Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

PrózaNovely, povídky, antologieSpolečenské a filosofické

Momentálně se v této nabídce nachází 229 titulů

1.
Machado de Assis  ·  Portugalský inštitút (2017)
NOVINKA
Prvá knižná zbierka brazílskeho majstra poviedok Machada de Assis. V siedmich krátkych prózach sa autor venuje rozličným podobám manželstva a okolnostiam I pohnútkam, ktoré hrdinov vedú k jeho uzatvoreniu. A zďaleka za tým nehľadajte... (více o knize)
Naše cena: 182 Kč  (tedy ušetříte 15%) posíláme do 5 dnů
2.
Jan Balabán  ·  Host (2011)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF EPUB MOBI (1)
Magnesia Litera - Kniha desetiletí Možná že odcházíme je jednou z nejvýraznějších povídkových knih, které v české literatuře za poslední roky vyšly. (...) Krátké prózy Jana Balabána se odehrávají v současnosti, ale... (více o eknize)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 50%) ihned ke stažení
3.
Tereza Boučková  ·  Odeon (2016)
Indiánský běh zaujal sugestivním tématem i originálním zpracováním - vzpomínky na dětství, dospívání a dospělost v období totalitního režimu jsou nejen kontroverzní výpověďí o době, ale i o reálných lidech, byť skrytých za důmyslnými přezdívkami... (více o knize)
Naše cena: 208 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
4.
Marek Šindelka  ·  Odeon (2014)
(3)
Mapa Anny je nový povídkový soubor Marka Šindelky, nositele Magnesie Litery za prózu z roku 2012. Objektem autorova pozorování jsou opět vztahy: nebezpečné, zničené, vyhořelé, vyčpělé. Povídky jsou zároveň intimnější a přímočařejší... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
5.
Mitch Albom  ·  Rybka Publishers (2012)
(3)
Osud nám často posílá do cesty neočekávaná setkání, která poznamenají celý náš život. To se stalo i autorovi knihy, když se po dvaceti letech znovu setkal se svým bývalým profesorem Morriem Schwartzem, moudrým, trpělivým a vnímavým mužem... (více o knize)
Naše cena: 208 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
6.
Edgar Allan Poe  ·  Omega (2015)
Titulní povídka Jáma a kyvadlo vypráví v první osobě příběh nevinného vězně, který je bezdůvodně španělskou inkvizicí podrobován těm nejkrutějším formám mučení, při kterých ale netrpí tolik jeho tělo, jako... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
7.
Jack Kerouac  ·  Argo (2011)
Bilingvní vydání tří povídek, které ukazují tři různé polohy autorova psaní a tři životní situace. Železniční země je jedním z prvních Kerouacových textů, které byly vůbec do češtin převedeny, autor v nich líčí, ... (více o knize)
Naše cena: 245 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
8.
Bohumil Hrabal  ·  Mladá fronta (2012)
Dělník ve sběrně starého papíru Haňťa pracuje pětatřicet let ve sklepení sběrny u stařičkého lisu. Z hromad starého papíru zachraňuje vzácné knihy a shromažďuje je ve svém pokojíku, čte si v nich a tak je „proti své vůli vzdělán“... (více o knize)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Emil Hakl  ·  Argo (2015)
(1)
Deset povídek, deset přesných popisů deseti situací, deset prožitků, které se buď odehrávají přímo uprostřed magických 90. let, nebo se skrz špinavé sklo přítomnosti ohlížejí zpět na magická léta osmdesátá... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
10.
Michel Faber  ·  Kniha Zlín (2011)
Ve své první povídkové sbírce prokázal Michel Faber výjimečně živou fantazii, lásku k jazyku i podivuhodnou všestrannost. Jeho povídky jsou hravé a zároveň hluboce dojemné, satirické, a přitom upřímně lidské. (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Danielle McLaughlin  ·  Inaque.sk (2016)
(1)
Kniha írskej spisovateľky Danielle McLaughlin poteší milovníkov Alice Munroovej, Anne Enrightovej a Williama Trevora. Rozprávačky a rozprávači príbehov sa na svet dívajú originálnym spôsobom a vnímajú tak zvláštne okamihy lásky, zrady a prelomových... (více o knize)
Naše cena: 358 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
12.
Zdeněk Svěrák  ·  Nakladatelství Fragment (2011)
(5)
Úspěšné Povídky Zdeňka Svěráka, kterých se prodalo 100 000 kusů se dočkaly svého pokračování. Autor připravil zcela nové povídy, ke kterým ho inspiroval sám život, a tak se mají čtenáři opravdu na co těšit... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
13.
Emil Hakl  ·  Argo (2014)
Soubor jedenácti povídek, majících společného vypravěče, ne však čas. První se odehrává v roce 1986 na bizarní cestě Bulharskem, poslední v současné pražské čajovně. Povídky jsou řazeny chronologicky, jde tedy o jakýsi nepravý časosběr... (více o knize)
Naše cena: 264 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
14.
Michal Viewegh  ·  Druhé město (2015)
NA SKLADĚ (2)
Nová próza Michala Viewegha se jmenuje podle jedné ze třinácti povídek, která knihu také uzavírá. Autor svou oblíbenou postavu – Oskara – vystavuje kritickým životním momentům: manželskému stereotypu, nevěrám či jisté smrti, kterou sice Oskar přežije... (více o knize)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
15.
Jiří Hájíček  ·  Host (2014)
(3)
Dějištěm sedmnácti povídek, které autor napsal v průběhu let 1995—2014, je jihočeský venkov. Většina příběhů z tohoto povídkového výboru jsou všednodenní lidská mikrodramata, někdy jde více o zachycení nálady a atmosféry, jindy o odvyprávění příběhu... (více o knize)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
16.
Jean Giono  ·  Literární čajovna Suzanne Renaud (2006)
Mistrovská povídka z roku 1953 v překladu Jiřího Reynka a s ilustracemi Pavla Čecha. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a... (více o knize)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
17.
Etgar Keret  ·  Artforum (2017)
NA SKLADĚ
Autorov vlastný výber jeho obľúbených raných poviedok, ktorý zostavil špeciálne pre vydavateľstvo Artforum. 51 rôznorodých príbehov, ktoré sa mohli stať komukoľvek z našich známych. Alebo nemohli? Autorov špecifický štýl je už slovenským čitateľom... (více o knize)
Naše cena: 322 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
18.
Dušan Mitana  ·  Koloman Kertész Bagala (2017)
NA SKLADĚ
Novelu Môj rodný cintorín začal formou paródie na memoárovú literatúru písať Dušan Mitana dva roky pred vydaním svojho debutu. Prvý fragment o starom hrobárovi a jeho... (více o knize)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
19.
Václav Kosmák a Vlasta Javořická  ·  Akcent (2014)
Z pera Václava Kosmáka a Vlasty Javořické se v patnácti prózách ocitnete v jímavé atmosféře vánoční doby, začtete se do příběhů smutných, ale iveselých a dojímavých. Plných radostné naděje, že nám, nám narodil se... (více o knize)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
20.
Gabriel García Márquez  ·  Odeon (2016)
NA SKLADĚ
Povídky ze souboru Oči modrého psa patří k raným Márquezovým dílům. Vznikly v letech 1947 až 1955 a vyšly dokonce až v roce 1974, sedm let po vydání autorova nejslavnějšího románu Sto roků samoty. I proto představují trochu jiného... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 3 dnů
123456789 … 12

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Přátelé jsou lidé, kteří si mohou půjčovat moje knihy a stavět na ně mokré sklenice. (Robinson Jeffers)
Kávička