popis
Novodobá dramatická díla

Knihy Próza Drama Novodobá dramatická díla

V podkategorii Novodobá dramatická díla se nachází 150 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Harry Potter a Prokleté dítě
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany  ·  Albatros (2016)
SKLADEM  TOP #74  (134)
Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou.. (více o titulu)
Naše cena: 399 Kč  (tedy ušetříte 20%) posíláme do 2 dní
2.
Manon Lescaut
Vítězslav Nezval  ·  Artur (2011)
Slavné Nezvalovo básnické drama Manon Lescaut, které je dramatizací Prévostova stejnojmenného románu, vzniklo v roce 1940 pro Burianovo D34 a na českých jevištích se úspěšně objevuje dodnes. (více o titulu)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
3.
Divadlo Járy Cimrmana - Hry a semináře
Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák  ·  Paseka (2010)
Kniha obsahuje 15 divadelních her a pseudovědeckých seminářů, které tvoří úplný repertoár Divadla Járy Cimrmana... (více o titulu)
Naše cena: 740 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
4.
O hostitelích a hostech
Jiří Dienstbier  ·  Galén (2011)
Jiří Dienstbier byl známý novinář, disident a politik. Je autorem knih Noc začala ve tři ráno (1967), Rozhlas proti tankům (s Karlem Lánským, Kolín nad Rýnem 1988), Snění o Evropě (samizdat 1986), Od snění k realitě (1999) a Daň z krve (2002)... (více o titulu)
Naše cena: 285 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
5.
Posedlá a jiné hry
Květa Legátová  ·  Paseka (2004)
Osm dialogů, jak své dramatické texty nazývá Květa Legátová, zařazených do svazku Posedlá a jiné hry vznikalo v dlouhém rozmezí zhruba čtyřiceti let počínajícím druhou světovou válkou. (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
6.
Tři katalánské hry
Divadelný ústav (2008)
Kniha Tři katalánské hry obsahuje tři texty současných katalánských autorů. Carles Batlle ve hře Pokušení vypráví o střetu kultur, o vzájemné diskomunikaci, o různých národních tradicích, ale hlavně o současném Španělsku... (více o titulu)
Naše cena: 144 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
7.
Žena z Haiti
Koulsy Lamko  ·  Divadelní ústav (2010)
Devátý svazek současné africké dramatiky, který vychází v edici Současná hra. Hlavní postavou hry je mladá černoška, která se jednoho dne objeví ve francouzském přístavu Nantes... (více o titulu)
Naše cena: 77 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 16 dní
8.
Sen noci svatojánské
William Shakespeare  ·  Atlantis (2010)
Poetická i třeskutá komedie o zázracích lásky... (více o titulu)
Naše cena: 282 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 8 dní
9.
Prahry
Prahry  
Pavel Kohout  ·  Větrné mlýny (2010)
Název svazku Prahry není překlep, ale novotvar napodobující slova, jako je třeba "pravěk". Čtyřem původním hrám je přes padesát let, poslední - volné adaptaci slavného románu Karla Čapka - jen o málo méně... (více o titulu)
Naše cena: 332 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
10.
Dům U sedmi švábů
Anna Saavedra  ·  Větrné mlýny (2010)
Dům U Sedmi Švábů na Kopečné ulici čp. 37 byl nejstarším a svého času největším pavlačovým domem v Brně. Sloužil jako klášterní nemocnice, škola pro lazebníky a porodní báby, prováděly se zde veřejné pitvy, ... (více o titulu)
Naše cena: 49 Kč obvykle posíláme do 5 dní
11.
Písek a jiné kousky
Arnošt Goldflam  ·  Větrné mlýny (2010)
Arnošt Goldflam (1946) je muž mnoha talentů, studoval medicínu, družil se s "brněnskou bohémou" kolem demiurga Jana Nováka, věnoval se výtvarné tvorbě, malbě, grafice a keramice... (více o titulu)
Naše cena: 474 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
12.
