více o titulu)
Naše cena: 236 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dní
10.
Já, François Villon
Jean Teulé  ·  Garamond (2016)
Drsná, ale o to pravdivější románová biografie básníka a dobrodruha se v mnohém liší od idealizovaných životopisů z poslední doby. François Villon, jehož otce oběsili a matku ponižovali, si užíval života v prostředí pařížské spodiny, lhal a kradl, ale... (více o titulu)
Naše cena: 323 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dní
11.
Vypravěč: Vlastní životopis
Frederick Forsyth  ·  Knižní klub (2016)
„Během svého života jsem těsně unikl hněvu obchodníka se zbraněmi v Hamburku, za občanské války v Nigérii na mě střílel MiG a ocitl jsem se uprostřed krvavého převratu v Guineji-Bissau. Zatkla mě Stasi, postarali se o mě Izraelci... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
12.
Rukojmí ISIS
Puk Damsgard  ·  Ikar CZ (2016)
Dánský bestseller líčí otřesné zážitky mladého fotografa, který se v roce 2013 vydal do Sýrie, aby tam dokumentoval probíhající politické změny. Během cesty však padl do zajetí džihádistů... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
13.
Démon alkohol
Jack London  ·  Alpress (2017)
„Je to živá, poctivá, prostá, dojemná, klasická kniha o pití,“ autor se zpovídá tak upřímně, jak dokáže. A London dál přiznal: „Jediná vada je, že jsem v té knize nepověděl celou pravdu, poněvadž jsem si netroufal. Ví se, že alkohol je král lhářů... (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
14.
Muslimské peklo
Iva Karlíková  ·  Daranus (2016)
(2)
Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
15.
Padrino Krejčíř - Žralok
Jaroslav Kmenta  ·  Jaroslav Kmenta (2016)
Kniha popisuje poslední fázi vyšetřování aktivit zločince Radovana Krejčíře v České republice, tedy od roku 2002 do roku 2005. Kniha vnáší jasno do mnoha kriminálních případů, které se tu v té době odehrály, včetně několika vražd a únosů... (více o titulu)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
16.
Letní host
Alison Anderson  ·  Metafora (2017)
Anton Pavlovič Čechov a nevidomá lékařka Zina... Příběh o lásce, síle fantazie a ztraceném rukopisu Během horkého léta 1888 přijíždí rodina Čechovova strávit léto do svěží... (více o titulu)
Naše cena: 360 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dní
17.
Rok kohouta
Tereza Boučková  ·  Odeon (2013)
Autobiograficky laděný román je drásavě upřímnou výpovědí ženy, které se rozpadne život a ona hledá sílu, s níž by ho dokázala znovu poskládat dohromady. Hovoří o rozpadu rodiny i o dalších krizích, tvůrčí a osobní... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dní
18.
Hozená rukavice
Luboš Forejt  ·  Nakladatelství Erika (2006)
Nová Forejtova kniha s autobiografickými rysy je příběhem člověka, který našel v sobě sílu vzepřít se osudu a překonat sám sebe... (více o titulu)
Naše cena: 85 Kč  (tedy ušetříte 4%) obvykle posíláme do 3 dní
19.
Velitelem křídla
Johnnie Johnson  ·  Naše vojsko (2008)
Vzrušující příběh jednoho z nejúspěšnějších spojeneckých stíhacích es druhé světové války ,Johnnie' Johnsona. Sledujme spolu s autorem počátky jeho kariéry, přes bitvu o Británii, vylodění v Normandii až po překročení Rýna a boje v Německu. (více o titulu)
Naše cena: 333 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
20.
(Ne)věřte depresi
Ladislava Doubravová  ·  Doplněk (2009)
(1)
Knížka je osobní zpovědí autorky, v níž zaznamenává své prožitky z období, kdy onemocněla depresí. Zcela otevřeně a upřímně popisuje nesnadnou životní situaci jež nemoci předcházela, její plíživý nástup, který si odmítala připustit ... (více o titulu)
Naše cena: 132 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
Knihy jsou mrtvým materiálem, dokud v nás neožijí. (Jiří Mahen)
Kávička