popis
Mýty, pověsti, legendy

Knihy Próza Mýty, pověsti, legendy

V podkategorii Mýty, pověsti, legendy se nachází 669 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Pražské příběhy 1: Na cestě Malou stranou
Dan Hrubý  ·  Pejdlova Rosička (2015)
Každý dům na Malé Straně byl stokrát popsán, každá klenba, každý portál odborně prozkoumán kunsthistoriky i architekty. Víme takřka vše – kdy dům vyrostl, kdy byl přestavěn poprvé, podruhé i potřetí, ale co se v něm odehrálo před stem... (více o titulu)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) po vydání (předběžně 21.2.2017) posíláme do 6 dní
2.
Pražské příběhy 2: Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu
Dan Hrubý  ·  Pejdlova Rosička (2016)
Kde končí fámy a začíná pravda o Muchově domě na Hradčanech? Jak souviselo hradčanské podloží s požehnaným věkem zdejších prostitutek? Jak se stal bohém v čele pobočky CIA tragédií pro celou zem? A slavný tragéd... (více o titulu)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
3.
Staré pověsti české
Alois Jirásek  ·  Ottovo nakladatelství (2008)
(1)
Pojďte a poslyšte pověsti dávných časů... Poslyšte o našem praotci, o předcích, jak přišli do končin naší vlasti a usadili se po Labi a po Vltavě i po jiných řekách této země... (více o titulu)
Naše cena: 199 Kč obvykle posíláme do 3 dní
4.
Staroislandské ságy
Garamond (2015)
(1)
Nové, doplněné a upravené vydání základního pramene poznání světa starých Seveřanů – knihy Staroislandské ságy – obsahuje pět nejznámějších islandských ság v redigovaném překladu Ladislava Hegera... (více o titulu)
Naše cena: 428 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
5.
Ženy, které běhaly s vlky
Clarissa Pinkola Estés  ·  Pragma (2007)
SKLADEM  (22)
V každé ženě žije mocná síla, naplněná zdravými instinkty, tvořivostí a nesmrtelným poznáním. Je to archetyp Divošky, který představuje instinktivní povahu žen. V této knize se autorka zabývá pohádkami, mýty a příběhy,... (více o titulu)
Naše cena: 327 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 24 hodin
6.
Encyklopedie keltské mytologie
Jitka Vlčková  ·  Libri (2002)
(1)
Historička a archeoložka J. Vlčková představuje čtenářům svět svébytných keltských mýtů, tak jak je doložen písemnými prameny, archeologickými výzkumy, ale i jejich pozdějším zpracováním... (více o titulu)
Naše cena: 361 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
7.
Edda
Argo (2004)
(4)
Revidovaný překlad slavného středověkého rukopisu, obsahujícího nejstarší a nejvelkolepější germánské mytické a hrdinské písně. Mytická část vypráví příběhy severských božstev od vzniku světa až po jeho soumrak, např. o moudrém Ódinovi,... (více o titulu)
Naše cena: 473 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
8.
Encyklopedie baltské mytologie
Eva Běťáková, Václav Blažek  ·  Libri (2012)
Představuje přehledně uspořádanou syntézu mytologických jmen a předkřesťanských institucí baltských národů, jak je zachytili kronikáři, duchovní a lexikografové zejména v 16.-18. století a doplnili sběratelé litevských a lotyšských národních písní... (více o titulu)
Naše cena: 280 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
9.
Lživé ságy starého Severu
Herrmann & synové (2015)
Ságy označované jako „lživé“ začaly vznikat na Islandu na počátku dvanáctého století. Otevřeně a bez ostychu se prohlašují za literaturu, jejímž hlavním cílem je bavit, a neváhají proto často sahat po tématech, jež bychom v klasické staroseverské... (více o titulu)
Naše cena: 316 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
10.
