popis
Mýty, pověsti, legendy

Knihy Próza Mýty, pověsti, legendy

V podkategorii Mýty, pověsti, legendy se nachází 696 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Staré řecké báje a pověsti
Eduard Petiška  ·  Ottovo nakladatelství (2006)
(1)
Dávné řecké báje a pověsti zrodila lidová fantazie starověkých řeků v době, kdy lidé jesště neznali ani železný pluh. Vytvořil je génius slavného národa helénů a obstály ve zkouškách tisíciletí. Jen těžko si lze představit kulturního člověka, který by... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
2.
Grónské mýty a pověsti
Knud Rasmussen  ·  Argo (2007)
(1)
Mýty, pověsti, bajky a písně Inuitů žijících v prostoru od východní Sibiře po východní Grónsko... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
3.
České, moravské a slezské hrady
Vladimír Liška  ·  XYZ (2016)
V této publikaci nás autor zve k návštěvě více než padesáti hradů, tvrzí a zámků v České republice. Představuje stavby známé a dodnes obývané i ty zapomenuté, zříceniny restaurované i opuštěné, zbytky paláců a opevnění, dnes pokryté bujnou vegetací. Někte (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
4.
Duch Merkurius
Carl Gustav Jung  ·  Malvern (2016)
Carl Gustav Jung v této knize přechází od výkladu grimmovské pohádky o duchu v lahvi, k analýze podob a funkcí Merkuria v alchymických textech, a nakonec k postavě Herma v gnostických traktátech. V shodě se svým psychologickým pojetím, jež spatřuje... (více o titulu)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Staré pověsti české
Jana Eislerová  ·  Nakladatelství Fragment (2009)
Staré české pověsti pro malé čtenáře! Známé příběhy O Praotci Čechovi, Dívčí válce, Horymírovi a Šemíkovi či o Daliborovi, jsou převyprávěné tak, aby jim malé děti porozuměly a zaujala je historie českého národa. Příběhy jsou půvabně ilustrované (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
6.
Krása země
Argo (2009)
Albánské pohádky a pověsti, u nás dosud téměř neznámé, jsou součástí bohatého folklóru, který zachycuje nejrůznější stránky života Albánců v průběhu historiea je stejně osobitý jako jejich jazyk, ... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
7.
Pomsta hadů
Argo (2010)
Tchaj-wan, ostrov ležící jen necelých dvě stě kilometrů od pevninské Číny, je místem prolínání celé řady kulturních vlivů. Jednou z výrazných skupin jsou tchajwanští domorodci, ... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
8.
Bajky o moudré sově
Tomáš Špidlík  ·  Refugium Velehrad-Roma (2011)
Druhé vydání oblíbených Špidlíkových bajek – krátkých příběhů s douškem moudrosti. Předmluvu napsal biskup Josef Hrdlička. Text je doprovázen kresbami akademického malíře Jana Jemelky... (více o titulu)
Naše cena: 170 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 17 dní
9.
Ve znamení Štíra
Maggie Stiefvater  ·  Argo (2013)
(2)
Americká autorka, která se i u nás proslavila svou veleúspěšnou romantickou trilogií o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí), vystavěla svůj nový, strhující román s působivou tajemnou atmosférou na skotské, irské a manské mytologii... (více o titulu)
Naše cena: 331 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
10.
Příběhy francouzských zámků
Juliette Benzoni  ·  Brána (2013)
Francie je poseta tisíci zámky, svědků její minulosti. Zámky vznešené, pohádkové, venkovské, romantické či ďábelské – všechny jsou poznamenány příběhem lásky nebo smrti, válečné události nebo neuvěřitelného dobrodružství. Kolují o nich zkazky a legendy... (více o titulu)
Naše cena: 370 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
11.
Staré řecké báje a pověsti
Jana Eislerová, Antonín Šplíchal  ·  Nakladatelství Fragment (2010)
Od Prométhea přes trojskou válku až k Odysseovi! Báje ze starověkého Řecka jsou plné odvážných hrdinů, mocných bohů a hrozných netvorů. Odehrává se v nich řada bojů i slavných dobrodružství.Celkem 26 pověstí a bájí je citlivě převyprávěno tak, aby jim... (více o titulu)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
12.
O Igimarasussukovi, který jedl své ženy
Aron z Kangequ  ·  Argo (2016)
Sbírku inuitských pověstí doprovázejí ilustrace Arona z Kangequ (1822–1869), grónského umělce, který jako první vylíčil tyto drsné příběhy ze zorného úhlu původních obyvatel Arktidy. Největším kladem knihy je maximálně autentické zachycení grónské... (více o titulu)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
13.
Hérakleitos ve světle mythické moudrosti
Jan Provazník  ·  Malvern (2017)
Hérakleitos prý věnoval svou jedinou knihu slovutnému chrámu v Efesu. Nyní předkládáme tuto knížku dnešnímu čtenáři se zájmem o myšlení mudrce, jenž silou své inspirace oslovuje... (více o titulu)
Naše cena: 236 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dní
14.
Edda
Argo (2004)
(4)
Revidovaný překlad slavného středověkého rukopisu, obsahujícího nejstarší a nejvelkolepější germánské mytické a hrdinské písně. Mytická část vypráví příběhy severských božstev od vzniku světa až po jeho soumrak, např. o moudrém Ódinovi,... (více o titulu)
Naše cena: 473 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
15.
Bajky
Bajky  
Ezop  ·  Omega (2013)
Podle pověsti byl Ezop křivě obžalován ze svatokrádeže a v Delfách odsouzen k smrti. Údajně byl shozen ze skály do propasti. Své bajky přednášel ústně. Šlo o krátké prozaické příběhy se stručným dějem, v nichž vystupovala ustálená skupina postav... (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
16.
Lživé ságy starého Severu
Herrmann & synové (2015)
Ságy označované jako „lživé“ začaly vznikat na Islandu na počátku dvanáctého století. Otevřeně a bez ostychu se prohlašují za literaturu, jejímž hlavním cílem je bavit, a neváhají proto často sahat po tématech, jež bychom v klasické staroseverské... (více o titulu)
Naše cena: 316 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
17.
Staroislandské ságy
Garamond (2015)
(1)
Nové, doplněné a upravené vydání základního pramene poznání světa starých Seveřanů – knihy Staroislandské ságy – obsahuje pět nejznámějších islandských ság v redigovaném překladu Ladislava Hegera... (více o titulu)
Naše cena: 428 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
18.
Pražské příběhy 1: Na cestě Malou stranou
Dan Hrubý  ·  Pejdlova Rosička (2015)
SKLADEM  
Každý dům na Malé Straně byl stokrát popsán, každá klenba, každý portál odborně prozkoumán kunsthistoriky i architekty. Víme takřka vše – kdy dům vyrostl, kdy byl přestavěn poprvé, podruhé i potřetí, ale co se v něm odehrálo před stem... (více o titulu)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
19.
Pražské příběhy 2: Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou Stranu
Dan Hrubý  ·  Pejdlova Rosička (2016)
Kde končí fámy a začíná pravda o Muchově domě na Hradčanech? Jak souviselo hradčanské podloží s požehnaným věkem zdejších prostitutek? Jak se stal bohém v čele pobočky CIA tragédií pro celou zem? A slavný tragéd... (více o titulu)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
20.
O želvách, lidech a kamenech
Kolektiv autorů  ·  Argo (1999)
Mýty, legendy a pohádky černé Afriky. (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
Knihy jsou němí učitelé. (Aulus Gellius)
Kávička