Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

PrózaMýty, pověsti, legendy

Momentálně se v této nabídce nachází 781 titulů

1.
Valeria De Tommaso  ·  Edika (2017)
NOVINKA
V knize najdete celkem 7 pověstí z římské historie. Byly zpracovány pro začínající čtenáře, kteří si chtějí vyzkoušet, jak si poradí se souvislým textem v italštině. Úroveň jazyka v publikaci je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé... (více o knize)
Naše cena: 170 Kč  (tedy ušetříte 15%) po vydání (předběžně 21.8.2017) obvykle posíláme do 5 dnů
PŘEDPRODEJ
Titul vychází za 2 dny
2.
Liška Vladimír  ·  Alpress (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB MOBI
Zámky jsou jevištěm zašlých časů i života české a moravské aristokracie. Právě tam se odehrály pohnuté události naší historie. Český Krumlov, Lednice, Telč, Buchlovice a další zámky skrývají mnohá tajemství a věřte... (více o eknize)
Naše cena: 169 Kč  (tedy ušetříte 37%) ihned ke stažení
3.
Jiří Tomek  ·  CPRESS (2017)
NOVINKA
Vydajme sa do tajomného sveta starovekého Orientu, kolísky najstarších civilizácií ľudstva, do podivuhodných čias rozľahlých starovekých ríš. Uvedené mýty, báje, legendy, poviedky a rozprávky, ktoré nás oboznamujú s veľkými témami, osobnosťami a... (více o knize)
Naše cena: 370 Kč  (tedy ušetříte 15%) po vydání posíláme do 5 dnů
PŘEDPRODEJ
Titul vychází 8.9.2017
4.
Anita Ganeri  ·  Slovart (2017)
NOVINKA
Nová edícia jednoduchých a prehľadných encyklopédií. Čitatelia objavia na stránkach 30 tematických okruhov, o ktorých sa dozvedia to najdôležitejšie za 30 sekúnd. Súčasťou sú aj trojminútové výzvy... (více o knize)
Naše cena: 185 Kč  (tedy ušetříte 20%) po vydání (předběžně 23.8.2017) obvykle posíláme do 2 dnů
PŘEDPRODEJ
Titul vychází za 4 dny
5.
Zdeněk Svěrák  ·  Nakladatelství Fragment (2014)
"Pohádka, to je raneček moudrosti, který nám tu zanechali předkové, abychom si ho vzali na vandr světem a věděli, jak se rozhodovat na rozcestích. Kudy jít a kudy se nevydat. Pohádka věří, a dokonce přikazuje, že dobro má být pochváleno... (více o knize)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
6.
Jana Eislerová  ·  Nakladatelství Fragment (2009)
Staré české pověsti pro malé čtenáře! Známé příběhy O Praotci Čechovi, Dívčí válce, Horymírovi a Šemíkovi či o Daliborovi, jsou převyprávěné tak, aby jim malé děti porozuměly a zaujala je historie českého národa. Příběhy jsou půvabně ilustrované (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
7.
Eduard Petiška  ·  Ottovo nakladatelství (2006)
(1)
Dávné řecké báje a pověsti zrodila lidová fantazie starověkých řeků v době, kdy lidé jesště neznali ani železný pluh. Vytvořil je génius slavného národa helénů a obstály ve zkouškách tisíciletí. Jen těžko si lze představit kulturního člověka, který by... (více o knize)
Naše cena: 189 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 9 dnů
8.
Viktor Krupa  ·  CAD PRESS (2007)
Posvátný spis šintoismu (japonské náboženství shinto) a nejstarší japonská kniha (kronika z roku 712), jedno z nejvýznamnějších děl světové mytologie... (více o knize)
Naše cena: 413 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
J.R.R. Tolkien  ·  Argo (2008)
(75)
Ilustrované vydání knihy, ve které jsou shromážděny dějiny Středozemě od jejího stvoření božským Ilúvatarem přes vyprávění o jejím utváření a osídlování až k hrdinům, kteří jí přinesli slávu... (více o knize)
Naše cena: 378 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
10.
Argo (2010)