Encyklopedie mytologie starověkého Předního východu
Kolektiv autorů  ·  Libri (2003)
(1)
Slovník zahrnuje bohy a mýty Sumerů, Akkadů (resp. Asyřanů a Babylóňanů), Chetitů, Churritů, Elamejců, Peršanů, Médů a dalších etnik oblasti Předního východu, tedy území od Mezopotámie po Malou Asii. (více o titulu)
Naše cena: 142 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
11.
Pověsti tajemných míst
Vendula Dvořáčková  ·  Computer Press (2007)
Sázky s čerty, tajemné zvyky, kletby, duchové, bílá paní a další strašidelné pověsti svázané k dodnes existujícím místům... (více o titulu)
Naše cena: 75 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
12.
Sága o Hervaře
Jan Kozák, Kateřina Zachová  ·  Herrmann & synové (2008)
Mytická sága patřící mezi klasická díla literatury starého Severu. Již krátký pohled do děje, v němž se utkávají stateční hrdinové s běsnícími berserky, dívka v převleku bojovníka sestupuje k mohylovým duchům, prokletý meč přináší zkázu celému rodu... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
13.
Šumava tajemná
Veronika Rubínková  ·  Plot (2009)
Šumavské pralesy jsou nejen tajemné a děsivé, ale dokážou nastavit i svou přívětivější tvář. Stačí se dívat a být obdařen uměním vidět. Překrásné slatě ve spojení s nespoutanou divočinou podněcují lidskou fantazii odnepaměti... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
14.
Grónské mýty a pověsti
Knud Rasmussen  ·  Argo (2007)
(1)
Mýty, pověsti, bajky a písně Inuitů žijících v prostoru od východní Sibiře po východní Grónsko... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
15.
Chazarský slovník
Milorad Pavić  ·  Mladá fronta (2011)
Fenomenální román srbského autora má podobu fiktivního slovníku o 100 000 slovech. Pojednává formou mýtů, legend a vyprávění o národu Chazarů, který žil kolem roku 1000 n. l. mezi Kaspickým a Černým mořem, a o kterém se nedochovaly žádné informace. (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 4 dní
16.
Vampyrismus & Magia posthuma
Giuseppe Maiello  ·  Epocha (2014)
Vampýr, upír či vlkodlak je bájná bytost, jež se živí krví, povětšině lidskou. Zmínky o něm se objevují v literárních textech již od starověku, jejich frekvence stoupá v období středověku a je spojována převážně se slovanskou mytologií a folklorem... (více o titulu)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
17.
Tři bratři
Zdeněk Svěrák  ·  Nakladatelství Fragment (2014)
"Pohádka, to je raneček moudrosti, který nám tu zanechali předkové, abychom si ho vzali na vandr světem a věděli, jak se rozhodovat na rozcestích. Kudy jít a kudy se nevydat. Pohádka věří, a dokonce přikazuje, že dobro má být pochváleno... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
18.
Múza z lodi Argó
Sjón  ·  Dybbuk (2016)
Píše se rok 1949 a Islanďan Valdimar Haraldsson, svérázný osmdesátník se zvýšeným zájmem o vliv konzumace ryb na vyspělost nordické rasy, se ocitá na palubě dánské nákladní lodi směřující na své vůbec první plavbě k tureckému pobřeží Černého moře... (více o titulu)
Naše cena: 149 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
19.
Duch Merkurius
Carl Gustav Jung  ·  Malvern (2016)
Carl Gustav Jung v této knize přechází od výkladu grimmovské pohádky o duchu v lahvi, k analýze podob a funkcí Merkuria v alchymických textech, a nakonec k postavě Herma v gnostických traktátech. V shodě se svým psychologickým pojetím, jež spatřuje... (více o titulu)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 7 dní
20.
Kodžiki - Japonské mýty
Viktor Krupa  ·  CAD PRESS (2007)
Posvátný spis šintoismu (japonské náboženství shinto) a nejstarší japonská kniha (kronika z roku 712), jedno z nejvýznamnějších děl světové mytologie... (více o titulu)
Naše cena: 413 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
Dobrý román říká pravdu o svých hrdinech, špatný o autorovi. (Gilbert Keith Chesterton)
Kávička