Adam Haberberg
Yasmina Reza  ·  Fra (2011)
Něco mezi Moliérem a Woody Allenem, psal tisk po vydání románu Adam Haberberg Francouzky Yasminy Rezy, spisovatelky a světoznámé autorky divadelních her. Jde o text čtivý, humorný a dostatečně živý, až divoký... (více o titulu)
Naše cena: 94 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
13.
Velké vězení
Nu´mán Kidwah  ·  Dar Ibn Rushd (2011)
První saúdskoarabská divadelní hra, přeložená do češtiny. Nu´mán Ibn Muhammad Ibn Kidwah, narozený v Mekce roku 1975 je jedním z představitelů nové generace saúdskoarabských dramatiků. (více o titulu)
Naše cena: 70 Kč obvykle posíláme do 8 dní
14.
Barva srpna / Anna 11. března
Paloma Pedrero  ·  Divadelní ústav (2011)
Hra Anna 11. března je reakcí na hrůzný atentát v madridském metru. Jsou to paralelně se odehrávající příběhy tří žen se stejným jménem - Anna, které se obávají, že se jejich blízcí stali obětí atentátu. Každá z nich prožívá obrovskou úzkost, ale každá re (více o titulu)
Naše cena: 77 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
15.
Aby se Čechům ovary zachvěly
David Drábek  ·  Akropolis (2011)
David Drábek (1970) dokonale naplňuje představu úspěšného divadelníka. Jako dramatik se řadí mezi nejvíce uváděné a překládané autory, jako režisér patří k tvůrcům s nepřehlédnutelnou imaginací. Vedle toho je respektovaným uměleckým šéfem... (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
16.
Rosomák strojvůdcem
Radek Mikuláš  ·  Dokořán (2011)
Radek Mikuláš seznamuje čtenáře s repertoárem neprávem opomíjeného Divadla Chobot postupně. Zatímco v Blijících liškách a jiných zvěrstvech představil své divadlo jako loutkové, zaměřené na náročného dětského diváka, v Močících kunách... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
17.
Probuzení jara
Frank Wedekind  ·  Artur (2011)
Hra patří mezi nejvýznamnější díla moderního německého divadla. Vzbudila na sklonku 19. stol. značný rozruch a pozornost mezi čtenáři (pro divadelní uvedení ji cenzura nepovolila)... (více o titulu)
Naše cena: 90 Kč obvykle posíláme do 5 dní
18.
Divadlo jako škola ctnosti a zbožnosti
Magdaléna Jacková  ·  Filozofická fakulta UK v Praze (2011)
Pod pojmem „školské drama“ chápe autorka divadelní akce provozované studenty nebo žáky, které mají své pevné místo v průběhu školního roku a/nebo je jedním z jejich hlavních účelů předvést, jakých dosáhli studenti pokroků... (více o titulu)
Naše cena: 276 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 5 dní
19.
Spací vady
Radka Denemarková  ·  Akropolis (2012)
Divadelní hra Spací vady, která měla premiéru v říjnu 2010 v pražském Divadle Na zábradlí, je mistrně vystavěné drama pro tři herečky. Na neurčitém místě se v něm po smrti ocitají anglická prozaička Virginia Woolfová, americká básnířka Sylvia Plathová ad. (více o titulu)
Naše cena: 285 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dní
20.
Židáci města Pitěru
Arkadij Strugackij, Boris Strugackij  ·  Triton (2013)
Židáci města Pitěru je jediná divadelní hra Arkadija a Borisa Strugackých a rozhodně nepojednává o fantastických událostech či daleké budoucnosti. Děj se odehrává na konci Gorbačovovy perestrojky, kdy se v řadě petrohradských domácností objevuje muž... (více o titulu)
Naše cena: 151 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 4 dníNejužitečnější jsou knihy, které nutí čtenáře k doplnění. (Voltaire)
Kávička