Tchaj-wan, ostrov ležící jen necelých dvě stě kilometrů od pevninské Číny, je místem prolínání celé řady kulturních vlivů. Jednou z výrazných skupin jsou tchajwanští domorodci, ... (více o knize)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
11.
Alois Jirásek  ·  Ottovo nakladatelství (2008)
(1)
Pojďte a poslyšte pověsti dávných časů... Poslyšte o našem praotci, o předcích, jak přišli do končin naší vlasti a usadili se po Labi a po Vltavě i po jiných řekách této země... (více o knize)
Naše cena: 199 Kč posíláme do 5 dnů
12.
Jitka Lenková  ·  XYZ (2016)
Vydejte se s autorkou Jitkou Lenkovou po stopách tajemných staveb a míst po Čechách i Moravě. Naše země se sice nepyšní tak proslulými záhadnými památkami jako jsou britský Stonehenge nebo peruánské Machu Picchu, ale přesto lze v Čechách a na Moravě... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
13.
J.R.R. Tolkien  ·  Argo (2008)
NA SKLADĚ AKCE (5)
J. R. R. Tolkien stvořil ve své Středozemi celý nový svět, který osídlil rozličnými plemeny rozumných i nerozumných bytostí, dal mu tvar, jejž zachytil v mapách, dal mu jazyky i písmo... (více o knize)
Naše cena: 305 Kč  (tedy ušetříte 25%) posíláme do 3 dnů
14.
Ivana Pecháčková  ·  Meander (2008)
Svatováclavská tradice je téměř stejně tak stará jako český stát – více než tisíc let. Svatý Václav, patron české země, je dnes v našem povědomí většinou už jen jako slavný jezdecký pomník na Václavském náměstí v Praze... (více o knize)
Naše cena: 255 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
15.
Ivana Pecháčková  ·  Meander (2012)
Po šest století provází zázračná soška slavného Pražského Jezulátka další a další generace Pražanů i poutníků z celého světa, kteří se přicházejí malému Ježíškovi do Prahy poklonit. Málokdo ví, že Pražské Jezulátko mělo svůj domov v 16. století... (více o knize)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
16.
Olga Vilímková  ·  Smart Press (2016)
Kniha představuje mýty z peruánských And, sepsané samotnými indiány, a tradice Inků, na venkově stále živé. Je doplněna barevnými ilustracemi indiánů a fotografiemi z obřadů... (více o knize)
Naše cena: 181 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
17.
Mnislav Zelený-Atapana  ·  Libri (2009)
Jižní Amerika je geografický, nikoliv kulturní pojem, a proto autor texty člení podle areálů na Andy, Velkou Amazonii, Gran Chaco, Patagonii, Ohňovou zemi a pro každý areál vybral vzorky mýtů, bohů, božstev, duchů, rituálů a ceremonií... (více o knize)
Naše cena: 304 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
18.
Jan Hrdina  ·  Argo (2017)
Kdo a proč budoval megalitické stavby? Žil skutečně král Artuš? Jaké tajemství skrývá Rosslynská kaple? Žije ve skotských jezerech dávno vyhynulý tvor? A kým byl ve skutečnosti William Wallace? Autor na základě vlastní zkušenosti... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dnů
19.
Josef Lada  ·  Dialog (2015)
Bajky s obrázky Josefa Lady patří ke klenotům české lidové poezie. Kdo by neznal bajku O lišce, vráně a sýru? O lišce a hroznech? O lvovi a oslu? O lišce a čápovi? A mnohé další... (více o knize)
Naše cena: 138 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
20.
Alois Pavlůsek  ·  XYZ (2012)
Ve starší, ale někdy i soudobé literatuře zabývající se lidovými zvyky, pověrami a pověstmi se často můžeme dočíst, že valná část pověstí o strašidlech má své kořeny v náboženských představách z časů, kdy české země osidlovali první Slované... (více o knize)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
123456789 … 40

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Četba dobré knihy je ustavičný dialog, při kterém nás kniha oslovuje a naše duše odpovídá. (André Maurois)
Kávička